Hříchy pro diváky detektivek (TV seriál)

Krimi / Komedie / Drama

Česko, 1995, 9 h 34 min (Minutáž: 52–63 min)

Dušan Klein

Dušan Klein

Jiří Kadaňka

Dagmar Havlová, Jiří Zahajský, Jan Šťastný, Pavel Trávníček, Ivan Trojan, Svatava Hubeňáková, Miroslav Vladyka, Miriam Kantorková, Vlastimil Zavřel, Petr Haničinec, Jiřina Bohdalová, Vladimír Dlouhý, Jiřina Jirásková, Jan Kanyza, Marcel Vašinka, Jan Hartl, Jaroslav Satoranský, Rudolf Hrušínský ml., Alena Vránová, Martin Preiss, Michal Dlouhý, Miloš Vávra, Josef Langmiler, Jana Švandová, Stanislava Jachnická, Ondřej Vetchý, Jiří Krampol, Václav Mareš, Eliška Balzerová, Tomáš Töpfer, František Němec, Vladimír Javorský, Miroslav Etzler, Jitka Asterová, Václav Postránecký, Linda Rybová, Oldřich Vízner, Ladislav Potměšil, Šárka Ullrichová, Veronika Gajerová, Blanka Bohdanová, Svatopluk Skopal, Miroslav Táborský, Petr Štěpánek, Miroslava Pleštilová, Rudolf Jelínek, Jan Čenský, Jan Vlasák, Gabriela Vránová, Simona Vrbická, Zdeněk Žák, Miluše Šplechtová, Jaroslava Hanušová, Josef Vinklář, Mário Kubec, Marek Ronec, Miroslav Nohýnek, Klára Doležalová, Otakar Brousek ml., Lukáš Hlavica, Jiří Ornest, Pavel Rímský, Petr Rajchert, Martin Štěpánek, Eva Čížkovská, Viktor Preiss, Veronika Jeníková, Jan Hrušínský, Saša Rašilov nejml., Jiří Langmajer, Václav Knop, Otto Rošetzký, Jan Kraus, Josef Laufer, Radan Rusev, Andrea Sousedíková, Jiřina Jelenská, Míla Myslíková, Lucie Vačkářová, Jitka Smutná, Jan Zadražil, Vladimír Bejval, Josef Loučím, Veronika Freimanová, František Švihlík, Martin Zounar, Jiří Havel, Gabriela Filippi, Lucie Zedníčková, Gabriela Hyrmanová, Petr Pospíchal, Lucie Benešová, Zdeněk Hess, Ladislav Brothánek, Lucie Řípová, Miroslav Moravec, Luděk Nešleha, Vladimír Pospíšil, Karel Hovorka ml., Blažena Holišová, Martin Kolár, Petr Meissel, Vladislav Beneš, Nela Boudová, Dana Syslová, Oldřich Vlach, Ivan Řezáč, Barbora Kodetová, Ivo Niederle, Jiří Vokuš, Ludmila Sovová, Sabina Martinovská, Andrea Grofová, Hana Sršňová, Boris Búrik

Komentáře uživatele Grogan k tomuto TV seriálu

Celkový nápad pořadu je rozhodně dobrý (když pominu fakt, že je vypůjčený z předchozích Hříchů) a kdyby šlo jen o pátrání, kde si divák může na základě indicií sám identifikovat vraha, klidně bych to ještě nadhodnotil. Co seriál vskutku příšerně sráží je hlavní představitelka - její křečovité zapojení do každého případu a chytrost uvažování téměř jako u Poirota, to mi silně pije krev. Štve mě i způsob, jak jsou prezentováni detektivové, kteří řeší jednotlivé případy - jsou vykresleni jako přihlouplí moulové, kteří by bez pomoci tý všetečný ženský nedotáhli do konce ani jeden jediný případ. Texty doprovodných písní nejsou zase tak špatné, ale pěvecké kvality hlavní představitelky bych označil jako nic moc, tedy spíš nic než moc. Z odvysílaných dílů se mi asi nejvíc líbil díl Smrt na inzerát, hlavně kvůli sympatické kriminalistické dvojce Skopal - Táborský.(28.10.2010)

Pěkný díl, velmi slušný úvod druhého cyklu. Kriminalistická dvojka Šťastný a Zahajský je dost sympatická, minimum prostoru pro nesympatickou Veškrnovou taky potěší, slušné vyšetřování i dost výrazní podezřelí tu jsou. Jen ten motiv mi není úplně jasný - jestli šlo o tu učitelku, tak co ten motiv s penězi jako krytí? Chci říct, jestli peníze byly jen záminka, tak jak mohl mít vrah jistotu, že oběť bude zrovna v místnosti, kde měly být peníze uloženy? A co vlastně paní učitelka pachateli provedla - že by taky odmítnutý nápadník?(5.10.2019)

• Každej vraždí, jak umí (E02) (epizoda) (1995)

Slabá epizoda, kde je vrah velmi čitelný z jednoduchého důvodu - má celkem dost prostoru a oproti ostatním u něj chybí náznak jakéhokoliv motivu, což v detektivce vždycky zavání. Kriminalistická dvojka je tu dost slabá, Jana Švandová mi nikdy nepřišla extra atraktivní, takže se mi dost nezdálo, jak se o ni Haničinec s Moravcem přetahovali. Některé dílčí slušné výkony se najdou (Knop, Zavřel), ale celkově je to dost nuda.(14.9.2019)

Zajímavá zápletka se slušným množstvím podezřelých, kterou trochu kazí závěrečná pointa s drogami - nějak mi to tam nesedlo, ani nevím proč. A to závěrečné šaškování Brouska a Tőpfera kolem Veškrnové si taky mohli odpustit, i když v tomhle dílu byla celkem snesitelná.(27.10.2019)

• Případ konstruktivní pesimistky (E10) (epizoda) (1995)

Nejslabší epizoda druhé série. Jak jsem zmínil u Knoxe, tak díly bez detektivů jsou z celého cyklu nejnudnější. Takže tu máme hrozně moc prostoru pro nesympatickou Veškrnovou, všechno důležité se děje mimo obraz a najednou je konec. I vedlejší postavy jsou v tomhle díle o ničem, dokonce i takový velikán, jakým pan Vinklář bezesporu je.(15.9.2019)