Sedm žen Alfonse Karáska (TV film)

Komedie / Muzikál

Československo, 1967, 40 min

Dobrý nápad Zdeňka Podskalského st., který kupodivu nestárne a pobaví i dnes. Nehledě na to, že se tímto připomenou mnohé tehdejší velice známé písničky. A vtom je právě to kouzlo. Dialogy, monology či vyprávění je ve většině textu složeno z úryvků písniček své doby, které jsou pochopitelně zpívané. Role záletníka Alfonse Karáska byla Miloši Kopeckému šitá přímo na míru. On to v podstatě ani nehrál, neboť dnes víme, že záletníkem a milovníkem žen byl i ve svém soukromém životě. Zábavná takřka estrádní TV povídka mající motto ´obraz dnešních mravů se zpěvy´ byla v TV zábavě rozhodně trefou do černého.(22.3.2016)

• Pitryx

No, mi toto veledílo lezlo na nervy už jako mladšímu. Stále mi nebylo jasné, proč chvilku mluví a chvilku zpívají. Tento „handicap“ je již pryč, ale že se mi to nějak nelíbí, zůstává. Každý máme jiný vkus, ale ty ženské snad musely být raněné slepotou. No, ona většina taky nestála za nic. Ale jisté legrační scény připustit musím, takže, proč ne, koho to baví, tak ať se dívá.(5.8.2016)

Já mít na týden volno od rodiny, nutkavou potřebu zasunout a deníček plný telefonních čísel nadržených slečen, tak patrně nebudu mít problém skórovat. Známý obšourník Alfons Karásek tohle všechno měl, vše pečlivě naplánoval, ale ke koitu přesto nedošlo. Škoda, ale vtipně naroubované dobové hity do triviálního děje učinily z tohoto snímku celkem roztomilou záležitost.(16.7.2013)

Pro mě je tohle dokonale spojení parádního humoru s dobře vybranými a vtipnými výtažky z písni. Miloš Kopecký jako dokonalý svůdník jemuž se bohužel smůla lepí na paty přimo vteřinovým lepidlem. Finální střetnutí nemělo chybu. Stopáž je poměrně krátka a tato komedie opravdu netrpí hluchými pasážemi. Bravo režisérovi!(29.6.2009)

Alfons Karásek (Miloš Kopecký) právě vyprovodil svou ženu do lázní a těší se na týden plný milostných avantýr, záhy však zjišťuje, že to nebude zase tak jednoduché… Sedm žen Alfonse Karáska je prvním dílem kvadrologie hudebních komedií Zdeňka Podskalského a už název tohoto snímku tak trochu prozrazuje, o co tady půjde. Slaměný vdovec Alfons si totiž naplánoval na každý den jednu schůzku a to vždy s jinou ženou, ale plány jsou jedna věc a realita druhá a stejně tak se to má i s tímto snímkem. Námět totiž vypadá velice slibně, ale provedení už trochu pokulhává, protože se mně zdálo, že děj je až příliš často přerušován hudebními čísly, takže už tady nezbývá moc času na všechny ty hlášky, gagy a vtipné situace vůbec, tak jak jsem zvyklý u pokračování tohoto snímku. Jasně pár fórů je opravdu povedených, atmosféra 60. let taky není špatná a Milošovi Kopeckému sedí hlavní role stejně dobře jako Alfonsovi Karáskovi jeho oblek, ale krapet tu chybí výraznější vedlejší postavy (pokud tedy nepočítám oněch sedm, vlastně osm žen), které by oživily děj, tak jako v dalších dílech (třeba podezíravý manžel Vladimír Menšík, nebo bodrý dědeček v podání Vlastimila Brodského). Sedm žen Alfonse Karáska je tak sice slušnou hudební komedií, která rozhodně neurazí, ale tato série dokáže nabídnout i lepší díly.(22.2.2017)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Benešove a v Prahe. (dyfur)