Hříchy pro diváky detektivek (TV seriál)

Krimi / Komedie / Drama

Česko, 1995, 9 h 34 min (Minutáž: 10x60 min)

Dušan Klein

Dušan Klein

Jiří Kadaňka

Dagmar Havlová-Veškrnová, Jiří Zahajský, Jan Šťastný, Pavel Trávníček, Ivan Trojan, Svatava Hubeňáková, Miroslav Vladyka, Miriam Kantorková, Vlastimil Zavřel, Petr Haničinec, Jiřina Bohdalová, Vladimír Dlouhý, Jiřina Jirásková, Jan Kanyza, Marcel Vašinka, Jan Hartl, Jaroslav Satoranský, Rudolf Hrušínský ml., Alena Vránová, Martin Preiss, Michal Dlouhý, Miloš Vávra, Josef Langmiler, Jana Švandová, Stanislava Jachnická, Ondřej Vetchý, Jiří Krampol, Václav Mareš, Eliška Balzerová, Tomáš Töpfer, František Němec, Vladimír Javorský, Miroslav Etzler, Jitka Asterová, Václav Postránecký, Linda Rybová, Oldřich Vízner, Ladislav Potměšil, Šárka Ullrichová, Veronika Gajerová, Blanka Bohdanová, Svatopluk Skopal, Miroslav Táborský, Petr Štěpánek, Miroslava Pleštilová, Rudolf Jelínek, Jan Čenský, Jan Vlasák, Gabriela Vránová, Simona Vrbická, Zdeněk Žák, Miluše Šplechtová, Jaroslava Hanušová, Josef Vinklář, Mário Kubec, Marek Ronec, Miroslav Nohýnek, Klára Doležalová, Otakar Brousek ml., Lukáš Hlavica, Jiří Ornest, Pavel Rímský, Petr Rajchert, Martin Štěpánek, Eva Čížkovská, Viktor Preiss, Veronika Jeníková, Jan Hrušínský, Saša Rašilov nejml., Jiří Langmajer, Václav Knop, Otto Rošetzký, Jan Kraus, Josef Laufer, Radan Rusev, Andrea Sousedíková, Jiřina Jelenská, Míla Myslíková, Lucie Vačkářová, Jitka Smutná, Jan Zadražil, Vladimír Bejval, Josef Loučím, Veronika Freimanová, František Švihlík, Martin Zounar, Jiří Havel, Gabriela Filippi, Lucie Bártová-Zedníčková, Gabriela Hyrmanová, Petr Pospíchal, Lucie Benešová, Zdeněk Hess, Ladislav Brothánek, Lucie Řípová, Miroslav Moravec, Luděk Nešleha, Vladimír Pospíšil, Karel Hovorka ml., Blažena Holišová, Martin Kolár, Petr Meissel, Vladislav Beneš, Nela Boudová, Dana Syslová, Oldřich Vlach, Ivan Řezáč, Barbora Kodetová, Ivo Niederle, Jiří Vokuš, Ludmila Sovová, Sabina Martinovská, Andrea Grofová, Hana Sršňová
  • Crocuta

Po opětovném shlédnutí této série musím snížit hodnocení - Dagmar Veškrnová mi do hlavní role nesedla zdaleka tolik jako Zlata Adamovská, zápletky jsou čím dál tím vykonstruovanější a režijní bezradnost řešená tak, že postavy jakoby "vystoupí z plátna" a vrátí se na jiném místě je jen dalším z řady nedostatků této série. O upadající kvalitě doprovodných písní raději nemluvě.(12.8.2007)

• Gekacuk

Nastavovaná kaše původního TV seriálu „Hříchy pro pátera Knoxe“. Seriál je však ještě o stupeň horší. Celé dílko bylo scénáristicky i realizačně evidentně šito horkou jehlou po diváckém úspěchu svého předchůdce. Zápletky jsou ještě nepravděpodobnější, překombinované, nereálné až stupidní. Partnerské dvojice jsou vybrány špatně. Těžko uvěřitelný je třeba vztah dýchavičného a nezdravě vypadajícího Petra Haničince a věčně mladé Jany Švandové. Sedící-ležící poloha Kláry Doležalové u záchodové mísy je všechno možné jen ne skutečně zavražděná oběť. Spíše ráno opilcovo po probdělé noci. Dáše Veškrnové tento seriál moc nesedl a zakomponování její role do jednotlivých epizod působí naprosto nepřirozeně. Seriál se více přesunul do tak zvané vyšší společnosti. Jsme proto svědky vzájemného vyvražďování mezi jednotlivci či skupinami v nově vzniklých podnikatelských (či „taky podnikatelských“) kruzích. Už jenom ty orlické sudy a pletivo tam chybí.(4.7.2014)

Těhotnou Zlatu Adamovskou musela nahradit Dagmar Veškrnová (která zase díky tomuto zaneprázdnění přišla o roli Marie Králové v seriálu Život na zámku) a osobně si myslím, že to byl chybný tah. Ale jinak je téměř všechno na úrovni první série, setkáváme se i s některými známými postavami (roztomilý detektiv Kolín Vladimíra Dlouhého), jen už to nebylo točeno živě, takže kouzlo je pryč. Škoda.(7.5.2003)

• Gavin87

Mimořádně špatné herectví Dagmary jsem byl ochoten ještě překousnout. Ale její zpěv nikoliv !!! Její nemelodický hlas a jednooktávový rozsah je možná tak dobrý pro vyvolávání novinových titulků v prostorách metra, ale rozhodně ne pro film. Jednu hvězdu dávám za úvodní vstupy pana Kleina. Tento krimi seriál mě osobně nenadchnul.(3.8.2010)

• Boogeyman

Z tohoto seriálu mi v hlave utkvěla jediná věc – když Dagmar Veškrnová zpívá „ustřední“ píseň. Skutečnost, že za podobný zpěv bylo v minulých staletích upáleno na hranici mnoho žen a v dnešní pokrokové době jej beztrest-ně provozuje herečka, která se o dekádu dál stala dokonce první dámou našeho národa, jasně ukazuje na fakt, že ta inkvizice přece jen nebyla úplně zcestná. Tohle je totiž černočerná magie!(29.3.2010)

• - Dagmar Veškrnová-Havlová nahradila postavu Zlaty Adamovské, která v té době čekala miminko s se svým manželem Radkem Johnem a nemohla v pokračování hrát. (Karlos80)

• - Volné pokračování seriálu Hříchy pro pátera Knoxe. (BLStryker)