Vraždy a něžnosti (TV film)

Komedie / Krimi

Česko, 1999, 68 min

• kareen

Mám dojem, že ani na divadelních prknech by pro mě tato ničím výjimečná komedie plná omylů nebyla žádné terno, ale v televizním zpracování se vší tou afektovaností všech hereckých aktérů, je to už teprve jalové.(19.6.2015)

Pro mě, kterej si už mockrát strhl bránici naživo na Procházkovi v našem Komorním divadle v Plzni, je tahle televizní adaptace bohužel jen šedý průměr. A lidi u nás na Moravě, odkud pocházím, a které jsem vždy otravoval básněním o božské zábavnosti Procházky, se na mě po jejím zhlédnutí v televizi začali dívat jako na tlučhubu, popřípadě člověka, na jehož vkus ohledně divadelních komedií se nedá zase tak moc spolehnout...(12.1.2013)

Další bezchybně bláznivé převedení hry Antonína Procházky, které uvádí na scéně plzeňského Divadla Miroslava Horníčka, jehož je ředitelem. Opravdu dobrá zábava, viz například Věrní abonenti.(5.5.2003)

• easaque

na to, že mám Procházkovi hry rád, tak tato fraška převedením do televizní formy nejspíš hodně ztratila. Vtipy šly do ztracena, herci působili toporně - prostě mi to nesedlo. Navíc ta příšerná hudba. Můžu dát jen silnější 2 hvězdy a myslím, že v divadle bych se bavil víc. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](27.8.2015)

Černá televizní komedie, na níž je znát, že Procházkova úspěšná hra je velmi vtipná (což u něj není neobvyklé), ale tomu zpracování přece něco chybí. Vlastně přebývá - přílišná pitvornost, které se herci chvílemi neubrání. Ovšem Jiří Lábus je výjimka.(6.5.2003)