poster

Opravdová blondýnka

 • Česko

  Zlato pojď na to...

 • USA

  Real Blonde, The

 • Slovensko

  Pravá blondínka

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1997, 105 min

 • Oskar
  ****

  Krotká satira na šoubyznys, která se ale (a v tom je její největší přednost) nezabývá hollywoodskými hvězdami, ale lidmi, kteří živoří na okraji branže. Velice trefně.(11.4.2003)

 • CheGuevara
  ***

  To, že tom DiCillo byl vždycky tím milým, ale zároveň kousavým ironikem, stále platí. Takového mám rád. Tentokrát své hrany však ztupil až příliš. Propletenec životních banalit je až příliš hřejivý a jemný (tak jako kdejaký prací prášek), že po zhlédnutí toho z filmu moc nezůstane. Zato ty jeho postavy jsou prostě k sežrání.(12.2.2010)

 • juta
  **

  Docela ujetý a vlastně o ničem. Jde hlavně o to, jak si o sobě někdo myslí to, čím není a má úchylku v tom, že by se nikdy nevyspal s nikým, kdo není stoprocentní blond. Žádné herecké hvězdy a ani snaživí herci nedokážou ničím ohromit.(6.3.2017)

 • kleopatra
  *****

  Jak já tenhle film miluju......Matthew Modine, který nechce hrát v telenovelách a tak čeká na svou příležitost jako pingl, jeho agentka Kathleen Turner, která v něm nevidí talent a dohazuje mu kšefty jako třeba křoví v klipu Madonny, jeho partnerka Catherine Keener obtěžovaná muži i svým psychoterapeutem, její učitel v kurzu sebeobrany Denis Leary, Bridgete Wilson - blondýnka, ale ouha! ne "opravdová" a za to jí dá její neurotik doma na kokos .... atd. atd. Co postava, to klenot a každý něco hledá. Třeba tu pravou platinu, kterou možná najde, možná ne, pro každého je OPRAVDOVÉ něco jiného ........ miluju tenhle film.(29.11.2004)

 • Faye
  ****

  Čekání na úspěch a mezitím čekáním se táhne ta dennodenní všednost, nejistota a nutnost placení účtů. A člověk pak už jenom počítá dny a sleduje jak ho to ubíjí ..... a každého to ubíjí jinak ...... blondýně „je nanic z povrchních žvástů“ protože je na „duchovní hodnoty“...... no jasně není to opravdová blondýna, ale bruneta ...... to dá rozum. A přírodní blondýna, tak ta zase.... traumatizuje jinak. Mary ta nedokáže přijmout skutečnost, že je přitažlivá pro všechny muže, kromě toho, kterého má doma. .... „S lidmi to je fakt beznadějný“(5.6.2005)

 • - Jméno postavy Bronsona Picketta Rubio znamená "blondýna" ve španělštině. (Elwanelyn)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace