poster

Opravdová blondýnka

 • Česko

  Zlato pojď na to...

 • USA

  The Real Blonde

 • Slovensko

  Pravá blondínka

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1997, 105 min

 • kosta73
  ****

  I když se snažím zdržovat vulgarizmů, zde musím konstatovat, že ten kdo tomuto snímku přiřadil český titul byl naprostej debil! Jen kvůli názvu ( na VHS uveden pouze jako Zlato pojď na to... ) mě vůbec nenapadlo vzít tento film v půjčovně do ruky a dlouho mi proto unikal skvělý filmový zážitek. Stejně jako jsem již uvedl ve svém komentáři k filmu Bouchači a bouchačky ( tento český překlad je taky něco! ), i tento film na mě funguje, jako laskavé pohlazení po duši.(14.7.2007)

 • rikitiki
  **

  Snímek jsem viděla poprvé už před lety, ale zanechal ve mně tak nesmazatelný dojem, že jsem si teprve v polovině druhého shlédnutí unuděně uvědomila, že tohle už znám. Je to krotká až bezzubá satira ze světa slavných a zejména těch, kteří se mezi slavné chtějí protlačit. Film neoplývá originalitou, ani vtipem, nemá silné scény, ani silné herecké výkony. Je to čiročirý průměr, který zanechá jen mlhavý dojem.(2.5.2017)

 • Olík
  ***

  Tohle není zlatá mládež Hollywoodu, tohle jsou ti, kteří tvoří okraj showbusinesu a trpělivě čekají na svou šanci: Dva herci, dobří přátelé, jeden úspěšný, jeden o poznání méně, krásná blond modelka, která vlastně není ani trochu blond, její maskérka neustále obtěžována muži, odbavená dvojnice Madonny a spousta dalších svérázných postaviček. Inteligentní satira nezávislého režiséra Toma Dicilla se spoustou známých tváří.(21.7.2010)

 • (mOnkey)
  ****

  Za posvátnou trojicí Living in Oblivion, Box of Moon Light a Delirious (ne nutně v tomhle pořadí) sice Blondýnka o chlup zaostává, ale i tak je to kvalita, jakou nám Tom DiCillo servíruje (a doufejme, že servírovat bude i nadále, i když s frekvencí by mohl rozhodně přidat) už řadu let. Jeho rukopisem je ostatně film nasáklý, ať už jde o bizarní postavy, jejich představitele, kteří se v DiCillových snímcích objevují s železnou pravidelností, jejich obskurní příběhy či využívání nezaměnitelné hudby, tenhle styl si rozhodně s ničím nespletete. A zamilovat si ho taky není žádný problém. 85%(4.4.2011)

 • Faye
  ****

  Čekání na úspěch a mezitím čekáním se táhne ta dennodenní všednost, nejistota a nutnost placení účtů. A člověk pak už jenom počítá dny a sleduje jak ho to ubíjí ..... a každého to ubíjí jinak ...... blondýně „je nanic z povrchních žvástů“ protože je na „duchovní hodnoty“...... no jasně není to opravdová blondýna, ale bruneta ...... to dá rozum. A přírodní blondýna, tak ta zase.... traumatizuje jinak. Mary ta nedokáže přijmout skutečnost, že je přitažlivá pro všechny muže, kromě toho, kterého má doma. .... „S lidmi to je fakt beznadějný“(5.6.2005)

 • - Jméno postavy Bronsona Picketta Rubio znamená "blondýna" ve španělštině. (Zdroj: ČSFD.cz)