Hříchy pro diváky detektivek (TV seriál)

Krimi / Komedie / Drama

Česko, 1995, 9 h 34 min (Minutáž: 10x60 min)

Dušan Klein

Dušan Klein

Jiří Kadaňka

Dagmar Havlová-Veškrnová, Jiří Zahajský, Jan Šťastný, Pavel Trávníček, Ivan Trojan, Svatava Hubeňáková, Miroslav Vladyka, Miriam Kantorková, Vlastimil Zavřel, Petr Haničinec, Jiřina Bohdalová, Vladimír Dlouhý, Jiřina Jirásková, Jan Kanyza, Marcel Vašinka, Jan Hartl, Jaroslav Satoranský, Rudolf Hrušínský ml., Alena Vránová, Martin Preiss, Michal Dlouhý, Miloš Vávra, Josef Langmiler, Jana Švandová, Stanislava Jachnická, Ondřej Vetchý, Jiří Krampol, Václav Mareš, Eliška Balzerová, Tomáš Töpfer, František Němec, Vladimír Javorský, Miroslav Etzler, Jitka Asterová, Václav Postránecký, Linda Rybová, Oldřich Vízner, Ladislav Potměšil, Šárka Ullrichová, Veronika Gajerová, Blanka Bohdanová, Svatopluk Skopal, Miroslav Táborský, Petr Štěpánek, Miroslava Pleštilová, Rudolf Jelínek, Jan Čenský, Jan Vlasák, Gabriela Vránová, Simona Vrbická, Zdeněk Žák, Miluše Šplechtová, Jaroslava Hanušová, Josef Vinklář, Mário Kubec, Marek Ronec, Miroslav Nohýnek, Klára Doležalová, Otakar Brousek ml., Lukáš Hlavica, Jiří Ornest, Pavel Rímský, Petr Rajchert, Martin Štěpánek, Eva Čížkovská, Viktor Preiss, Veronika Jeníková, Jan Hrušínský, Saša Rašilov nejml., Jiří Langmajer, Václav Knop, Otto Rošetzký, Jan Kraus, Josef Laufer, Radan Rusev, Andrea Sousedíková, Jiřina Jelenská, Míla Myslíková, Lucie Vačkářová, Jitka Smutná, Jan Zadražil, Vladimír Bejval, Josef Loučím, Veronika Freimanová, František Švihlík, Martin Zounar, Jiří Havel, Gabriela Filippi, Lucie Bártová-Zedníčková, Gabriela Hyrmanová, Petr Pospíchal, Lucie Benešová, Zdeněk Hess, Ladislav Brothánek, Lucie Řípová, Miroslav Moravec, Luděk Nešleha, Vladimír Pospíšil, Karel Hovorka ml., Blažena Holišová, Martin Kolár, Petr Meissel, Vladislav Beneš, Nela Boudová, Dana Syslová, Oldřich Vlach, Ivan Řezáč, Barbora Kodetová, Ivo Niederle, Jiří Vokuš, Ludmila Sovová, Sabina Martinovská, Andrea Grofová, Hana Sršňová, Boris Búrik
  • Tom_Lachtan

zajímavho je na tom snad jen ten koncept, nikoliv seriál samotný. Možná by nebylo od věci pokusit se vytvořit další seriál podobného střihu (tedy pokud by se oprostili od schématu "chudák ženská je náhodou u deseti vražd" a propojovat jen velmi Vlažně nebo pomocí vyšetřovatelů). Díky internetu by mohlo být odhadování vraha hodně zábavné(25.6.2012)

• Crocuta

Po opětovném shlédnutí této série musím snížit hodnocení - Dagmar Veškrnová mi do hlavní role nesedla zdaleka tolik jako Zlata Adamovská, zápletky jsou čím dál tím vykonstruovanější a režijní bezradnost řešená tak, že postavy jakoby "vystoupí z plátna" a vrátí se na jiném místě je jen dalším z řady nedostatků této série. O upadající kvalitě doprovodných písní raději nemluvě.(12.8.2007)

Hříchy pro pátera Knoxe byly úžasné, pokračování s Dagmar Veškrnovou považuji za značně slabší. Písničky v podání Zlaty Adamovské měly něco do sebe, ale Veškrnová se v nich doslova topí. Nelíbil se mi ani nápad, že Veškrnová bude každým dílem procházet zároveň jako jakýsi uvaděč či vypravěč, který bude přecházet z role diváka do role detektiva či jiné ( nikdy nezapomenu na epizodu, ve které Veškrnová a Dlouhý vystoupí z plátna, to bylo opravdu trapné ). Některé epizody měly švih, např. závěrečný díl s Jiřinou Jiráskovou. Jiné byly nudné a pachatel byl hned od začátku odhadnutelný. Za nejzdařilejší epizodu považuji asi díl, ve kterém vrah uškrcuje mladé studentky pomocí struny od kytary.(15.2.2009)

• flanker.27

Ať mi nikdo nevykládá, že za tímhle nedomrlým následovníkem Knoxe bylo něco jiného než snaha pozvednout imidž budoucí paní prezidentové, která nám chtěla ukázat, že ona taky umí zpívat a zahrát třeba stopařku. Akorát že oproti Adamovské nemá charisma, nemá herecké nadání, nemá nic. A nedostatky, které se v případě Knoxe daly ignorovat díky celé té hře diváků na vyšetřování a "přímopřenosovému" nasazení, se tady už odpouštět nedají.(23.1.2015)

• Gavin87

Mimořádně špatné herectví Dagmary jsem byl ochoten ještě překousnout. Ale její zpěv nikoliv !!! Její nemelodický hlas a jednooktávový rozsah je možná tak dobrý pro vyvolávání novinových titulků v prostorách metra, ale rozhodně ne pro film. Jednu hvězdu dávám za úvodní vstupy pana Kleina. Tento krimi seriál mě osobně nenadchnul.(3.8.2010)

• - Dagmar Veškrnová-Havlová nahradila postavu Zlaty Adamovské, která v té době čekala miminko s se svým manželem Radkem Johnem a nemohla v pokračování hrát. (Karlos80)

• - Volné pokračování seriálu Hříchy pro pátera Knoxe. (BLStryker)