Dobrá zpráva (TV film)

Česko, 1997, 35 min

Jan Hřebejk

Petr Jarchovský

Jan Malíř

Sdílím názor většiny diskutujících, že se jedná o vrchol bakalářské tvorby. M. Donutil zde vskutku předvádí mimořádný herecký koncert, až má kolikrát divák pocit, že ten herec to snad ani nehraje, ale skutečně tou postavou je.Tu postavu zarytého komunisty ztvárnil opravdu bravurně a není divu, že je tato povídka v kontextu televizní tvorby tak vysoce ceněna. Myslím si, že společně s panem Humblem byla tato role nejlepší v Donutilově kariéře v rámci televizní tvorby.(27.7.2018)

Tento filmík som si pozrel kvôli môjmu obľúbenému režisérovi Hřebejkovi, no pri takejto statickej snímke sa jeho réžia veľmi neprejavila. Avšak, kvitujem skvelý herecký výkon Mirka Donutila a plné hodnotenie dávam ja z toho dôvodu, že v rodine mám podobného človeka - môjho deda. A takisto, keď sa jeho socialistické názory skombinujú s alkoholom, amen tma...(29.9.2011)

Miroslav Donutil exceluje v roli protivného komouše, který si na začátku devadesátých let stěžuje všem a na všechno. ŘEKNI MI FRANTO, CO TI V TOM DRUŽSTVU CHYBĚLO? NEBO MĚ CHCEŠ NASRAT???!!! Další mistrovský kousek Hřebejka a Jarchovského z povídkového cyklu na základě diváckých příběhů - Bakaláři.(7.5.2003)

Miroslav Donutil v životní herecké formě. Jeho brilantně ztvárněný zarytý bolševik vzpomínající na "staré dobré časy" je i po šestnácti letech dokonalou ukázkou toho, jak cyklické a stereotypní dodnes jsou argumenty zastánců dřívějšího režimu. Ty samé řeči, které Donutil svým nanapodobitelným způsobem (jako bych v něm viděl politruka Troníka po 20 letech) láduje do hlavy Kleplovi, Holubové a Bedrnovi, dnes furt slyším z úst soudruha Falmera a dalších rudých sviní.(14.11.2013)

Naprosto excelentni Mirek Donutil!!! V jedne veci bych s nim nakonec i souhlasil. A sice v otazce kvality piva "driv" a dneska. V predrevolucni dobe jsem pochopitelne tomuto bozskemu napoji jeste neholdoval, takze cerpam jen z odposlechu zaslouzilych stamgastu v mem oblibenem hostinci (ani jeden z nich neni komunista). Co se tyce soucasnosti, musim jen s povzdechem konstatovat, ze pocet lokalu, kde bych si na tocenym vylozene pochutnal (coz by mela byt samozrejmost a otazka cti provozovatele), se limitne blizi nule! Celkove bych se ale nedivil, kdyby pani Marie a jeji chot za dalsich 22 let ponekud nevystrizliveli. Jestlipak jsou jeste furt takovi "demograti"? :-)(14.11.2013)