poster

Dveře (TV film)

Komedie

Československo, 1976, 35 min

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Někdo mi ukradl vchodové dveře do panelákového bytu. Byly takové krásné, béžové, tvar obdelníkový, spíš vyšší než širší, na štítku jsem měl strojem napsáno Papírník Libor a bylo tam takové kukátko s čočkou. Příslušník SNB se při objasňování činu jevil poměrně tápajícím, v půjčovně mi žádné dveře nechtějí půjčit, stejně jako na dni otevřených dveří ve vodárnách a pojišťovák, přestože zklamáním se rána jitří, mi nechtěl nic zaplatit, neboť dle nějakého § 20 nedošlo k pojistné události. Mám sice podezření na to, kdo mi dveře zcizil, ale radši požádám diváky, aby se na tuto detektivku také jukli a pomohli mi odhalit obzvláště nebezpečného pachatele.(3.1.2012)

 • Big Bear
  ****

  ,, A nemáte alespoň nějaké, třeba se sukem ? '' ------ Tohle byla malá velká komedie u níž v závěru asi nepřekvapí u titulků jméno Smoljak jako režisér... Ono mi to pány smrdělo už jen tou účastí Zdeňka Svěráka v miniroli :-). Myslím, že tohle bylo panu Nárožnému ušito na triko a já se skvěle bavil. Best ovšem byla návštěva pojišťovny, kde pan Lohnický předvedl něco neskutečného! To bylo naprosto geniální a připomnělo mi to anekdotu, kdy zaměstnanec žádá u šéfa zvýšit plat a on mu po odpoví: Náš rozhovor o zvýšení vaší mzdy nám oběma bezpochyby prospěl. Já už vím, proč chcete víc a vy víte proč vám to nemohu dát ! :-). Super byl i pan Kemr , jen mne mrzí ten závěr. Na mně to bylo jaksi drsné a náhlé. Proto nedám tu pátou hvězdu... I tak je to ale za 4 bažanty k uležení. Tohle totiž strčí dnešní takzvané komedie vpoho do kapsy . * * * *(25.6.2018)

 • Fifer
  ****

  Tohle by se mělo promítat na filmových školách, takhle má vypadat ideální kráťas - filmová anekdota. Smoljak se Svěrákem jsou prostě mistři humoru. Troufám si ale říct, že tu všechny převálcoval Hujer-Lohniský se svým úslužným pojišťovákem, který to s vámi myslí jen a jen dobře. Padal jsem pod stůl.(1.2.2012)

 • MickeyStuma
  ****

  Typický cimrmanovský slovní humor v televizním příběhu, kde si z tím viditelně a s elánem pohrál Petr Nárožný. Takovýto námět je i výborným adeptem na skutečně ztřeštěnou komedii, ale duo Svěrák-Smoljak zde i s Čepelkou to pojali zcela po svém a jako vždy s nestárnoucím humorem. K této televizní povídce se dá vracet jako ke každé jejich tvorbě.(6.1.2017)

 • Autogram
  **

  Tak to bola blbosť, takúto zápletku by nevymysleli snáď ani prváci na základnej škole. Našťastie sa zišli prvotriedni herci a tak dialógy boli prirodzené, občas aj vtipné, hlavne s poisťovákom Lohniským. Ale cez (ne)zmysel celej komédie sa nedokážem preniesť, aj scenárista Svěrák môže občas sklamať. –––– Madla je hlídací pes? Cvičený?(4.12.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace