Revuální groteska plná humoru a překvapení oceněná na festivalu v Montreux třemi hlavními cenami. (oficiální text distributora)

D.Moore

Strážník František Filipovský svádí v parku uprchlíka Vlastimila Brodského navlečeného do růžových dívčích šatiček. Lékař Miloš Kopecký po tom samém vězni v nemocničním pokoji hází injekce, protože se muchluje s jeho sestrou... Kde jinde uvidíte něco takového? Zdeňku Podskalskému se povedlo natočit velmi dobrou grotesku, která ale mohla být o něco kratší. Za pozornost stojí i výborná hudba Luboše Fišera. ()

Bigrambo

Cenami ověnčená groteska pánů Hobla a Moravce se hemží celou plejádou českých hereckých hvězd ve větších či menších rolích, doplněná o jejich německé kolegy, v hlavní roli ovšem jasně dominuje výborný Vlastimil Brodský! Humorem nabitý podrobný návod, jak se utíká z vězení, když u toho nemůžete mluvit :-) Navíc celý příběh pěkně dokresluje Fišerova hudba, takže rozhodně můžu tento snímek doporučit! ()

Chrustyn

Někdy po dvaceti minutách jsem si uvědomil, že se zde vůbec nemluví a že sleduji pokus o českou grotesku s partou legend českého filmu. Nudil jsem ... víc než je zdrávo. ()

fragre

Hezký pokus o oživení klasické němé grotesky. Hlavně Vladimír Brodský zde exceluje, jsa silně podporován celou plejádou hvězd českého filmu. Filmeček velice hravý a barevný. ()

PollyJean

Groteska beze slov, plná velkých českých hereckých jmen (s malou německou výpomocí), která přes to všechno tak nějak nefunguje, jak by mohla. Některé scény jsou kouzelné, některé očekávatelné a některé jenom nudné. Mimochodem taky velmi nenápadná první „role“ Terezy Brodské. ()

AIMÉE

Parádně jsem se pobavila, hlavně u scénky v parku Filipovský-Brodský coby strážník a panička v růžovém. ()

Tominecek

1. cena Zlatá růže, Cena novinářů a Zvláštní cena města Montreux - televizní festival zábavných filmů Montreux 1970. ()

Schlierkamp

Československo-západoněmecká groteska, jejíž ústřední téma je útěk šesti trestanců z vězení. V rolích vězňů můžeme sledovat V. Brodského, J. Libíčka a L. Kostelku a tři německé herce, v dalších doplňujících postavách se objevuje mnoho dalších známých českých herců (lékař M. Kopecký, vychovatelka v dívčí škole V. Ferbasová, zdravotní sestra J. Šulcová, dozorce ve vězení S. Skládal či strážník F. Filipovský). Komediální snímek beze slov režisérů P. Hobla a B. Moravce sice získal na festivalu v Montreux tři hlavní filmové ceny, v mých očích však očekávané kvality a hlavně zábavnosti nedosahuje. Nelze přehlédnout jistou nápaditost a překvapivost ve scénáři, vyznačující se postupným odstraňováním uprchlíků a jistými vtipnými situacemi, avšak ve výsledku pro mě žádné potěšení během sledování čtyřicetiminutového díla nekynulo. Neoblíbenost grotesek má u mě svůj důvod, a tento snímek tento stav jen potvrdil. Převlékání urostlých mužů do růžových dívčích šatů mi žádnou zábavu nepřináší, spíš jen pocit trapnosti a krátkodobé milostné vzplanutí uniformovaného strážníka do takto oděného pana Brodského považuji za hloupé a absurdní. Vynucená afektovanost a tím pádem nepřirozenost hereckých projevů společná všem groteskám mě umělecky neuspokojuje.  Kromě výkonu V. Brodského, jenž herecky ostatní převyšoval, nedokážu nalézt nic pozitivního, co bych mohl napsat o tomto díle. Hodnocení dvěma hvězdičkami je maximum, co mohu tomuto dílu nabídnout. ()

denbrough

Možná nejlepší česká groteska... Především Vlastimil Brodský se tady mohl předvést v celé své komické kráse, a jeho scéna v parku, kdy je navlečen do dámských růžových šatů, a "koketuje" se strážníkem Filipovským je k popukání... ()

ostravak30

Legendární herci nacpaní do předlouhé grotesky. Bohužel právě to je jejím největším problémem. Že je moc dlouhá. Dobré vtipy se míchají s trapností. Neviděl jsem předtím žádnou českou grotesku, ale na Chaplinovské grotesky to samozřejmě nemá. A hudba byla vcelku povedená. ()

DooFooS

I po těch bez mála 40letech je to stále groteska, která více než pobaví a na české poměry je to snad nejlepší, kterou jsem kdy viděl. ()

Ludva

[2009-01-04] * Klasická groteska, ovšem natočená v roce 1970: Šestice vězňů prchá a posléze prchne z vězení. Pátrání po nich však pokračuje, a tak se musejí i nadále skrývat a utíkat. * Gagy nejsou až tak nové či vtipné, aby nenudily. Rušivě působí i (koprodukcí podmíněná) účast německých herců. ()