Help For You (TV film)

Thriller

Česko, 2001, 55 min

Petr Slavík

Ivan Hubač

Story spojuje žánry, kterými se dneska nehýří a nedělají se zrovna moc dobře: příběh ze současnosti a temnou detektivku. Tady se to povedlo.(14.5.2003)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 7/10/// +scénář, Saša Rašilov a ostatní herci, uvěřitelné -po rozuzlení jsem čekal delší (boj o záchranu) závěr/// Naprosto příjemné překvapení. Kvalita, která se skrývá za tímto filmem je neuvěřitelná a to nemyslím jen filmového štábu a herců, ale především scénáře, který patří k tomu nejlepšímu co jsem za poslední roky viděl. Některé momenty jsou jasné už předem, nebo je alespoň trošku vnímavý divák postřehne, přesto však film dokáže v mnoha okamžicích příjemně překvapit./// Celkem 82%///(21.11.2010)

Tento díl i celej cyklus Andělů hodnotím velmi kladně. Nenásilnou formou je servírovano něco z čeho by si dnešní rádoby tvůrci rychlokvaškových sraxek měli vzít vzor. Kamera, střih a herci nepřehrávají alá Plánková. Ano tohle rozvíjet s napumpovaným rozpočtem a dostáváme se do kvality, za kterou se nemusíme stydět.(18.1.2020)

Podle mého názoru nejvydařenější epizoda volného cyklu "Černí andělé". Saša Rašilov i Petr Kostka hrají znamenitě a příběh výjimečně nepostrádá černý humor, ingredienci, která ostatním dílům tak citelně chybí.(13.5.2003)

Z hlediska kvalit scénáře a předvedených hereckých výkonů je pro mě Help for you vrcholem seriálového cyklu Černí andělé. Dva výrazní protihráči z rozdílných generací předvádějí herecký koncert okořeněný černým humorem a rafinovanou pointou. Příběh jednoho pečlivě naplánového spiknutí, napsaný ve stylu klasické detektivky, s moderním televizním výrazem. Jeden z vrcholů české televizní dramatické tvorby 90. let. Celkový dojem 90 %.(9.2.2008)

• - Natáčení probíhalo na zámku Hrádek u Nechanic. (M.B)

• - Syn postavy Petra Kostky, který se ve filmu objeví pouze na fotografii, je ve skutečnosti mladší bratr Saši Rašilova Václav. (kosticka7)