Opravdová blondýnka

The Real Blonde

Pravá blondínka

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1997, 105 min

I když se snažím zdržovat vulgarizmů, zde musím konstatovat, že ten kdo tomuto snímku přiřadil český titul byl naprostej debil! Jen kvůli názvu ( na VHS uveden pouze jako Zlato pojď na to... ) mě vůbec nenapadlo vzít tento film v půjčovně do ruky a dlouho mi proto unikal skvělý filmový zážitek. Stejně jako jsem již uvedl ve svém komentáři k filmu Bouchači a bouchačky ( tento český překlad je taky něco! ), i tento film na mě funguje, jako laskavé pohlazení po duši.(14.7.2007)

• rikitiki

Snímek jsem viděla poprvé už před lety, ale zanechal ve mně tak nesmazatelný dojem, že jsem si teprve v polovině druhého shlédnutí unuděně uvědomila, že tohle už znám. Je to krotká až bezzubá satira ze světa slavných a zejména těch, kteří se mezi slavné chtějí protlačit. Film neoplývá originalitou, ani vtipem, nemá silné scény, ani silné herecké výkony. Je to čiročirý průměr, který zanechá jen mlhavý dojem.(2.5.2017)

Tohle není zlatá mládež Hollywoodu, tohle jsou ti, kteří tvoří okraj showbusinesu a trpělivě čekají na svou šanci: Dva herci, dobří přátelé, jeden úspěšný, jeden o poznání méně, krásná blond modelka, která vlastně není ani trochu blond, její maskérka neustále obtěžována muži, odbavená dvojnice Madonny a spousta dalších svérázných postaviček. Inteligentní satira nezávislého režiséra Toma Dicilla se spoustou známých tváří.(21.7.2010)

Za posvátnou trojicí Living in Oblivion, Box of Moon Light a Delirious (ne nutně v tomhle pořadí) sice Blondýnka o chlup zaostává, ale i tak je to kvalita, jakou nám Tom DiCillo servíruje (a doufejme, že servírovat bude i nadále, i když s frekvencí by mohl rozhodně přidat) už řadu let. Jeho rukopisem je ostatně film nasáklý, ať už jde o bizarní postavy, jejich představitele, kteří se v DiCillových snímcích objevují s železnou pravidelností, jejich obskurní příběhy či využívání nezaměnitelné hudby, tenhle styl si rozhodně s ničím nespletete. A zamilovat si ho taky není žádný problém. 85%(4.4.2011)

Čekání na úspěch a mezitím čekáním se táhne ta dennodenní všednost, nejistota a nutnost placení účtů. A člověk pak už jenom počítá dny a sleduje jak ho to ubíjí ..... a každého to ubíjí jinak ...... blondýně „je nanic z povrchních žvástů“ protože je na „duchovní hodnoty“...... no jasně není to opravdová blondýna, ale bruneta ...... to dá rozum. A přírodní blondýna, tak ta zase.... traumatizuje jinak. Mary ta nedokáže přijmout skutečnost, že je přitažlivá pro všechny muže, kromě toho, kterého má doma. .... „S lidmi to je fakt beznadějný“(5.6.2005)

• - Jméno postavy Bronsona Picketta Rubio znamená "blondýna" ve španělštině. (Zdroj: ČSFD.cz)