A máte nás, holky, v hrsti (TV film)

Komedie

Československo, 1980, 42 min

Ivo Novák

Vlastimil Nesrsta

Petr Hapka

Komentáře uživatelů k TV filmu (27)

• D.Moore

Typický příklad filmu s nepovedeným scénářem plným dialogů bez chuti a bez zápachu, který měli zachraňovat alespoň herci. Všichni jsou sice obsazeni trefně, ale co naplat, když nemají co hrát. Líbila se mi hudba Petra Hapky - melodii znám coby píseň Hany Hegerové "Já ráda vzpomínám".(2.1.2012)

Vyloženě ne úpně skvěle zpracovaný nápad: Film sice vůbec neurazí, ale ani moc nepobaví. Nebýt Menšíka, který mi zde hodně připomíná Homera Simpsona asi bych to vypnul dříve.(26.7.2009)

• Marthos

Podprůměrná paneláková komedie Vlastimila Nesrsty o (ne)výhodách manželství. Téma, které se objevuje snad v každém druhém soudobém televizním dílku. Menšík, Janžurová a spol. pouze šaržírují postavy viděné tisíckrát předtím i potom.(24.6.2017)

Tato poněkud nezábavná „manželská“ anekdota s odhadnutelnou pointou je výborným dokladem toho, co z otřepaného námětu dokázali svými hereckými schopnostmi dostat Vladimír Menšík a Jiří Hrzán. Nezbývá než litovat, že v posledních svých letech často museli svůj neobyčejný komediální a dramatický talent reprezentovat v pracích, které jejich kvalit nebyly ani zdaleka hodny.(4.10.2009)

• argenson

Tak z téhle televizní věci je nejlepší hudba Petra Hapky, která v různých podobách nabízí instrumentální verzi písně Hany Hegerové Já ráda vzpomínám. Jinak dějově dost průměrná a ateliérově levná záležitost. Nutno ovšem dodat, že do čtyř rolí byli obsazeni herci, na které nikdy není nuda se podívat.(16.4.2012)

Tady to už tenkrát chtělo trochu lépe propracovat. Mohl z toho být slušný celovečerní snímek k socialistické televizi.(22.4.2012)

• Tommassi3

"Ovšem já Tondu znám !! Ten je línej !! Ten je tak línej se za jinou ženskou jenom votočit.. To by ho jedině musela nějaká sama klofnout !! Ovšem to by ho musela klofnout i s tím gaučem.." ;) Podivně zejména scénáristicky zoufale jalová a roztříštěná, famóznímu obsazení navzdory, inscenace o manželských etudách, které s přehledem vládne tradičně geniálně improvizující Vladimír Menšík na čele se svou scénou s vysavačem..(3.8.2016)

Zase jedna pohodová komedie:-) Hned od začátku smích :-)) Jen člověk vidí Menšíka jak mává v župánku z okna a Janžurka táhne kupy nákupních tašek..... Prostě klasické manželské vztahy....:-))(7.2.2009)

Janžurka mi s těmi taškami připomínala mou vlastní mamču. Ta je taky schopná nést čtyři a více tašek narvaných nejrůznějšími věcmi včetně potravin. Musím chtě nechtě konstatovat, že u nás doma to vypadá úplně stejně jako v rodině Vladimíra Menšíka. Kdybych nevěděla, že snímek je natočen už v roce 1980, tak bych řekla, že autor scénáře od nás musel určitě opisovat a nebo je to prostě natočeno tak, že se tam najdeme všichni a v tom je právě ta legrace.(11.5.2011)

Celkem vtipna a trefna komedie s vybornym hereckym obsazenim.(21.3.2011)

• LadyPupu

"Pán si pustil televizi, paní si pustí pračku." Nástup má tahle komedie výborný, etudy z manželského života jsou vtipné. Asi do půlky. Pak se to zlomí a je to těžký průměr. I přes výbornou Janžurovou s Menšíkem. Překvapivě snad nejnudnější role Hrzána.(24.1.2016)

• otík

Nebýt Menšíka s Janžurkou a jejich úžasnému herectví, stálo by to za úplný prd. Díky však solidní první polovině dávám průměr. Jinak jde však od druhé poloviny filmu o neskutečnou nudu, především Hrzán mě překvapil, že nedokázal zaujmout. Zajímavý archivní počin, který tam může zase dalších 10 let odpočívat.(20.12.2014)

• tuntavala

Gaucove a kuchynske problemy.(8.8.2016)

"Mistr" Menšík byl manžel k popukání, chudák paní Janžurová. Aspoň, že se tomu mohl člověk zasmát a zamyslet se, jak to vypadá u něj doma. Není to u vás zrovna tak?(1.4.2009)

Ano je to můj nápad, ale vzešel s tebe (V.Menšík)............. Macho Menšík a kuchyňka Hrzán.Pochopitelně ani jedna z jejich manželek s takovou situací není spokojena. 70 %(27.3.2009)

Nic moc, aspoň že to má jen 42 minut.(30.3.2009)

Ja jsem tu Dasu proste nikdy nejak asi nepochopil nebo co, a bohuzel se tim padem nestala moji oblibenkyni. Ani zde... Ostatni ok, manzelska anekdoda, neprilis vtipne. Hrzan vari, Dasa komanduje. Mensik komanduje, Janzurka vari...od toho se to cele odviji, zbytek si domyslite sami. 3-(9.11.2013)

Příjemná a pohodová TV povídka, navíc docela vtipná a dobře zahraná. Menšík měl dar, že i z průměrných příběhů, dokázal svým vypravěčstvím, udělat nadprůměrnou podívanou. Tato povídka je toho důkazem.(27.3.2009)

Vladimír Menšík byl živel, který dokázal rozjasnit i šedivou dobu, šedivé kulisy, šedivý příběh. I tak mi ale tento skvěle obsazený film připomínal nataženou bakalářskou povídku, trochu "vylepšenou" scénáristy do stavu "málo uvěřitelné", bez nějaké výraznější pointy.(8.8.2016)

Naprostá paráda... Je pravda, že kvarteto hlavních postav je vybráno naprosto dokonale, a že by to s jiným obsazením asi moc neuspělo...(28.12.2010)

<< předchozí 1 2