Hříchy pro diváky detektivek (TV seriál)

Krimi / Komedie / Drama

Česko, 1995, 9 h 34 min (Minutáž: 10x60 min)

Dušan Klein

Dušan Klein

Jiří Kadaňka

Dagmar Havlová-Veškrnová, Jiří Zahajský, Jan Šťastný, Pavel Trávníček, Ivan Trojan, Svatava Hubeňáková, Miroslav Vladyka, Miriam Kantorková, Vlastimil Zavřel, Petr Haničinec, Jiřina Bohdalová, Vladimír Dlouhý, Jiřina Jirásková, Jan Kanyza, Marcel Vašinka, Jan Hartl, Jaroslav Satoranský, Rudolf Hrušínský ml., Alena Vránová, Martin Preiss, Michal Dlouhý, Miloš Vávra, Josef Langmiler, Jana Švandová, Stanislava Jachnická, Ondřej Vetchý, Jiří Krampol, Václav Mareš, Eliška Balzerová, Tomáš Töpfer, František Němec, Vladimír Javorský, Miroslav Etzler, Jitka Asterová, Václav Postránecký, Linda Rybová, Oldřich Vízner, Ladislav Potměšil, Šárka Ullrichová, Veronika Gajerová, Blanka Bohdanová, Svatopluk Skopal, Miroslav Táborský, Petr Štěpánek, Miroslava Pleštilová, Rudolf Jelínek, Jan Čenský, Jan Vlasák, Gabriela Vránová, Simona Vrbická, Zdeněk Žák, Miluše Šplechtová, Jaroslava Hanušová, Josef Vinklář, Mário Kubec, Marek Ronec, Miroslav Nohýnek, Klára Doležalová, Otakar Brousek ml., Lukáš Hlavica, Jiří Ornest, Pavel Rímský, Petr Rajchert, Martin Štěpánek, Eva Čížkovská, Viktor Preiss, Veronika Jeníková, Jan Hrušínský, Saša Rašilov nejml., Jiří Langmajer, Václav Knop, Otto Rošetzký, Jan Kraus, Josef Laufer, Radan Rusev, Andrea Sousedíková, Jiřina Jelenská, Míla Myslíková, Lucie Vačkářová, Jitka Smutná, Jan Zadražil, Vladimír Bejval, Josef Loučím, Veronika Freimanová, František Švihlík, Martin Zounar, Jiří Havel, Gabriela Filippi, Lucie Bártová-Zedníčková, Gabriela Hyrmanová, Petr Pospíchal, Lucie Benešová, Zdeněk Hess, Ladislav Brothánek, Lucie Řípová, Miroslav Moravec, Luděk Nešleha, Vladimír Pospíšil, Karel Hovorka ml., Blažena Holišová, Martin Kolár, Petr Meissel, Vladislav Beneš, Nela Boudová, Dana Syslová, Oldřich Vlach, Ivan Řezáč, Barbora Kodetová, Ivo Niederle, Jiří Vokuš, Ludmila Sovová, Sabina Martinovská, Andrea Grofová, Hana Sršňová, Boris Búrik
  • Radek99

Otřesná formální stránka spojující v sobě papundeklovost normalizačních televizních inscenací s hereckých, pěveckým a pohříchu i režijním amatérismem. A slečna Dáša, abych zůstal gentlemanem, byla spíš špatným vtipem... Coby dovětek: Tato dřevní forma televizní interaktivnosti se s odstupem času jeví jako beznadějná slepá ulička.(29.6.2014)

Hříchy pro pátera Knoxe byly úžasné, pokračování s Dagmar Veškrnovou považuji za značně slabší. Písničky v podání Zlaty Adamovské měly něco do sebe, ale Veškrnová se v nich doslova topí. Nelíbil se mi ani nápad, že Veškrnová bude každým dílem procházet zároveň jako jakýsi uvaděč či vypravěč, který bude přecházet z role diváka do role detektiva či jiné ( nikdy nezapomenu na epizodu, ve které Veškrnová a Dlouhý vystoupí z plátna, to bylo opravdu trapné ). Některé epizody měly švih, např. závěrečný díl s Jiřinou Jiráskovou. Jiné byly nudné a pachatel byl hned od začátku odhadnutelný. Za nejzdařilejší epizodu považuji asi díl, ve kterém vrah uškrcuje mladé studentky pomocí struny od kytary.(15.2.2009)

Těhotnou Zlatu Adamovskou musela nahradit Dagmar Veškrnová (která zase díky tomuto zaneprázdnění přišla o roli Marie Králové v seriálu Život na zámku) a osobně si myslím, že to byl chybný tah. Ale jinak je téměř všechno na úrovni první série, setkáváme se i s některými známými postavami (roztomilý detektiv Kolín Vladimíra Dlouhého), jen už to nebylo točeno živě, takže kouzlo je pryč. Škoda.(7.5.2003)

• Gavin87

Mimořádně špatné herectví Dagmary jsem byl ochoten ještě překousnout. Ale její zpěv nikoliv !!! Její nemelodický hlas a jednooktávový rozsah je možná tak dobrý pro vyvolávání novinových titulků v prostorách metra, ale rozhodně ne pro film. Jednu hvězdu dávám za úvodní vstupy pana Kleina. Tento krimi seriál mě osobně nenadchnul.(3.8.2010)

Slušné detektivní příběhy s dobrými herci své doby. Nechápu zdejší nízké hodnocení. Kolik pak asi hodnotících lidí seriál opravdu vidélo!?! Holt tempo zřejmě neodpovídá dnešnì zkratkovité filmařině. Lidem tez vadí "papundeklovitost" a chybí jim výpravnost, neumí se vžít do postav a do příběhu, musí být upláceni různými zkratkami.(5.9.2018)

• - Volné pokračování seriálu Hříchy pro pátera Knoxe. (BLStryker)

• - Dagmar Veškrnová-Havlová nahradila postavu Zlaty Adamovské, která v té době čekala miminko s se svým manželem Radkem Johnem a nemohla v pokračování hrát. (Karlos80)