Mr. Deeds - Náhodný milionář

Pán Deeds - Náhodný milionár

Komedie / Romantický

USA, 2002, 96 min

• tron

"Slečna, netušil som, že ste akcionárka!" - "Je toho evidentne viac, čo netušíte, napríklad ako si vytrhať obočie." Mám rád Adama Sandlera a nechápem, ako sa niekomu nemôže páčiť len z princípu. O jeho IQ nič neviem a nie som s ním v rodinnom vzťahu, napriek tomu je si sympatický a niektoré jeho filmy ma dodnes riadne bavia. Problém s niekoľkými jeho filmami tak paradoxne nie je v tom, že sú sandlerovské, ale že sandlerovské nie sú - a to je bohužiaľ i prípad PÁNA DEEDSA, ktorý je napriek pár typicky sandlerovsky bizarným postavičkám (Steve Buscemi) skrátka a dobre príliš obyčajný, nudný, nezáživný... a už som počul lepšie záverečné motivačné filmové preslovy.(29.12.2007)

• Menja

Ach jaj, nemožem tento film hodnotiť inak ako hovadina. Adam Sandler mi vyslovene liezol na nervy, hoci vo Wedding Singer mi bol fakt sympatický. Winona Ryder hádam ani nehrala, čo našťastie vyvážil John Turturro vo vtipnej roli fetišistického sluhu a Steve Buscemi, ktorý svojimi škuľavými očami nerozoznal vysokú zver od veveričky :-) Jednu hviezdičku si určite zaslúži scénka záchrany mačiek z horiaceho domu, ale inak slabota.(27.7.2004)

Každá další minuta byla horší a horší.. Příliš pohádkový a americký, a nesplnilo to moje nároky na zábavu. Adam je ale můj oblíbenec takže opět přidal jednu hvězdičku.. Není třeba se rozepisovat, udělali by prostě lépe kdyby to udělali jako animák a dali to dětem. Takový příběh by do animáku zapadl.(29.4.2013)

Snaha o co možná největší zábavu, je nejbližší charakteristika tohohle filmu. A nutno říct, že se to tvůrcům (kupodivu) podařilo. Kdo se chce pobavit (i když se mírně trapným chvilkám nevyhne) a zasmát u chvílemi klasicky "sandlerovských" vtípků, pak nebude zklamán. Winona je sice chvilkama "kožená", ale John Turturo vám vše bohatě vynahradí :)(29.4.2003)

Na základe dvoch, troch vtipných scén by som tento film nenazýval komédiu. Takisto má tie "emotívne" scény zrovná za srdce nechytili. Ale má to pozerateľný dej (síce nie príliš originálny, ale to mi v tomto prípade vôbec nevadilo) pri ktorom človek môže úplne vypnúť a zároveň aj príjemne herecké obsadenie, ktoré robí tento film znesiteľným. Taký pohodový snímok na odreagovanie.(27.8.2015)

• - Cameo rolu si vo filme zahral aj sám režisér Steven Brill, a to ako violista v Madison Square Garden. (MikaelSVK)

• - Okrem New Yorku a Kalifornie pracovali filmári aj v mestečku New Milford v štáte Connecticut. (MikaelSVK)

• - Modelová řada aut, které Longfellow Deeds (Adam Sandler) koupil svému městu na konci filmu, je Chevrolet Corvette (C5). (Steewe)