Azyl (TV film)

Krimi / Romantický

Česko, 2001, 53 min

Ivan Hubač

ČERNÍ ANDĚLÉ - AZYL - PŘÍBĚH ČÍSLO 6 - To vysoké hodnocení je za Barboru Hrzánovou, Vladimíra Dlouhého a za to, že na Českou televizní tvorbu je to velmi dobrý příběh. CITÁT - Jóóó, nápadníci se ke mě jen hrnou.......... Drama o muži, který uteče z vězení a schovává se v azylovém domě pro bezdomovce. Zde se zamiluje do jedné pečovatelky. CITÁT - Jak mám chvilku volno, tak se rochním v bahně. Každej jsem holt, jinej.......... Zvláštní příběh s povedeným hereckým obsazením, u kterého až do konce netušíte, jak to dopadne.(7.1.2015)

Sílu příběhu si uvědomuji až zpětně, jak dny plynou - stále se mi vybavují jednotlivé scény, mimika Báry Hrzánové, Vladimíra Dlouhého a určitě i Stelly Zázvorkové. Smutné drama o nenaplněné lásce a to ze strany všech hlavních hrdinů zanechává mnoho námětů k přemýšlení i pachuť smutné skutečnosti a bezvýchodnosti příběhu. Výkony herců jsou perfektně civilní, až má člověk pocit, že ty lidi zná, denně je potkává v ulicích.(12.11.2013)

Takový jemný, malý film, velký v podání a hereckých výkonech, i skvělý v režii. Noční Praha, milostný, a zároveň kriminální příběh, nostalgie a smutek. Velmi dobře natočené i zahrané, a Dlouhého je fakt škoda, byl charismatický herec. A mimochodem, vynikající dialogy, skvěle hercům sedly do pusy, jemný humor. Jen škoda některých zbytečných scén, určitého klišé ve vztahu Dlouhého a jeho bývalé přítelkyně a pár dalších drobností.(2.9.2014)

Vladimír Dlouhý zde prokazuje, že je (resp. dnes už byl) opravdu vynikající herec. Pěkný příběh.(8.7.2011)

"Nechcete přespat u nás ??" - "Radši ne !! Vždyť mě vůbec neznáte !! Možná jsem nebezpečnej.." - "To doufám.. Jinak bych vás nezvala !!" ;)(2.9.2014)