Dveře (TV film)

Komedie

Československo, 1976, 35 min

Někdo mi ukradl vchodové dveře do panelákového bytu. Byly takové krásné, béžové, tvar obdelníkový, spíš vyšší než širší, na štítku jsem měl strojem napsáno Papírník Libor a bylo tam takové kukátko s čočkou. Příslušník SNB se při objasňování činu jevil poměrně tápajícím, v půjčovně mi žádné dveře nechtějí půjčit, stejně jako na dni otevřených dveří ve vodárnách a pojišťovák, přestože zklamáním se rána jitří, mi nechtěl nic zaplatit, neboť dle nějakého § 20 nedošlo k pojistné události. Mám sice podezření na to, kdo mi dveře zcizil, ale radši požádám diváky, aby se na tuto detektivku také jukli a pomohli mi odhalit obzvláště nebezpečného pachatele.(3.1.2012)

Píchněte tužkou do slovníku a vyberte náhodné slovo...,cimrmani´ vám na něj vyšvihnou humornou půlhodinovou povídku, která vám skrzeva smích přidá minimálně hodinu života... http://www.youtube.com/watch?v=GOL6_uQrFJw&feature=share(6.12.2012)

"Tvoje starost - moje radost." Dveře zabírají místo nejlepší místo nejlepšího TV filmu v mém soukromém svěrákovském žebříčku (jako film tam mám Vrchní prchni, písničku Mokré piano, povídku Podvodník, divadelní hru Záskok a rozhlasovou hru Posel hydrometerologického ústavu). Tuhle půvabnou komedii napsal Zdeněk Svěrák se svým starým souputníkem Miloněm Čepelkou (se kterým vytvořil i nezapomenutelný rozhlasový pořad Šestka na bidýlku) a na pár vteřin se tu i mihne. Petr Nárožný tu ztvárňuje postavu, kterou ve svých počátcích hrál často: cholerického blba, tentokrát v situaci, že mu někdo ukradl dveře. Námět sousedského hašteření trochu připomíná komedie typu Zítra to roztočíme...atd., ale ta sranda je někde jinde. Opravdu kouzelná je postava dědečka Josefa Kemra, úplného protikladu dědy Komárka. Pobaví vás také esenbák Oldřich Vlach nebo pojišťovák Václav Lohniský. Mimochodem se jedná o první režii Ladislava Smoljaka.(21.3.2007)

Já tě upozorňuju já jdu na esenbé. Já to rozjedu, tady se to bude detektivama jen hemžit, tady se dveře netrhnou. On vás ten humor přejde. Ono se vždycky moc kradlo, ale co je moc, to je moc!! Dokonalý Petr Nárožný v krátké televizní povídce o krémových, za bílého dne, sprostě ukradených dveřích. :)(29.5.2016)

"Prosimtě nekecej a hobluj!" Místy to sice drhne (stejně jako ty dveře) a vzhledem k celkové stopáži jsou na pováženou některá hluchá místa, ale ve výsledku je to velmi svižná komedie s pár skutečně dobrými hláškami. Zdeněk Svěrák prostě scénáře psát umí (ve srovnání s jinou televizovkou z té doby, Hledám paní na hlídání, tohle stojí o třídu výš).(9.9.2009)