Nutno zřejmě vzít v potaz stáří snímku. Věřím, že udělat chlupatou hlavní postavičku dalo spousty práce. Animátorsky je to vysoce komplikované i dnes. O špatný snímek se nejedná, ale sdílet zdejší nadšení nehodlám. Zasmál jsem se pouze párkrát. Příběh se mi líbil asi pouze do okamžiku než do snímku vstoupil človíček. Animák je zbytečně až příliš roztomilý. Příliš mi to nesedlo. Asi je škoda, že jsem Příšerky s ručením omezením viděl až na stará kolena. Jako dítě bych jej jistě docenil víc. Pro odrostlejší toho příliš k vidění není z mého pohledu. Slabé 3 *.(28.5.2014)

Uznávám, že dospělí se asi moc nebaví, ale já byla nadšená v 10, ve 14 i v 18 letech. Vtipné, skvěle animované, dojemné, plné sympatických postaviček. Příběh o Mikeovi, Sallym a Boo je jedním z mých oblíbených animáků. Ano, taky prvním animákem, u kterého jsem plakala. "Já se jednou opravdu naštvu... a nechám tě, abys mu dal lekci!"(13.4.2008)

Pokračujeme v Pixar maratóne s ďalšou klasikou "Monsters Inc".. Keď som tento film videl prvýkrát, stal sa veľmi rýchlo jedným z mojich najobľúbenejších. Skvelé postavy, vynikajúci príbeh, na svoju dobu stále veľmi unikátna animácia (dnes už počítačovou technikou animujú všetky veľké štúdia) a záver, ktorý ma presvedčil, že by som chcel vidieť viac. Čo mi pripomína, kde je vlastne to pokračovanie, na ktoré už čakám minimálne 15 rokov? Je tu kopec možností, ako by ten film mohol pokračovať a podľa mňa by stálo za to vidieť aspoň jednu z nich v novom filme. A nie ísť na univerzitu. Neviem čo by som mal o tomto filme povedať, čo už nepovedali všetci ostatní. V prvom rade povedzme, že Sully je skvelou postavou a jeho vzťah s malou Boo je veľmi dobre zachytený. Film je správne vtipný, správne dramatický a rovnako má v sebe dostatočné množstvo emócii a láskavosti, čo dokážu len najväčší majstri v Disney a Pixare. Myslím si, že Mikovi sa tu až tak veľmi vilm nevenuje, no to nevadí. Dokázali z neho tvorcovia vyťažiť relatívne dosť a má tu pár scénok, ktoré stoja za to. Vedľajšie postavy slúžia skôr na humor, no vôbec to nevadí. Podľa mňa sú veľmi zapamätateľné. Najlepšie časti filmu sú podľa mňa v sklade dverí, kde máme obrovskú naháňačku s Randallom a záverečné dve minúty, ktoré pre tých, ktorí film nevideli nebudem spoilovať. Keby mám povedať nejaké negatíva, tak by som asi povedal, že zloduchovia nie sú jedni z najlepších, ktorých som videl a dalo sa z nich vyťažiť oveľa viac. Najmä z Randalla. Pre mňa film funguje, sú v ňom skvelé momentky a prial by som si, aby som niekedy videl to dlho očakávané pokračovanie. Uvdíme. Možno sa tvorcovia v Pixare k tomu raz dostanú. Ja by som si to prial. Hodnotenie: A-(6.10.2017)

Již z plakátu, "obalu" a od úvodních obrazovek je jasné, že Příšerky nebudou žádní strašáci do zelí, natož něco ve smyslu animovaných cryters. Pohádkovému a mírumilovnému ražení napovídá i pestrobarevné ražení všech strašidel a tak je každému jasné, že o veselou pohádku se šťastným koncem nebude nouze. A taky, že nebyla... :-) 75%(12.12.2009)

"Příšerky s.r.o." patří do té vybrané skupiny animovaných filmů, jejichž originalita a zábavnost je postavena na skutečnosti, že se odehrávají ve zcela unikátním, v hlavách tvůrců stvořeném, fantaskním světě. Při sledování podobných filmů si vždy nejraději všímám, do jaké neskutečné míry těch sebemenších detailů mají svůj vymyšlený svět promakaný, jak si s ním dokážou laskavě pohrát a zároveň si z něho i tak trochu lišácky utahovat. Roztodivné hrůzostrašné příšerky se mi líbily moc, ale mým hlavním favoritem byla ta malá holčička, která mě svým boo vždy spolehlivě rozesmála (jsem holt nenapravitelný starý infantil :-)) ). Jediné, co mi místy trochu kazilo výsledný pozitivní dojem, byla až přílišná snaha tvůrců o dojemnost příběhu za každou cenu ... ale to jistě dětem, pro které je film určen především, rozhodně vadit nebude.(25.10.2004)

• - Sulleyho měl dabovat Bill Murray. (Karlos80)

• - Ve scéně, kdy jde Randall na začátku pracovního dne vystrašit své první dítě, vchází dveřmi, které mají kliku na levo. Když z nich však vychází, mají kliku na druhé straně. (Mr.Hudson)

• - Originální název filmu je Monsters Inc., tedy „Monsters Incorporated", což lze přeložit jako „Příšerky a. s.". Český název je však Příšerky s. r. o.. (Mr.Hudson)