poster

Vraždy a něžnosti (TV film)

Komedie / Krimi

Česko, 1999, 68 min

 • kareen
  **

  Mám dojem, že ani na divadelních prknech by pro mě tato ničím výjimečná komedie plná omylů nebyla žádné terno, ale v televizním zpracování se vší tou afektovaností všech hereckých aktérů, je to už teprve jalové.(19.6.2015)

 • Omnibus
  ***

  Pro mě, kterej si už mockrát strhl bránici naživo na Procházkovi v našem Komorním divadle v Plzni, je tahle televizní adaptace bohužel jen šedý průměr. A lidi u nás na Moravě, odkud pocházím, a které jsem vždy otravoval básněním o božské zábavnosti Procházky, se na mě po jejím zhlédnutí v televizi začali dívat jako na tlučhubu, popřípadě člověka, na jehož vkus ohledně divadelních komedií se nedá zase tak moc spolehnout...(12.1.2013)

 • Tosim
  *****

  Další bezchybně bláznivé převedení hry Antonína Procházky, které uvádí na scéně plzeňského Divadla Miroslava Horníčka, jehož je ředitelem. Opravdu dobrá zábava, viz například Věrní abonenti.(5.5.2003)

 • easaque
  **

  na to, že mám Procházkovi hry rád, tak tato fraška převedením do televizní formy nejspíš hodně ztratila. Vtipy šly do ztracena, herci působili toporně - prostě mi to nesedlo. Navíc ta příšerná hudba. Můžu dát jen silnější 2 hvězdy a myslím, že v divadle bych se bavil víc. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](27.8.2015)

 • Oskar
  ****

  Černá televizní komedie, na níž je znát, že Procházkova úspěšná hra je velmi vtipná (což u něj není neobvyklé), ale tomu zpracování přece něco chybí. Vlastně přebývá - přílišná pitvornost, které se herci chvílemi neubrání. Ovšem Jiří Lábus je výjimka.(6.5.2003)