poster

Sedm kilo pro Králíčka (TV film)

Komedie

Československo, 1979, 73 min

 • PetrJulian
  **

  Nestojí za další shlédnutí. Hlavně mi ale vadilo opravdu laciné tv zpracování a především kamera. To snad kameraman pohyboval kamerou nebo co? Jinak si totiž nedovedu vysvětlit, že se předměty na pozadí (nábytek, stěny apod.) kývaly (a určitě to nebyla chyba televizoru). Pozoroval jsem to tak ve třetině stopáže.(3.4.2016)

 • argenson
  **

  Lipskýho z jeho bohaté filmografie snesu jenom tak ve dvou třech kouscích. Pokud to mělo bejt o hubnutí, tak mohli vybrat nějakou víc prasnici, což Bohdalová nikdy nebyla. A jestli měl někdo dojem, že to Bohdalová zachrání, tak to taky ne. Obermaierová už tady zdárně směřuje ke svým nesnesitelným fúriím, tak odlišných od jejích šarmantních kreací let předchozích. Zábava nulová, snad jako dokument o zoufalém koloritu československých sedmdesátek.(19.2.2016)

 • kingik
  **

  Nepříliš scenáristicky zručná letitá televizní komedie, které k lepšímu vyznění moc nepomáhají ani herecké výkony. A to má plytce pojatý komediální příběh elitní herecké obsazení. Nikoho se mně nepodařilo posadit do sedla. Bohdalová, Lipský, Obermaierová a další a přitom to na mě nezabralo. Jejich průměrné výkony však poměrně dobře zapadaly do neforemně zrežírovaného celku. Děj žádná sláva. Pokladní Králíčková je posedlá představou, že je tlustá. Její uťápnutý manžel, co je podnikovým vedoucím, jí to marně vyvrací. Dojde to tak daleko, že se manžel poohlédne po jiné, bude to jeho podřízená kolegyně z práce, co vaří jako bohyně, aby přiměl manželku žárlit a jeho drahá choť pojede do lázní, aby zredukovala svých nenáviděných sedm kil na víc, kde se jí při té příležitosti bude dvořit pořádný mastňák (Vladimír Krška). Jak to dopadne, ani nemusím psát. Duo Bohdalová/Lipský jako manželský pár až tolik komediálně nefungovalo, neladilo. Pořád jsem čekal na vtipné momenty, ty se sice sem tam dostavily, ale o pořádné a fakt kvalitní gagy, tahle komedie ani nezavadila. Vše, co patřilo k "dobré" socialistické srandě, tady nechybí - podnik a v něm "pracovité" a ke všemu svolné soudružky neurčitého věku, lázně a v nich bodré účastnice, co dokáží ohledně mužských dávat dokonalé rady, nemožné paruky, kolega v práci, co má pochopení, ale přitom to tak nemyslí atd. Kolorit komedie z konce sedmdesátých let naprosto ukázkový, ale svým námětem kupodivu neotřelý. Nepříliš osvědčený Roman Ráž však neměl dar zručnosti scenáristického mistra a spokojil se jen s tím, že herci obstarají gagy, když je předem nezajistil scénář. Komedie se po dobrém rozběhu stala značně rozvleklou a z herců byli lepší ti ve vedlejších rolích (Hašek, Kotrbová, Dítě aj.), přičemž největší prostor dostal neselhávající Vlastimil Hašek. Ostatní byli pro účely příběhu značně nepodstatní. Výsledkem je zdlouhavá komedie, která i na televizní poměry je nedotažená a gagy si do ní musíte přimyslet, protože v podstatě žádné nemá. Režisér Laurin nebyl takový řemeslně zručný bard, jako třeba František Filip. Dílko tak spadá do komediálního podprůměru s námětem, který nebyl vůbec k zahození. Jen kdyby se s ním zacházelo v patřičně komediálních rukavičkách. 40%(23.5.2015)

 • rakovnik
  ****

  Příjemná komedie, s vynikajícím obsazením, kterou ale sráží až příliš televizní laciné interiérové zpracování. Zatímco žena jede shodit pro svého manžela do lázní sedm kilogramů, její muž se oddává u známé orgiím - ogiím ze skvělého jídla, pěkně se cpe vybranými lahůdkami a ve vší počestnosti tloustne. Jen kdyby se dala sehnat ta husí játra či bambus. Pointa byla sice maličko slabší, postavy jednají někdy zvláštně, ale film pohodlně uteče a občas vykouzlí i úsměv na tváři diváka.(30.12.2012)

 • ostravak30
  *

  Tak toto je opravdu špatná televizní komedie. Tentokrát nezafungovali ani herci jako Bohdalová a Lipský. Chvíli chtějí zhubnout, pak chtějí přibrat, v mezičase si nacpávají břicha a mezitím ukazují, jak se dají i v socialismu vařit jídla, která zní exoticky. Diváci asi museli zírat, jak si ty postavy debužírují a přitom celá řada potravin a příměsí jistě nešla za minulého režimu sehnat. A to vše musí být zákonitě podtrženo dialogy. Protože herci samozřejmě tak rychle nepřibírají a nehubnou, tak nám to pro jistotu ostatní postavy neustále připomínají. A ten humor jsem tam taky nenašel, což je s takovými herci rozhodně škoda. Asi bude chyba na straně režie. Ono to studium tomu taky nepomáhá. Celkově je slabá dramatizace. Manželka chce zhubnout, i když jí manžel opakuje, že je v pořádku a manžel si zase chodí žrát ke kolegyni a nechápe její zálusk na něj jako na chlapa, přestože mu to dává jasně najevo. Těch kilo pro Králíčka bylo asi nějak málo.(4.5.2020)