Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

Trochu pohádková crazy komedie, přestrojená za operetu. Operety bývají obvykle velice naivní, banální a kýčovité, leč toho právě uměl Jacques Offenbach skvěle využít pro jejich komické, sebeparodické vyznění a tutéž schopnost má i režisér František Filip, o zúčastněných hercích nemluvě. Skvělá legrace. 80%(13.5.2003)

Mě se dost často stává,že nevidím (nesliším) rozdíl mezi muzikálem a operetou. Ovšem u mistrů jako Kálmán,Nedbal ,Strauss,nebo právě,či hlavně Offenbach si je s nikým a ničím nespletu. (mě už pan Filip potěšil jak zpracoval Polskou krev,a teď tohle,----------podařilo se mi získat nějakou prehistorickou verzi,podle mě staženou z TV na VHS a teď přepálenou na DVD,-kvalita dost děsná,-proč si to prostě nemůžu někde koupit,nebo na to alespoň občas mrknout v TV?)(7.2.2011)

• patrikus

Operety, ani zpívané hry nemám moc rád, právě proto, že v reálném životě, nebo při hádce, či dialogu nikdo nežačne jen tak z ničeho nic zpívat. Každopádně z toho vznikla oblíbená jevištní a později i filmová záležitost. Mě to ale nebavilo, protože je to prostě nereálné... Offenbach to však uměl velmi dobře a i samotné libreto a nápad je vtipný... Prostě fancouzská fraška... Náplň skvělých hereckých osobností se však vydařila a souhlasím s Oskarem /kýčovité, banální, hloupé/, takto má vypadat opereta...(29.3.2011)