Povedený film o tom, že z nekonečných seriálů mohou snadno zblbnout nejen televizní diváci, ale také herci. Výkon Petra Nárožného je výborný, ale když pominu všechny jeho humorné výstupy, nejvíce na mě stejně zapůsobila vážná chvilka při natáčení scény skoku do Vltavy, kdy režisér Karel Heřmánek herce Hofmana peskoval za to, že není dost smutný a že se netváří jako před sebevraždou... Potěšil i nápaditý konec s Karlem Smyczkem: "Pan Nárožný je prosimvás definitivně hotov... Konečně..."(30.11.2011)

Velmi zajímavý námět (i když spíše ze života, než-li komediální), kdy herec hrající hlavní roli v oblíbeném seriálu může mít (nejen) díky manželkám-slípkám problémy v soukromém životě. Škoda jen, že nebyl scénář více rozpracován a místy trochu nudil či zaváněl primitivností, chtělo by to více vtipnější omáčky mimo hlavní myšlenku a nemělo by to chybu. Takto pouze průměr. P. S. Zajímavé a velmi nápadité je zakončení scény režisérem panem Smyczkem.(15.4.2011)

Diváci se s ním setkávali denně, z televizní obrazovky velmi jednoduše vstoupil do jejich životů. Kým je ale opravdu, je ještě Hofman, nebo snad Sláma? Neví to ani manželka, ani nová známost, ani on sám... Výborný hořce vtipný příběh o těžkém postavení seriálového herce, tvůrců i úzké hranici mezi televizním světem a realitou. V dnešní době snad ještě aktuálnější než před 22 lety.(11.3.2012)

Příběh herce Hofmana, který hraje hlavní roli náměstka ing.Slámu v nekonečném televizním seriálu. Postupně však vlivem nejrůznějších okolností přestane odlišovat realitu od scenáristické fikce. Jeho seriálový hrdina už nebude chtít nadále večer co večer lézt do obýváků natěšených diváků prostřednictvím televizní obrazovky. Ze seriálu se chtě nechtě pokusí vyvléct. Originální námět našel velkou oporu ve vynikajícím Petrovi Nárožném. Ten dal do celé televizní komedie potřebnou nadsázku, jak to dovede jen on. Jenže to chtělo ještě si vyhrát s okolními postavami a děj opatřit poutavější a méně popisnou fazonou. Závěr se pokusil přijít s něčím nečekaným. Zvolená varianta/pointa šla trochu v rozporu s předchozím pojetím. Pro originalitu, zajímavé nahlédnutí pod pokličku natáčení jednoho nekonečného seriálu a neselhávajícího Petra Nárožného, se to vyplatí vidět. 60%(29.3.2013)

Československá televizní komedie o známém herci Martinu Hofmanovi, jehož seriálová postava, charakterově dokonalý náměstek Miroslav Skála, se mu nepříjemně začíná prolínat do soukromého života. V rolích oblíbeného herce Hofmana a hlavní postavy Skály v sentimentálním seriálu se objevil neméně oblíbený P. Nárožný, jenž dle mého soudu do své postavy Hofmana v domácím prostředí do značné míry zejména v začátku filmu uplatnil svůj vlastní osobní projev a chování. Více než rozpad Hofmanova manželství s žárlivou J. Kretschmerovou a absurdní milenecký vztah s vizážistkou J. Švandovou mě na Bočanově snímku zaujalo natáčení právě onoho jednoduchého nekonečného seriálu. Královsky zábavný byl režisér onoho nevalného uměleckého díla K. Heřmánek, za kamerou stál M. Vašut a hladkému vzniku díla napomáhaly asistentka režie B. Štěpánová, skriptka V. Žilková, produkční F. Husák, nepříliš pracovitý a prostořeký rekvizitář J. Kraus či dramaturg L. Trojan. V nepojmenovaném Heřmánkově seriálu se představili v útržkovitých scénách J. Bohdalová, J. Císler, V. Bedrna a krásná D. Patrasová. Jako hořce úsměvné shledávám vyřčení stejné fráze z úst pana Hofmana, jež předtím před celým filmovým štábem prohlásil za nehorázně sentimentální. Velmi pozoruhodné bylo závěrečné postavení snímku do jiné roviny, neboť na konci vyšlo najevo, že celý filmový štáb v čele s výborným Heřmánkem jsou pouze herci s jejich pravými jmény a jako skutečný režisér se objevil místo H. Bočana K. Smyczek. I přes výborné obsazení a zajímavou myšlenku hodnotím pouze průměrně, z komického hlediska v tomto případě překonal K. Heřmánek mistra Nárožného.(25.10.2016)

• - Vjezd do "fabriky" v úvodu je ve skutečnosti vjezd do areálu České televize z jižní strany. (Haniczka)