poster

Opravdová blondýnka

 • Česko

  Zlato pojď na to...

 • USA

  The Real Blonde

 • Slovensko

  Pravá blondínka

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1997, 105 min

 • betelgeuse
  ***

  Nezávislý film, který se chce líbit - je to nenáročná komedie se sympatickými hrdiny, krásnými ženami (nejen blonďatými), z exkluzívního prostředí (televize, film, videoklipy, fotomodelling) a se silně pozitivním závěrem. Průměrná záležitost a další důkaz toho, že hra na jistotu se většinou nevyplácí (film ve své době v kinech propadnul).(18.11.2002)

 • rikitiki
  **

  Snímek jsem viděla poprvé už před lety, ale zanechal ve mně tak nesmazatelný dojem, že jsem si teprve v polovině druhého shlédnutí unuděně uvědomila, že tohle už znám. Je to krotká až bezzubá satira ze světa slavných a zejména těch, kteří se mezi slavné chtějí protlačit. Film neoplývá originalitou, ani vtipem, nemá silné scény, ani silné herecké výkony. Je to čiročirý průměr, který zanechá jen mlhavý dojem.(2.5.2017)

 • Olík
  ***

  Tohle není zlatá mládež Hollywoodu, tohle jsou ti, kteří tvoří okraj showbusinesu a trpělivě čekají na svou šanci: Dva herci, dobří přátelé, jeden úspěšný, jeden o poznání méně, krásná blond modelka, která vlastně není ani trochu blond, její maskérka neustále obtěžována muži, odbavená dvojnice Madonny a spousta dalších svérázných postaviček. Inteligentní satira nezávislého režiséra Toma Dicilla se spoustou známých tváří.(21.7.2010)

 • kleopatra
  *****

  Jak já tenhle film miluju......Matthew Modine, který nechce hrát v telenovelách a tak čeká na svou příležitost jako pingl, jeho agentka Kathleen Turner, která v něm nevidí talent a dohazuje mu kšefty jako třeba křoví v klipu Madonny, jeho partnerka Catherine Keener obtěžovaná muži i svým psychoterapeutem, její učitel v kurzu sebeobrany Denis Leary, Bridgete Wilson - blondýnka, ale ouha! ne "opravdová" a za to jí dá její neurotik doma na kokos .... atd. atd. Co postava, to klenot a každý něco hledá. Třeba tu pravou platinu, kterou možná najde, možná ne, pro každého je OPRAVDOVÉ něco jiného ........ miluju tenhle film.(29.11.2004)

 • Faye
  ****

  Čekání na úspěch a mezitím čekáním se táhne ta dennodenní všednost, nejistota a nutnost placení účtů. A člověk pak už jenom počítá dny a sleduje jak ho to ubíjí ..... a každého to ubíjí jinak ...... blondýně „je nanic z povrchních žvástů“ protože je na „duchovní hodnoty“...... no jasně není to opravdová blondýna, ale bruneta ...... to dá rozum. A přírodní blondýna, tak ta zase.... traumatizuje jinak. Mary ta nedokáže přijmout skutečnost, že je přitažlivá pro všechny muže, kromě toho, kterého má doma. .... „S lidmi to je fakt beznadějný“(5.6.2005)

 • - Jméno postavy Bronsona Picketta Rubio znamená "blondýna" ve španělštině. (Zdroj: ČSFD.cz)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace