Opravdová blondýnka

Real Blonde, The

Pravá blondínka

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1997, 105 min

Krotká satira na šoubyznys, která se ale (a v tom je její největší přednost) nezabývá hollywoodskými hvězdami, ale lidmi, kteří živoří na okraji branže. Velice trefně.(11.4.2003)

To, že tom DiCillo byl vždycky tím milým, ale zároveň kousavým ironikem, stále platí. Takového mám rád. Tentokrát své hrany však ztupil až příliš. Propletenec životních banalit je až příliš hřejivý a jemný (tak jako kdejaký prací prášek), že po zhlédnutí toho z filmu moc nezůstane. Zato ty jeho postavy jsou prostě k sežrání.(12.2.2010)

• juta

Docela ujetý a vlastně o ničem. Jde hlavně o to, jak si o sobě někdo myslí to, čím není a má úchylku v tom, že by se nikdy nevyspal s nikým, kdo není stoprocentní blond. Žádné herecké hvězdy a ani snaživí herci nedokážou ničím ohromit.(6.3.2017)

Jak já tenhle film miluju......Matthew Modine, který nechce hrát v telenovelách a tak čeká na svou příležitost jako pingl, jeho agentka Kathleen Turner, která v něm nevidí talent a dohazuje mu kšefty jako třeba křoví v klipu Madonny, jeho partnerka Catherine Keener obtěžovaná muži i svým psychoterapeutem, její učitel v kurzu sebeobrany Denis Leary, Bridgete Wilson - blondýnka, ale ouha! ne "opravdová" a za to jí dá její neurotik doma na kokos .... atd. atd. Co postava, to klenot a každý něco hledá. Třeba tu pravou platinu, kterou možná najde, možná ne, pro každého je OPRAVDOVÉ něco jiného ........ miluju tenhle film.(29.11.2004)

Čekání na úspěch a mezitím čekáním se táhne ta dennodenní všednost, nejistota a nutnost placení účtů. A člověk pak už jenom počítá dny a sleduje jak ho to ubíjí ..... a každého to ubíjí jinak ...... blondýně „je nanic z povrchních žvástů“ protože je na „duchovní hodnoty“...... no jasně není to opravdová blondýna, ale bruneta ...... to dá rozum. A přírodní blondýna, tak ta zase.... traumatizuje jinak. Mary ta nedokáže přijmout skutečnost, že je přitažlivá pro všechny muže, kromě toho, kterého má doma. .... „S lidmi to je fakt beznadějný“(5.6.2005)

• - Jméno postavy Bronsona Picketta Rubio znamená "blondýna" ve španělštině. (Elwanelyn)