poster

Pension Lola (TV film)

Komedie / Krimi

Česko, 1993, 45 min

Režie:

Jan Pecha

Kamera:

Jan Osten

Hudba:

Daniel Fikejz
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (21)

 • Tosim
  *****

  Oldřich Kaiser a Jiří Lábus hrají sami sebe a ještě snad tucet dalších figur... Zní to bláznivě? V jejich podání rozhodně ne. Scénář plný skvělých nápadů mají na svědomí oni sami a spolu se střízlivou režií jednoho z čerstvých absoloventů FAMU dávají opět vzniknout další z vtipem nabitých českých televizních inscenací.(4.5.2003)

 • Oskar
  *****

  Skvostná parodie na detektivky v podání dvojice tvůrčích komiků.(5.5.2003)

 • D.Moore
  *****

  Skvělé. To, co miluji na Tlučhořovic rodince, je v Pensionu Lola také, ovšem na rozdíl od nekonečného rozhlasového seriálu jsou tady všechny ty úžasné postavy i vidět. A zaplaťpámbu za to, že jsou, protože každá z nich je jedinečná. Vetchý vrátný, vysloužilá operní zpěvačka sledující pořad Možná přijde i kouzelník, nonšalantní divadelní herec, který hrál pátého ducha ve "Švandovi", potrhlá Květa, hotelová dívka Viki, upjatá manželka, uprchlý vězeň-vrah, plešatý liliput s pištivým hláskem... A další. Vymyšleno, napsáno, zahráno a natočeno je to tak, že jsem smíchy málem spadl ze židle.(5.10.2011)

 • Šandík
  *****

  Geniální záležitost(19.4.2008)

 • NinonL
  ***

  V některých postavách byli OK a JL těžko k poznání (liliput). Krimi komedie se spoustou rolí pro tyto dva herce.(17.4.2018)

 • SOLOM.
  ****

  Dvojice Jiří Lábus a Oldřich Kaiser patřila k mým oblíbeným komikům a tato jejich parodie s detektivním podtextem se jim docela povedla. Dostal jsem se k ní jak slepý k houslím (nebo spíš jak slepý recepční k ukradenému telefonu). Některé postavy zahráli skvěle, jiné byly o něco horší, ale nechyběl jejich specifický smysl pro humor, nenudil jsem se a to bylo hlavní. O něco lepší průměr. 70%(10.12.2018)

 • rt12
  ***

  Ujetina.(23.5.2014)

 • topi
  *****

  Tak tohle je největší úlet na světě!!! Viděl jsem to po delší době a už tenkrát to byl kult, dokonce jsme se i titulovali Kožichu a Kulichu, tohle je prostě prdel největší!!! Kdo má rád humor Jirky Lábuse a Oldy Kaisera, tak bude přímo nadšen (myslím si, že všichni příznivci tuto naprostou originální frašku už viděli). Na to se nedá nic psát, tohle se prostě musí vidět a od začátku do konce se řehtat a čumět, s čím tito dva magoři ještě přijdou!! Jenom pro zajímavost výčet rolí, které tito sympatičtí blázni v tomto kultu hrají: JIŘÍ LÁBUS - Milan, Bohumil Mikulů - uprchlý vězeň, Tvrdá - operní pěvkyně, Brejška - recepční, Noha - ředitel pensionu, Kožich - inspektor a Jiří Lábus. OLDŘICH KAISER - Květa, Gábina - Milanova žena, Měkký - herec, Viki - hotelová dívka, Bulík - opilec, Vlasta - lilipután, Kulich - inspektor a Oldřich Kaiser. Každá role je zahraná na jedničku!! Každá role má svoje charisma!! Každou roli si zamilujete!! Pánové jsou opravdu geniální umělci, jak dokazuje tahle vtipná inscenace a nikdo jiný podobný tady není a už nikdy nebude!!! Bravo pánové, moc si vás vážím a mám vás hodně hodně moc rád!! Jenom když píšu tyto řádky, tak se řežu smíchy a málem se válím po zemi!! Tohleto je prostě neuvěřitělně ztřeštěná BOMBA!!!(2.3.2011)

 • Colonist
  ****

  Od 14.12. 2009 ke zhlédnutí na youtube.(20.12.2009)

 • Gavin87
  *****

  Tak tohle nemělo chybu ! Nikdy by mě nenapadlo, že v první polovině 90. let mohlo vzniknout něco takového. Vtipné, originální, geniální. Pánové Kaiser s Lábusem nemají chybu. Doporučuji všem, kteří tuto dvojici mají rádi a dosud o existenci této inscenace neměli potuchy.(16.1.2011)

 • MarekT
  *****

  Vynikající parodie mistrů improvizace Kaisera a Lábuse. Krom výborně vystihnutých klišé potěší i sebereflexivní momenty ("Nejste náhodou pan Lábus?").(21.5.2010)

 • Addamos21
  *****

  Konečně opět viděno po 17 letech. Majstrštyk pánů K a L.(1.12.2010)

 • manonfire
  ****

  Úplně neznámá věc, přitom plná gagů, jež kvalitou daleko přesahovaly úroveň Kouzelníka. Tentokrát je měl prakticky do jednoho na svědomí Olda. Ať už to byly jeho klasicky geniálně podané ladies na sto a jeden způsob, hlavně pak hlubokomyslná šlapka Viky, nebo famózní bard herectví Měkký, výstavní to mutant Přeučilovsko-Kodetovského střihu. Výborná parodie na hereckou zanícenost a patetickou osudovost. Příběh samozřejmě krávovina, ale to v tomto případě vůbec nehraje roli. 80%(25.4.2019)

 • wosho
  *****

  I po patnácti letech mě ten Silvestr zůstal díky tomuto pensionu v paměti-skvělá záležitost, která by neměla zůstávat v archivu čt.(27.6.2007)

 • eagle-eye
  ****

  Hodně povedená záležitost dua Kaiser + Lábus, o které jsem ani neměl tušení. Nejvíc se mi líbil Kaiser v roli herce Měkkého, od Jiřího Kodeta téměř k nerozeznání...:-)))(15.9.2009)

 • netahlo
  *****

  Kdyz jsem to videl poprve, sam sebe jsem se ptal, jestli se mi to nezdalo a nebyla to jedna z mych fantasmagorii :-) Proste panove predvedli neuveritelne dementne - genialni vykon!!!(27.12.2012)

 • lubospoti
  ****

  Skvěle zahrané..Vtip se dostal i na závěr do titulků. Ukázka toho, že Kaiser s Lábusem dokáží zahrát s bravurou snad každou roli( jak ženskou tak mužskou ).Když se objevil Kaiser v roli herce Měkkého, tak jsem si v první chvíli myslel, že je to vážně Jiří Kodet. Jen škoda té poslední scény, ta trochu pokazila dojem.(28.5.2013)

 • MartyMcFly89
  *****

  Skvěle zahraná (!) parodie(7.5.2008)

 • George.Camel
  *****

  Nechápu, proč Česká televize tento skvělý pořad nezařadí do svého programu. Je to geniální záležitost, která se do dnešní doby zřejmě dramaturgicky nehodí. A je to škoda, protože tak široký herecký rejstřík má málokterý z našich herců. Jiří Lábus i Oldřich Kaiser jsou ve všech svých postavách jedineční. Mrkněte se na ně alespoň na youtube.(10.1.2011)

 • biscuit
  *****

  :-) kailábistická klasika.(1.11.2015)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace