Kdo chce kam... (TV film)

Komedie

Československo, 1981, 45 min

Pribeh dvou kamaradu,ktery se potkaji po case a jeden z nich se tomu druhemu rozhodne pomoci zajistit znamost. Lehka, kratka komedie, kde chybi jenom uplny zaverecny polibek, ja bych ho tam rad videl.Slova z filmu Vladimira Mensika : "Ja jsem se sice neozenil, prave proto ze ja ty zenske znam". Mimochodem ve snimku se objevuje take Ljuba Skorepova. Rok vyroby 1981.(28.2.2006)

Nebýt trojice protagonistů, nešlo by ani o průměrnou komedii. Příběh je prostinký, předvídavý a nepůsobí přirozeně. Dialogy nejsou ani vtipné, ani duchaplné. Ovšem Menšíkovy role se to ani omylem netýká. Vypadá jako kdyby neustále improvizoval a hrchlí jednu perlu za druhou. Do komorního vyznění filmu se jeho postava nehodí, ale ještě že tam je. Scéna ve které popisuje zmatenému a lehce vyděšenému Hrstkovi plán na "spontánní" rande, je úplně skvělá.(10.7.2017)

Československá krátká televizní komedie s vynikajícím obsazením a jednoduchým, ale zábavným scénářem. Nesmělý profesor dějepisu Čestmír Hrstka v podání mistra J. Sováka by se rád seznámil s nějakou ženou a odvahu k tomuto kroku včetně nezbytných rad mu dodává jeho bývalý spolužák, nyní pokojový malíř a všestranný znalec žen pan Koníček (tradičně výřečný, vynikající V. Menšík). V této pouze pětačtyřicetiminutové komedii může divák shlédnout, jak to chodilo na socialistických řízených seznamkách, pochopitelně nechybí počáteční fráze zahajující konverzaci nezadaných osob. Paní Řeřichovou, o níž plachý profesor po seznámení ve třech začne usilovat, ztvárnila J. Bohdalová. Nezkušený profesor, z nejasných důvodů, jakoby se styděl za své vzdělání a povolání, při seznamování prohlásí, že malíř pokojů je on, načež Bohdalka využije situace a požádá vyděšeného Čestmíra o vymalování bytu. Z této situace plyne mnoho zábavných momentů a dialogů skvěle sehrané trojice našich předních herců a přestože tato televizní komedie pana Václava Hudečka, autora mnoha podobných krátkých televizních děl, scenaristicky příliš neoslní, právě díky zábavnému hereckému triu, zejména díky živelnému Menšíkovi, hodnotím nadprůměrně.(17.4.2017)

Sázka na kilometry filmového materiálu ověřenou kooperaci svaté trojice české komedie......no jo, ale i tací virtuózové jakými jsou Jiřina Bohdalová a pánové Menšík se Sovákem musí sem tam zabrousit na dirigentovu taktovku. Tady žel bohu nebylo příliš co hrát, tím spíše, že mi především pánská část ansáblu přišla krapánek bez známek života.....zkrátka Kdo chce kam :D(25.6.2015)

Úsmevná komédia hraná v komornom prostredí nesklame. Napriek časovému rozdielu, ktorý uplynul od natočenia, je stále aktuálna svojím výberom témy ako nesmelý vdovec, stvárnený J. Sovákom, balí ženu a zaplieta sa do svojich klamstiev. Scénar je síce jednoduchý, no i napriek tomu som sa usmieval popod fúzy.(4.8.2012)

• - Naproti domu paní Řeřichové (Jiřina Bohdalová) se nachází restaurace "Za Větrem". Když tam zve na oběd pana Hrstku (Jiří Sovák), nazývá restauraci "U Zeleného Věnce". (rakovnik)