Pokoj bez oken (TV film)

Horor / Thriller

Česko, 2001, 55 min

Filip Renč

Ivan Hubač

Výborně natočený díl, jež ani trochu nepůsobí televizním dojemem. Zápletka je sice předvídatelná, ale díky dobrému obsazení a tajuplné atmosféře Velhartic se je stále na co dívat. Navíc vše podbarvuje povedená mrazivá hudba. Je škoda, že ČT nenaváže dalšími díly, což se chystá udělat s daleko slabším Strážcem duší. Tato série by si to plně zasloužila.(1.2.2008)

Skvěle a poutavě natočený mini hororek, který diváka nenechá chladným a vmaže se do paměti. Jiří Dvořák hrál výborně svůj přerod z hodného a ochotného zachránce v nebezpečného úchyla a některé scény, zabírající detailně jeho obličej, mírné cukání oka, stoupající nervozita, slizký úsměv za nímž se skrývá špatně tajené tajemství, jako by už už chtěl vyslovit, ale nevysloví........to je herecky koncert hodný naší staré dobré herecké školy. Dobře za každou jeho další roli. Atmosféra na hradě je vykreslená úžasně stísňujícím dojmem, tyhle černoty Renč umí podchytit a natočit. Jo a Michala Dlouhého bych v úvodu filmu, po vyslechnutí inkriminovaného telefonátu, bacila okamžitě taky - dobře napsaný scénář a opět klasická otázka: " Kdo je vlastně vinen?".(20.11.2013)

Aneb jak pohřbít výborný námět a skvělé herecké výkony idiotskou kamerou a poloamatérskou režií. Renč by si za to měl v duchu nafackovat, protože obou protagonistům házel jeden klacek za nohy za druhým. Když už vypiplali mrazivou atmosféru, tak je přinutil k akční scéně a lá 80. léta, ve kterých byla kamerová zpomalovačka ještě adekvátní způsob jak vystupňovat napětí. To že v brakových céčkách, déčkách a u Uwe Bolla přežila dodneška, mluví myslím samo za sebe. Zbytek, možná až na podivnou hudbu, snese nejpřísnější měřítka. Třetí hvězdičku dávám za hluboké oči Tatiany Vilhelmové.(28.11.2013)

"Pokoj bez oken" byl pro mě obrovské překvapení...Nečekal bych, že je někdo u nás ( navíc v televizi ) schopen natočit takhle povedený psychothriller. Jistá inspirace "Psychem" je zřejmá, ale není to vůbec na škodu, vždyť "Psycho" je přelomem žánru a uznávanou legendou...Renčovi se za pomoci výborných herců podařilo vybudovat opravdu děsivou atmosféru, potěší i vizuální hrátky s kamerou a kvalitní hudební doprovod...Takže tenhle příběh mohu jednoznačně doporučit.(23.9.2004)

Vynikající i coby (byť nepřiznaný) remake Hitchcockova Psycha, narozdíl od toho Van Santova paskvilu. Hrad Velhartice je tajemný a strašidelný sám o sobě a když k tomu připočtu jeho děsivé tajemství z příběhu, dokonalá hororová atmosféra je na světě. Tatiana Vilhelmová byla skvělá, děsivě přesvědčivého Jiřího Dvořáka jsem zatím nikde lépe hrát neviděl. Filip Renč sice nepatří mezi mé režisérské oblíbence, avšak za toto dílko má ode mne plné uznání. 95%.(30.9.2012)

• - Natáčelo se převážně na hradě Velhartice. (Terva)