• xaver
  ****

  Viděl jsem některé díly tohoto seriálu jako malý kluk, když jsem se díval s tátou. Bohužel zachoval se jenom jeden nebo dva díly, protože to byl seriál, který se vysílal v přímém přenosu. O to větší je to škoda, protože když jsem s odstupem času viděl jeden ze zachovalých dílů, tak jsem pochopil, proč se můj táta tak dobře na seriálu bavil. I za něho dávám 4*.(6.3.2012)

 • pipapa
  *

  Přestárlý, vyčpělý, blbě politický a hlavně šíleně uřvaný seriál. Lipský jako starý děda je pravděpodobně i nahluchlý, protože většinu své role řve jako na lesích - ještě že existuje dálkové ovládání, neb chvílemi jsem opravdu musela dědovi zatnout tipec, jinak bych tu televizi vzala a vyhodila z okna.(24.10.2017)

 • belldandy
  ***

  Poslyšte, já se nechci mýlit, ale tohle není první český seriál. Tohle je první "populární" český seriál. V zásadě to skutečně není zase nic tak extra. Jenže se bojím, že dnes už nemůžeme vidět, co znamenal tehdy. Problém je, že v téhle době televizní vysílání vypadalo podstatně jinak než dnes. Vznikalo v přímém přenosu (už proto, prosím, trochu schovívavosti). A neuchovávalo se na věčnost jako dnes. Dnes máme proto možnost vidět jen zlomek, který se omylem zachoval. Udělat si proto náležitou představu může být dost těžké. Ve své době seriál přinesl alespoň zvláštní spojení nostalgické pohádkavosti s tou trochou politické aktuálnosti. Třebaže dnes můžete mít pocit, že sledujeme politickou agitku, ve své době lidé, na tomhle seriálu, ikdyž je to ironie, oceňovali, že zas tolik agitační není a o aktuálních problémech pojednává trochu ironicky. Co se v této době v televizi tedy většinou visílalo o tom, zdá se, nemáme žádnou představu. A to už prosím nejsou padesátá léta.(19.11.2004)

 • Tommassi3
  **

  No, naštěstí toho z téhle (prej) seriálové legendy příliš nedožilo, protože i ty tři živě natáčené epizodky jsou snad až moc.. Agitka nebo politická i komunální satira ?? Spíš ta první možnost.. Názory se očividně různí, nicméně já tam vyjma těch v dobovém kontextu poměrně odvážných glosátorských improvizací výborného Lubomíra Lipského - Budiž mu už pár dní bohužel taky země lehká !! - ty Dietlovy vtípky prostě cítím, byť bych mu rozhodně nechtěl dělat advokáta.. Jaroslav Dietl rozhodně platí za velmi rozporuplnou, byť opravdu velikou, osobnost českého filmu, když jako faustovský hrdina, který zkrátka potřebuje, musí pořád pracovat, tvořit a psát, se "zaprodá" režimu, proti němuž "bojuje" po svém, pro klid svého svědomí, svými často hodně ostrými replikami v té zaplavě seriálů a jiných televizních záležitostí, až se jeden diví, jak mu to u soudruhů procházelo.. Dietlova snad až patafyzická tvorba sice až na naprosté výjimky nikdy nenabízela přílišnou hloubku, což částečně samozřejmě ovlivňuje právě doba a výše zmíněné skutečnosti, nicméně sám skutečně neúnavný Dietl dodnes nenašel důstojného soupeře scénáristu, ani následovníka, když navíc toho těžko ještě někdy vůbec najde..(3.10.2015)

 • golfista
  ***

  První seriál Československé televize byl sice hodně budovatelský a agitační, ale ověřil skutečnost, že český divák je přímo stvořen pro seriálovou tvorbu a odstartoval tuhle formu televizní zábavy. Mnoho následných seriálů bylo lepších, ale musím přiznat, že hodně jich bylo bohužel i horších.(14.5.2003)

 • - Seriál byl vysílán z Měšťanské besedy v Praze v přímém přenosu, protože v té době mohl být televisní signál produkován pouze televisní kamerou nebo snímáním z filmů. Uchován byl díky metodě telerecordingu, kdy byl obraz filmován z obrazovky. (JoranProvenzano)

 • - V jedné epizodě se Lubomír Lipský (děda Potůček) zmínil, že v Československu není česnek, načež mu přišel z Vídně balík s jedním kilogramem česneku. Za celý seriál prý obdržel přibližně čtyři tisíce dopisů. (JoranProvenzano)

 • - Děda Potůček (Lubomír Lipský) vypráví pohádku malé dívce (Olga Malá, rozená Hudečková), která je odkazem na úvodní znělku seriálu. (JoranProvenzano)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace