poster

A máte nás, holky, v hrsti (TV film)

Komedie

Československo, 1980, 42 min

Režie:

Ivo Novák

Scénář:

Vlastimil Nesrsta

Hudba:

Petr Hapka
(další profese)
 • blackrain
  ****

  Janžurka mi s těmi taškami připomínala mou vlastní mamču. Ta je taky schopná nést čtyři a více tašek narvaných nejrůznějšími věcmi včetně potravin. Musím chtě nechtě konstatovat, že u nás doma to vypadá úplně stejně jako v rodině Vladimíra Menšíka. Kdybych nevěděla, že snímek je natočen už v roce 1980, tak bych řekla, že autor scénáře od nás musel určitě opisovat a nebo je to prostě natočeno tak, že se tam najdeme všichni a v tom je právě ta legrace.(11.5.2011)

 • vypravěč
  ***

  Tato poněkud nezábavná „manželská“ anekdota s odhadnutelnou pointou je výborným dokladem toho, co z otřepaného námětu dokázali svými hereckými schopnostmi dostat Vladimír Menšík a Jiří Hrzán. Nezbývá než litovat, že v posledních svých letech často museli svůj neobyčejný komediální a dramatický talent reprezentovat v pracích, které jejich kvalit nebyly ani zdaleka hodny.(4.10.2009)

 • otík
  **

  Nebýt Menšíka s Janžurkou a jejich úžasnému herectví, stálo by to za úplný prd. Díky však solidní první polovině dávám průměr. Jinak jde však od druhé poloviny filmu o neskutečnou nudu, především Hrzán mě překvapil, že nedokázal zaujmout. Zajímavý archivní počin, který tam může zase dalších 10 let odpočívat.(20.12.2014)

 • argenson
  **

  Tak z téhle televizní věci je nejlepší hudba Petra Hapky, která v různých podobách nabízí instrumentální verzi písně Hany Hegerové Já ráda vzpomínám. Jinak dějově dost průměrná a ateliérově levná záležitost. Nutno ovšem dodat, že do čtyř rolí byli obsazeni herci, na které nikdy není nuda se podívat.(16.4.2012)

 • Tommassi3
  **

  "Ovšem já Tondu znám !! Ten je línej !! Ten je tak línej se za jinou ženskou jenom votočit.. To by ho jedině musela nějaká sama klofnout !! Ovšem to by ho musela klofnout i s tím gaučem.." ;) Podivně zejména scénáristicky zoufale jalová a roztříštěná, famóznímu obsazení navzdory, inscenace o manželských etudách, které s přehledem vládne tradičně geniálně improvizující Vladimír Menšík na čele se svou scénou s vysavačem..(3.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace