poster

O víle Arnoštce (TV film)

Pohádka / Komedie

Česko, 2001, 55 min

 • Nonna
  **

  Dala bych vyšší hodnocení, ale celou dobu sledování celkem slušného příběhu o trochu přerostlé víle a jejím návratu mezi lidi, těžce bojuji s postavou prince. Tenhle vycmrdlý budižkničemu (Filip Tomsa?) by tedy takovou krásnou, vzpurnou a šikovnou vílu přece vůbec nemohl zaujmout. Dřevěné to je, sušinka ubohá to je a Lucie Vondráčková vedle něj vypadá, že by ho klidně bez problémů bafla do náruče a odnesla přes půl palouku. Navíc, když pominu jeho vzhled, po celý film neudělal princ ani ň pro to, aby si Arnoštku získal - naopak, maskuje ji, stydí se za ni.....škoda, jinak by to byla docela pěkná pohádka, nápad dobrý, ostatní herecké obsazení také.(7.1.2013)

 • Véronique
  ****

  Milá pohádka s milými herci - J.Abrhám, V.Freimanová, V.Postránecký či H.Maciuchová ji pozvedli o kousek výš, než by byla bez nich. Námět je docela povedený a neobvyklý, mohl být však "dotažen" lépe. V hlavní roli doslova perlí Lucie Vondráčková, alias roztomilá víla nevíla Arnoštka. Bohužel po jejím boku se objevuje dosti nevýrazný princ, který má k tomu opravdovému daleko... Vezmu-li však v potaz, že se jedná "pouze" o televizní pohádku, právem ji mezi němi patří jedno z předních míst. Hodnotím 4 hvězdičkami, přesněji 65%.(17.2.2008)

 • honajz
  **

  Víla, co nakonec není víla, ale měnit ve světýlko se umí, praštěný mořský král, ještě praštěnější princ, o kterého má Arnoštka kdoví proč zájem, i když jde o zjevného ťulpase a nemotoru, a jedna žena, která se stane na chvíli detektivem, jen poněkud nechápavým, ale které nakonec vše dojde a správný stav věci vypátrá a do děje včas zasáhne. A co se nakonec stalo s hodinami s vodotryskem? Zůstaly v rybníku na paloučku? (A jak se btw na paloučku v lese udrží rybník?) A nakonec si pohádkové potvory z lesa radostně zatancují na pečlivě střiženém zámeckém trávníku a víla králi a královně nalévá kafe či co. Ufff.(25.6.2017)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Víla s opravdu dost nezvyklým a hlavně dost nevílím jménem (uznávám, že Rosava zní taky tvrdě, ale tam člověk aspoň čuje tu rosu, což je vílí artefakt). Nabízí se otázka, co královským párům kdo nasypal do vody či vína, že každá dvojice zplodila jen jednoho potomka a to ještě jedněm královským rodičům mohl být jejich potomek vcelku ukradenej, tedy SPOILER přesně to se stalo. Na víle Arnoštce je vidět, že i blboučký příběh, což, nenalhávejme si nějaké dechberoucí kvality scénáře, tahle pohádka přesně má, může být fajn, pokud to je dobře zahrané. A tady se obě královny, králové, král louky i víla vychovatelka ukazují v nejlepším světle. Dokonce i víla Arnoštka ... stačí, že je hezká. A protože se moje pohádky patologicky nenávidějící sestra upřímně bavila, je jasné, že to není jen můj pocit, tahle pohádka opravdu JE dobrá (a kdyby tam nebyl ten stupidní konec, kde všichni tančí a chovají se jako banda zfetovaných trotlů, dám i tu pátou hvězdu).(31.3.2013)

 • quixote
  *

  Typická televizní pohádka – s tím, že kulisové „papundekly“ ze studia byly vytaženy na vzduch. Zámek byl sice pěkný, ale prázdný, a lesní palouk působil nakonec snad ještě víc kašírovaně, než kdyby byl postaven ve studiu. Scénář slaboučký, předvídatelný - hercům nezbylo než z toho mála něco udělat a vesměs se jim to povedlo. Hudba vlezlá (to opravdu napsal Viklický?), kostýmy nadpřirozených bytostí nic moc, triky legrační. "Vrcholem" jsou pak rádoby taneční scény, které si nic nezadají s legendárním "Nech brouka žít" z Trháku!(4.8.2012)

 • - Natáčení probíhalo na zámku Krásný Dvůr. (Asmodin)