Velmi zajímavý námět (i když spíše ze života, než-li komediální), kdy herec hrající hlavní roli v oblíbeném seriálu může mít (nejen) díky manželkám-slípkám problémy v soukromém životě. Škoda jen, že nebyl scénář více rozpracován a místy trochu nudil či zaváněl primitivností, chtělo by to více vtipnější omáčky mimo hlavní myšlenku a nemělo by to chybu. Takto pouze průměr. P. S. Zajímavé a velmi nápadité je zakončení scény režisérem panem Smyczkem.(15.4.2011)

Taky se mi dost často stává, že si herce ztotožním s nějakou rolí. Jeden čas jsem si myslela, že Josef Dvořák se jmenuje Svatopluk Kuřátko. Několikrát jsem byla svědkem toho, když prodavačka obsluhovala Čestmíra Mázla. Dneska jsme spíše svědky útěků do seriálů. Mnoho herců s ledovým klidem přiznalo, že jim seriály platí složenky a hypotéky. Když děláate svou práci pořádně, tak je velmi snadné se jí nechat pohltit a pak je těžké z ní vystoupit. V herectví to platí dvojnásob.(12.7.2017)

Diváci se s ním setkávali denně, z televizní obrazovky velmi jednoduše vstoupil do jejich životů. Kým je ale opravdu, je ještě Hofman, nebo snad Sláma? Neví to ani manželka, ani nová známost, ani on sám... Výborný hořce vtipný příběh o těžkém postavení seriálového herce, tvůrců i úzké hranici mezi televizním světem a realitou. V dnešní době snad ještě aktuálnější než před 22 lety.(11.3.2012)

Československá televizní komedie o známém herci Martinu Hofmanovi, jehož seriálová postava, charakterově dokonalý náměstek Miroslav Skála, se mu nepříjemně začíná prolínat do soukromého života. V rolích oblíbeného herce Hofmana a hlavní postavy Skály v sentimentálním seriálu se objevil neméně oblíbený P. Nárožný, jenž dle mého soudu do své postavy Hofmana v domácím prostředí do značné míry zejména v začátku filmu uplatnil svůj vlastní osobní projev a chování. Více než rozpad Hofmanova manželství s žárlivou J. Kretschmerovou a absurdní milenecký vztah s vizážistkou J. Švandovou mě na Bočanově snímku zaujalo natáčení právě onoho jednoduchého nekonečného seriálu. Královsky zábavný byl režisér onoho nevalného uměleckého díla K. Heřmánek, za kamerou stál M. Vašut a hladkému vzniku díla napomáhaly asistentka režie B. Štěpánová, skriptka V. Žilková, produkční F. Husák, nepříliš pracovitý a prostořeký rekvizitář J. Kraus či dramaturg L. Trojan. V nepojmenovaném Heřmánkově seriálu se představili v útržkovitých scénách J. Bohdalová, J. Císler, V. Bedrna a krásná D. Patrasová. Jako hořce úsměvné shledávám vyřčení stejné fráze z úst pana Hofmana, jež předtím před celým filmovým štábem prohlásil za nehorázně sentimentální. Velmi pozoruhodné bylo závěrečné postavení snímku do jiné roviny, neboť na konci vyšlo najevo, že celý filmový štáb v čele s výborným Heřmánkem jsou pouze herci s jejich pravými jmény a jako skutečný režisér se objevil místo H. Bočana K. Smyczek. I přes výborné obsazení a zajímavou myšlenku hodnotím pouze průměrně, z komického hlediska v tomto případě překonal K. Heřmánek mistra Nárožného.(25.10.2016)

• brooklyn73

Velice zajimavy pocin, pri kterem je tezke odhadnout o kterou z roli hlavniho hrdniny Hofmana se vlastne jedna.Petr Narozny mi v jendom okamziku silne pripomnel V.I.Lenina.Jinak se na jednicku zhostil sveho partu.Jeho prvni zena Kretschmerova se mi do jeji role vubec nehodila,stejne jako jeho druha pani pi Svandova,ktera vse navic podtrhovala tim ,ze jakozto maskerka byla neuveritelne zmalovana.V jedne ze svych dalsich roli jednoho z filmoveho stabu se dvakrat ukaze Jan Kraus.Karel Hermanek v roli rezisera jednickovy. Film zakoncuje svym minutovym stekem reziser Karel Smyczek.(28.11.2008)

• - Vjezd do "fabriky" v úvodu je ve skutečnosti vjezd do areálu České televize z jižní strany. (Haniczka)