Mr. Deeds - Náhodný milionář

Pán Deeds - Náhodný milionár

Komedie / Romantický

USA, 2002, 96 min

• panMartin

K Sandlerovi jsem si velice rychle vypěstoval solidní averzi. Komedie na tisíckrát omleté téma. Některé skeče jsou sice povedené, ale celkově je film bez originálního nápadu, většinou jsou situace snadno předvídatelné. Až na pár světlých chvilek to nestojí za opakování. Takovému KLIKu se to nemůže rovnat ani ve snu.(6.11.2016)

• Menja

Ach jaj, nemožem tento film hodnotiť inak ako hovadina. Adam Sandler mi vyslovene liezol na nervy, hoci vo Wedding Singer mi bol fakt sympatický. Winona Ryder hádam ani nehrala, čo našťastie vyvážil John Turturro vo vtipnej roli fetišistického sluhu a Steve Buscemi, ktorý svojimi škuľavými očami nerozoznal vysokú zver od veveričky :-) Jednu hviezdičku si určite zaslúži scénka záchrany mačiek z horiaceho domu, ale inak slabota.(27.7.2004)

• sedm.1

Jediné co mě na Náhodném milionáři napadá hodnotit kladně je Adam Sandler,který hraje jediný docela přirozeně a má jediný vtipný repliky a scény co film obsahují.Winona Ryder je opět šedošedou myškou,Peter Gallagher je dost nevýrazný záporák,ale hlavně jindy naprosto ojedinělý,strhující a výjmečný herecký talent a projev Johna Turtura je zde neuvěřitelným paskvilem.Dějově je celý film nalinkovaný od prvních minut,je to snad nejotřepanější filmová linie vůbec(kterak naivní dobrák k lásce a bohatství přišel a všechny zhýralé zbohatlíky napravil),prostě neoriginalita a šablonovitost kouká na hony dopředu z každé scény.To mi u některých filmů ani tak nevadí,když ovšem mají v tom otřepaném ději alespoň nějaké osvěžující prvky,ovšem ani ty se zde vůbec nevyskytují.Převaha trapných situací převládá nad těmi vtipnými o několik tříd,některé jsou dokonce tak zoufalé,až je to pobuřující,viz záchrana koček při požáru,či závěrečný "srdceryvný" projev,to je fakt už pravá filmová ubohost(ovšem né že by ojedinělá).Mr.Deeds je neoriginální,chvilkami urážející svou trapností,romantická komedie,kde je jak kvalitního vtipu,tak romantiky jak šafránu.Velmi slabé 2*!(14.12.2008)

Jedna zo Sandlerových komédií, ktoré sú príliš priamočiare a príliš okato moralistické a okázalé. Ale zase na druhú stranu sa jedná o celkom podarené dielko, pretože aj keď sandler natáča filmy hlavne s nejakým hlúpim posolstvom väčšinou sa jedná o vtipné snímky a vo všetkých smerov o pamätné postavy. Napríklad rola Steve Buscemi , ktoré ho šikmooký hrdina ma naozaj rozosmial. Brill využíva prvky situačnej komiky a v scénach v ktorých má vyniknúť hercov prejav necháva kameru pomaly plynúť ale pritom nesklzáva k prílišnej kŕčovitosti. takže vo svojej podstate sa jedná o naozaj pohodovú komédiu , ktorá sa určite hodí na nedeľné popoludnie a rozhodne pobaví.(13.11.2008)

Každá další minuta byla horší a horší.. Příliš pohádkový a americký, a nesplnilo to moje nároky na zábavu. Adam je ale můj oblíbenec takže opět přidal jednu hvězdičku.. Není třeba se rozepisovat, udělali by prostě lépe kdyby to udělali jako animák a dali to dětem. Takový příběh by do animáku zapadl.(29.4.2013)

• - Modelová řada aut, které Longfellow Deeds (Adam Sandler) koupil svému městu na konci filmu, je Chevrolet Corvette (C5). (Steewe)

• - Okrem New Yorku a Kalifornie pracovali filmári aj v mestečku New Milford v štáte Connecticut. (MikaelSVK)

• - Cameo rolu si vo filme zahral aj sám režisér Steven Brill, a to ako violista v Madison Square Garden. (MikaelSVK)