poster

Osvětová přednáška v Suché Vrbici (TV film)

Komedie

Československo, 1992, 35 min

 • lubospoti
  ***

  Svěrákův rukopis je v tomto snímku určitě cítit. Ale ani Ladislav Smoljak (který je se Svěrákem na stejné vlně) nedokázal z námětu vykouzlit takový film, na jaké jsme od téhle dvojice zvyklí. Určitě to není žádný propadák, ale ve srovnání s ostatními filmy (a to už vůbec nemluvím o divadelních představeních) je to přece jen trochu slabší kousek.(10.5.2016)

 • F.W.Colqhoun
  ****

  Smoljakovsky-svěrákovské zpracování tématu blízkého Básníkům – mladý plachý lékař se dílem byrokratické mašinérie ocitá tváří v tvář vidlákům. Suchá Vrbice je Bezdíkov přes kopírák, doktor má potíže s autem a inkasuje vajíčka... Na třicetiminutovou stopáž inscenace disponuje překvapivým množstvím pamětihodných hlášek („Bzučel jste, pane řediteli?“; „Jak ty jména klamou. Dobrátko, a přitom je to takovej Jidáš...“), až jednoho zamrzí, že to netrvá déle. Milá připomínka raně porevolučních televizních časů.(3.10.2012)

 • Fifer
  **

  Zdlouhavé, nezáživné, výkon Suchánka není až tak tragický, ale žádná sláva to opravdu není. Kdyby ten příběh nějak dál gradoval, kdyby to byl dlouhý boj mladého lékaře ve svém okrsku s místními pověrami, mohlo by to být zajímavé. Pokud jste věrní fanošci našeho slavného dua, tak jako já, tak se sice párkrát zasmějete, ale překvapí vás, že tohle neskončilo v šuplíku. Kdo ví jak to bylo, možná byl Smoljak zrovna švorc.(10.2.2012)

 • Radek99
  ***

  Ani mistr dramatického slova a nejlepší český scénárista Zdeněk Svěrák se nevyhnul slabé chvilce a napsal text ryze průměrný (byť je vše prezentováno jako mikrokomedie a tedy jen jako takový malý televizní vtípek bez větších ambicí), který neozdobily ani nikterak výjimečné herecké výkony. Tohle mohlo klidně zůstat jen na papíře...(7.3.2010)

 • D.Moore
  ****

  Vtipná miniaturka, která možná nepatří k tomu nejlepšímu, co Zdeněk Svěrák napsal a Ladislav Smoljak natočil, ale ostudu nedělá ani jednomu z nich. Nejvíc se mi líbila scéna, při níž lékař vyprávěl o operacích životně důležitých orgánů, zatímco venku před hospodou venkovští chlápci "operovali" motor jeho vozu. "Kočičky? Dyť je to... chlupatý."(24.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace