Mr. Deeds - Náhodný milionář

Pán Deeds

Pán Deeds - Náhodný milionár

Komedie / Romantický

USA, 2002, 96 min

Jedna zo Sandlerových komédií, ktoré sú príliš priamočiare a príliš okato moralistické a okázalé. Ale zase na druhú stranu sa jedná o celkom podarené dielko, pretože aj keď sandler natáča filmy hlavne s nejakým hlúpim posolstvom väčšinou sa jedná o vtipné snímky a vo všetkých smerov o pamätné postavy. Napríklad rola Steve Buscemi , ktoré ho šikmooký hrdina ma naozaj rozosmial. Brill využíva prvky situačnej komiky a v scénach v ktorých má vyniknúť hercov prejav necháva kameru pomaly plynúť ale pritom nesklzáva k prílišnej kŕčovitosti. takže vo svojej podstate sa jedná o naozaj pohodovú komédiu , ktorá sa určite hodí na nedeľné popoludnie a rozhodne pobaví.(13.11.2008)

• Z0oMb3E

AAAAaaaaaa... Ja toho Sandlera tak neznášam. Je to stupídny herec bez štipky talentu. Čo sa stane keď dáte primitívovi úlohu prostého primitíva? Odpoveď: Primitívnosť. Dajte mu balík prachov pošlite ho do mesta a nafrnkne si prvú (ako to povedať slušne) čo mu vbehne do cesty. Hviezdu dávam foot-fetišistovi komorníkovi, ktorí je podľa mňa najvydarenejšia postava filmu.(22.2.2010)

Prostě se mi ten film líbil. Možná jednoduchostí, možná Sandlerem , ale určitě jsem se nenudil. O gagy není nouze, celkem zajímavě vybrané postavy a prostředí. Příběh se dal už od začátku vytušit, to je možná slabina, ale i doména filmu. Je totiž opravdu jednoduchý a ničím vás nezatěžuje. "Rvačka" o 20 miliard dolarů mezi prostým maloměštákema vlastníky firmy. Prostě pan Deeds mě pobavil a to je u tohohle filmu víc než podstatné, takže |70%|(31.3.2008)

• lennyd

Deeds (Adam Sandler) je majitelem pizzeria na malém zapadlém městečku. Žije si spokojeným životem starého mládence, a ve volném čase skládá básničky na blahopřání. Ale jeho život (a vlastně celý život usedlého městečka) naruší zpráva o tom, že se Deeds stal jediným dědicem extravagantního milardáře, vlastníka mezinárodní multimediální společnosti, ale hlavně svého strýčka, kterého nikdy nepoznal. Deeds se stěhuje do New Yorku, kde musí odolat zhoubnému vlivu peněz, útokům bulváru ale hlavně zákeřnému řediteli společnosti, Chucku Cedarovi (Peter Gallagher) ... Byl by to perfektní film, kdyby již deset let před tím nebyl natočen jeden nejmenovaný český film, který je, snad až na ono závěrečné poučení, že peníze kazí charakter, na chlup úplně stejnej - buran z vesnice se musí vyrovnat s náhlým přílivem bohatství. Ani Adam Sandler tentokrát nepodává nijak výjimečný herecký výkon (opět v porovnání s Bolkem), naštěstí to s přehledem dohání herci ve vedlejších rolích - John Turturo (Deedsův sluha) nebo Erick Avari (jeden ze šéfů společnosti) a Winona Ryder, které to tady moc sluší...(14.7.2010)

Takřka klasická (trochu více do romantiky hozená) Sandlerovka s typickými krátkými výstupy jeho kámošů Buscemiho (jak mu do prdele udělali ty oči?) a Schneidera, které ale všechny (a skoro se mi chce napsat včetně Sandlera) válcuje takřka boží John Turturro. Čekal jsem dojemnou romantiku, dostal jsem typickou Sandlerovku se vším všudy.(16.1.2010)

• - Modelová řada aut, které Longfellow Deeds (Adam Sandler) koupil svému městu na konci filmu, je Chevrolet Corvette (C5). (Steewe)

• - Cameo rolu si vo filme zahral aj sám režisér Steven Brill, a to ako violista v Madison Square Garden. (MikaelSVK)

• - Okrem New Yorku a Kalifornie pracovali filmári aj v mestečku New Milford v štáte Connecticut. (MikaelSVK)