Strach má velké oči (TV film)

Pohádka / Komedie

Československo, 1980, 72 min

Neskutečná praštěnost, ale v tom nejlepším slova smyslu. Na každém z herců je vidět, jak moc si natáčení téhle pohádky užíval. Obzvlášť sledování Ivy Janžurové a Rudolfa Hrušínského, tedy báby Magi a dědka Bujóna, je nezapomenutelné, ale ani nikdo z ostatních není k zahození. Scénář je navíc plný slovních hříček, které mám tak rád... Jen kdyby to všechno možná bylo o trošku, trošičku kratší.(20.5.2012)

Tuhle pohádku miluju - kvůli skvělé Ivě Janžurové, jejíž komika v té době dosahovala vrcholu. Opravdová lahůdková pohádka z archivu ČT, na níž se pokaždé s chutí podívám. Úžasná je i improvizace paní Janžurové s Rudolfem Hrušínským ve scéně, kdy jí málem z ruky vyletí nůž mířící na Bujona a ten se lekne a spousta dalších komických situací. Autoři si také krásně pohráli s naším rodným jazykem - ("Lesněnka" a ... "zalez něnku jsem tě povazovala...") inu, nyní již televizní klasika.(6.6.2011)

Česká pohádka, ve které exceluje především paní Janžurová jako babička, která vaří polévky "na míru". Tuhle uvaří polévku krabí, po které je neohrožený hrdina nucen chodit pozadu, tuhle zase polévku houbovou, po které slečna ztratí paměť. Zkrátka poctivá česká pohádka s hereckým obsazením par excellence a mnoha vtipnými scénkami.(4.10.2015)

Polívka je grunt, kdo jí nejí je špunt. Tak to říká jedna slovní hříčka. Ovšem, jíst polévky babi Magi je velmi ošidné. Může se vám něco zlého přihodit. Baba Magi je trošku ztřeštěná čarodějnice žijící s loupežníkem Bujónem v jedné lesní krčmě. Její flašinetový taneček je hodně povedený, ale byla spravedlivě potrestaná.(24.8.2009)

Jedna z mých nejmilovanějších pohádek! doteď z ní cituju ,kudy chodím, a moje výhrůžné: "a já si dám - ZABÍJAČKOVOU!!! signalizuje všem okolo,že jde do tuhého :D.. všichni zúčastnění si evidentně užívají svoje role a já netuším,jestli je kouzelnější divobij v podání jiřího štěpničky nebo havelkův fridolín :-)..co se týče dua janžurová a hrušínský,nemám než samé superlativy!(29.6.2013)

• - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1981 v režii Karla Weinlicha i rozhlasová pohádka „Ač je to k nevíře, strašidla jsou z talíře". (Miggi90)

• - Ve chvíli kdy Baba Magi (Iva Janžurová) oznamuje Chytrolínovi (Ondřej Havelka), že želví polévka je hotová, je možné zahlédnout v levém rohu člena štábu. (Kexina)