O víle Arnoštce (TV film)

Pohádka / Komedie

Česko, 2001, 55 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (32)

• Nonna

Dala bych vyšší hodnocení, ale celou dobu sledování celkem slušného příběhu o trochu přerostlé víle a jejím návratu mezi lidi, těžce bojuji s postavou prince. Tenhle vycmrdlý budižkničemu (Filip Tomsa?) by tedy takovou krásnou, vzpurnou a šikovnou vílu přece vůbec nemohl zaujmout. Dřevěné to je, sušinka ubohá to je a Lucie Vondráčková vedle něj vypadá, že by ho klidně bez problémů bafla do náruče a odnesla přes půl palouku. Navíc, když pominu jeho vzhled, po celý film neudělal princ ani ň pro to, aby si Arnoštku získal - naopak, maskuje ji, stydí se za ni.....škoda, jinak by to byla docela pěkná pohádka, nápad dobrý, ostatní herecké obsazení také.(7.1.2013)

Proč by měla Arnoštka chtít toho ťulpase, to mi hlava nebere. Jinak je to celkem příjemná pohádka, takový nedělní mírný nadprůměr.(6.12.2015)

Poetická, příjemná, nekomplikovaná, laskavá, půvabná kleinovská pohádka. A až na toho Filipa Tomsu skvěle obsazená. Abrhám a Maciuchová zastupují nadpřirozeno, Freimanová, Skopal, Steinmasslová a Postránecký královské páry a Holub zastupuje obligátní zlo, které se dá ovšem snadno přelstít.(25.4.2011)

Víla s opravdu dost nezvyklým a hlavně dost nevílím jménem (uznávám, že Rosava zní taky tvrdě, ale tam člověk aspoň čuje tu rosu, což je vílí artefakt). Nabízí se otázka, co královským párům kdo nasypal do vody či vína, že každá dvojice zplodila jen jednoho potomka a to ještě jedněm královským rodičům mohl být jejich potomek vcelku ukradenej, tedy SPOILER přesně to se stalo. Na víle Arnoštce je vidět, že i blboučký příběh, což, nenalhávejme si nějaké dechberoucí kvality scénáře, tahle pohádka přesně má, může být fajn, pokud to je dobře zahrané. A tady se obě královny, králové, král louky i víla vychovatelka ukazují v nejlepším světle. Dokonce i víla Arnoštka ... stačí, že je hezká. A protože se moje pohádky patologicky nenávidějící sestra upřímně bavila, je jasné, že to není jen můj pocit, tahle pohádka opravdu JE dobrá (a kdyby tam nebyl ten stupidní konec, kde všichni tančí a chovají se jako banda zfetovaných trotlů, dám i tu pátou hvězdu).(31.3.2013)

• Mariin

Celkem průměrná pohádka, točená v Krásném Dvoře, bohužel však bez krásných žen...(17.2.2008)

• SeBig

Česká pohádka... víc k tomu snad ani nemusím psát ne?(3.1.2018)

• honajz

Víla, co nakonec není víla, ale měnit ve světýlko se umí, praštěný mořský král, ještě praštěnější princ, o kterého má Arnoštka kdoví proč zájem, i když jde o zjevného ťulpase a nemotoru, a jedna žena, která se stane na chvíli detektivem, jen poněkud nechápavým, ale které nakonec vše dojde a správný stav věci vypátrá a do děje včas zasáhne. A co se nakonec stalo s hodinami s vodotryskem? Zůstaly v rybníku na paloučku? (A jak se btw na paloučku v lese udrží rybník?) A nakonec si pohádkové potvory z lesa radostně zatancují na pečlivě střiženém zámeckém trávníku a víla králi a královně nalévá kafe či co. Ufff.(25.6.2017)

• villon17

Když jsem scary movie 2 dala 1*, tomuhle musím dát taky. Lucka hrála neočekávaně hrozně, princ vypadal opravadu směšně a celkově to byla nudná pohádka. Alespoň dala Arnoštka králi dobré úkoly a celé se to neodehrávalo ve studiu.(19.2.2008)

• Tommassi3

"Zapomněli tu hodiny s vodotryskem !!" - "O to bych si starost nedělala !! Být vámi radši bych se učila plavat.." ;)(6.12.2015)

• blackrain

Bylo velmi příjemné vidět Hanu Maciuchovou v něčem jiném, než je novácký nekonečný seriál Ulice. Bohužel, tohle je spíše podprůměrná pohádka, tak na jedno podívání. Hlavně, že se neodehrává ve studiových papírových kulisách.(11.12.2009)

• togaf

Skvělé herecké obsazení a nulový děj. Zápletka je tak plytká, že by celá pohádka mohla mít 20 minut. Po svatbě hlavních hrdinů zbývalo do konece asi deset minut. Závěrečné rádobyvtipné vyřešení vedlejší zápletky tuhle pohádku dorazilo.(6.8.2012)

• honz

Jedna z polistopadových pohádek, která sice není špatná, ale také ničím výjimečná.(7.1.2010)

Zajímavě obsazená, leč nedobře zahraná pohádka, která na zámecké zahradě (filmaři neopustili Krásný Dvůr ani v jedné scéně) plyne pomalu. Hlavní mladické postavy jsou mi sympatické mnohem méně, než ostatní, taneční kreace mě nezajímají a některé kulisy vypadaly opravdu prachbídně.(6.12.2015)

• dr.fish

Nedokoukal jsem...(8.9.2019)

• Redswif

vůbec se mě to nelíbilo. Hvězdička jen za tu zrzavou vílu;-)(25.2.2008)

• otík

Hrozná pohádka. Námět padlý na hlavu, chování dospělých královských rodičů zcela nevěřitelné a hloupé, scény víl a jejich šéfa Abrháma trapné a nezajímavé. Snad jediné, co potěší, bohužel není Lucka Vondráčková, ale pěkné skutečné exteriéry i interiéry.(26.12.2013)

• Master19

Výborní herci chabý námět nezachrání... Každopádně neurazí a k nedělnímu kafíčku se to i celkem hodí.(17.2.2008)

• klúčik

Výborné herecké obsadenie , no strašný príbeh. Dávam 45%.(6.12.2015)

I když exteriérů nebylo moc vždy to v pohádkách ocením stejně tak, když se filmaři pouští do trochu novátorských příběhů.(26.8.2013)

Bylo by to asi za 2, ale Lucka je kocka :) Takze za 3(6.3.2007)

• hazaba

Hodně nevyrovnané herecké výkony - na straně jedné herecká esa v podobě všech tří králů, královen a víly Žofie, na straně druhé "výkony" mladých představitelů a mořského krále. Místy se mi chtělo brečet. Docela pěkné kostýmy a exteriéry.(3.8.2012)

<< předchozí 1 2