Komentáře uživatelů k TV filmu (16)

Zatraceně dobrá televizní záležitost. Jiřina Bohdalová tradičně velmi dobrá, ale Stanislav Zindulka nám odkrývá své (dosud z malých rolí netušené) možnosti a je úchvatný. Za pozornost stojí také Eva Holubová v epizodní roličce majitelky seznamovací agentury.(6.5.2003)

No, ten konec, paráda... :-)(21.7.2013)

• WANDRWALL

Herci s nánosem ziskuchtivosti v průměrném románku O.S.? Víc nechtěná komedie, než aby to bylo pro mě přesvěčivé.(13.8.2010)

Filmy režiséra Zdeňka Zelenky se vesměs vyznačují zručnou režií, výtečnými hereckými výkony, ale jen výjimečně svými kvalitami převyšují zavedený televizní standard. Jestliže se Zelenkovi podařilo zcela mimořádně zaujmout předchozí adaptací Dürrenmattovy Návštěvy staré dámy, záhy nalezl důstojnou konkurenci v přepisu jedné z novel herečky a spisovatelky Olgy Scheinpflugové. Film je příběhem dvou postarších lidí, které ještě ve zralém věku potká láska, ale vinou různých okolností jim není dopřáno prožít spokojené stáří. Jiřina Bohdalová stvořila v postavě Karly skutečně jednu ze svých mistrovských prostých, ale dobrosrdečných žen: trochu naivní, laskavou, ne nepodobnou Kláře z Domu na nebesích. Skvělým partnerem se ukázal Stanislav Zindulka v roli pana Václava, který v důsledku hospodářské krize ztratil výhodné místo a nedokázal se smířit s finanční závislostí na své ženě. Téma tedy navýsost aktuální. Filmu sice dominuje herecký koncert Bohdalové a Zindulky, přesto se zásluhou dobře napsaných charakterů ve vedlejších rolích výborně uplatňují i mnozí další, především Oldřich Vlach a Věra Galatíková. A jak už to obvykle v baladách bývá, naděje zůstávají nenaplněné a konce jsou tragickým vyústěním zoufalé situace. Takový je příběh paní Karly a pana Václava. Příběh plný humoru, dojetí i slz.(2.6.2014)

Příběh mohl být propracovanější, v podstatě stojí jenom na ňoumovství jednoho týpka, kterej si nechá nakukat kde co. Herecké výkony jsou ovšem tradičně výborné, kromě hlavních hvězd jsem si zvlášť vychutnal Věru Galatíkovou i hospodskýho Poloczka a jeho "piviště". Každopádně to je daleko víc drama než komedie, která se dá vystopovat pouze v (stále stejné, ale pořád účinné) obličejové mikromimice Jiřiny Bohdalové. 70-75%(19.9.2012)

Herecký koncert Jiřiny Bohdalové a Stanislava Zindulky. I ostatní herci zde jsou skvělí. Smutný příběh počestné Karličky s mandlem určitě stojí za vidění.(12.7.2015)

Takový trochu "nerudovský" příběh ovšem ne z Malé Strany, ale z Karlína. Z dobrých úmyslů může vyrůst i pěkný průšvih, zejména když dobrota hraničící s blbostí dostane se dočinění s vychcánky a podvodníčky. 70%(3.8.2014)

Film je zajisté celkem obstojně natočený. Atmosféra staré Prahy zde také celkem funguje. Vyzdvihnu i velmi dobré herecké obsazení, zejména vedlejších rolí. Byť je toto pouze televizní film, tak stejně musím říct, že své nesporné kvality má a za sebe jsem rád, že na obrazovkách naší tuzemské televize se ještě vůbec objeví taková poctivá věc. Ale abych byl spravedlivý, tak musím říct, že se o bezchybnou filmovou záležitost nejedná. Byť film disponuje celkem kvalitním scénářem vycházejícího z románové předlohy, tak přesto se v něm objevila hluchá místa. Místy jsem se bohužel dosti nudil. Scénář by chtěl lépe vypointovat na více místech a né pouze v závěru filmu. Ovšem ústřední dvojice byla vynikající. Jiřina Bohdalová řekl bych, podala svůj standartní výkon. Ale jak už zde někdo poznamenal. Tedy z koho jsem téměř brečel smíchy byl génius Standa Zindulka. Právě on svým tragikomickým hereckým projevem vyzdvihl celý film, nebojím se říct o třídu výše a stal se mým oblíbeným hercem.(21.11.2011)

Na Zelenku nadstandardní.70%(14.7.2009)

Herecke vykony jsou famozni, neni co vytknout.Pribeh sam o sobe mne vsak nazaujal, nevtahnul. Naopak mne prijemne prekvapil Oldrich Vlach v roli cloveka jenz zdarile zpiva pod pavlacemi a tim si vydelava na zivobiti.(30.9.2008)

Typicky televizni rukopis, dobre obsazeni. V cele Bohdalova, ktera je opet vytecna.(24.11.2014)

Kamera: Kristian Hynek(23.3.2014)

fajné(26.3.2012)

Dal jsem tři hvězdičky, protože herecké výkony jsou slušné, ale námět mi zrovna nesedí... Pro někoho to může být skvělý film a jiný po pěti minutách vypne televizi.(16.1.2014)

Televizní filmy Zdeňka Zelenky jsou pro mě většinou jen kvalitním průměrem, Karlínská balada je ovšem povedenou výjimkou. Zelenka opět obsadil Jiřinu Bohdalovou, kterou tentokrát doplnil Stanislavem Zindulkou. Oba hrají role svého typu a předvádějí nádherný herecký koncert - pobaví, dojmou i zarmoutí. Scénář vychází z předlohy Olgy Scheinpflugové, role jim ale byly zjevně upraveny na tělo. Z ostatních herců je stejně kvalitně doplňuje Věra Galatíková. Jednoduchou zápletku roztaženou na celovečerní stopáž většinou kritizuji, tady by však spěch jen filmu ublížil. Je záměrně natočen tak, jakoby vznikl snad někdy už před dvaceti lety, ale právě to ho činí kouzelným. Předlohu využili tvůrci dokonale a zároveň nejde o obyčejnou ilustraci, jak se bohužel často v podobných případech stává.(21.5.2007)

• Lykos

No nevím. Tento námět patřil do třicátých let a tehdy snad měl být zpracován, dnes už ne. Bohdalové ta role neseděla, ona prostě není milá uťápnutá babulka, je to semetrika, takže se do svého já převtělila až v posledních minutách své role. Celý film byl její projev krajně nepřesvědčivý. Tuhle roli prostě měl hrát někdo jiný. Celkově bych řekla, že námět nebyl využit tak, jak se nabízelo. Mám filmy z období první republiky většinou ráda, ale tohle mě neoslovilo.(9.11.2016)