Dvě z policejní brašny (TV film)

Komedie / Krimi

Česko, 1996, 42 min

• MickeyStuma

Bohužel. Naprosto nezáživná nuda cloumá touto televizní inscenací, kterou má kupodivu na svědomí duo S+S, tedy Svěrák+Smoljak. Chybí tomu komičnost, humor, elán a hlavně ta živost. Tento televizní počin, který snad vznikl nuceně na objednávku aby bylo vůbec co vysílat, má být zdrojem pobavení? Tak to je tedy hodně velký přešlap.(11.12.2016)

• Ironfood

První příběh dost tragický (1*). Zápletka o bláznovi, kterého chce někdo dostat do blázince předstíráním, že mu věří, je hodně otřepaná. Mohla by to zachránit nějaká pěkná herecká kreace, bohužel Holub v roli praštěného vynálezce nic světoborného nepředvedl. Druhý příběh výrazně lepší (3*), scénář sice taky nic pomoc, ale Somr výborný...(10.1.2017)

• Godhaj

,,No, protože tady bejt nemůžete.“ Od dua Svěrák Smoljak jsem tedy čekal mnohem více. Místo jejich standardního scénáře napěchovaného hláškami jsem tady byl svědkem líně se převalujících a nudných dvou příběhů, které navíc působily hloupě a bez nápadu. Suchánek nepřekvapil, a to ani pozitivně, ani negativně. Jen Somr s jeho přirozeným herectvím odvedl dobrou práci. Ale abych se u komedie zasmál jen jednou či dvakrát, to je opravdu málo.(11.6.2015)

Jako výstup z osvědčené tvůrčí dílny Smoljak (režie) - Svěrák (scénář) až překvapivě slabé, v kontextu české televizní tvorby průměrný počin, spíše jen mírně nadprůměrná televizní miniatura (lepší je povídka druhá - Eskorta), jako příměr lze v nadsázce parafrázovat jiný televizní titul - 2 plus 0 s Michalem Suchánekem...(25.7.2009)

Žádný velký zázrak, čekal bych od dua Smoljak - Svěrák lepší dílo. Vtipnější. Protože zde se mi líbilo jen několik vtipů. Ale scény s Pencem a Bruknerem z druhé povídky (Eskorta) jsou parádní. Ostatně, hlášky Josefa Somra (nejen) o jeho ženě, Evě Holubové, jsou také vtipné. A ponaučení na konec? Nepoužívejte WC ve vlaku :-)(29.1.2012)

• - Děj filmu se podle kalendáře odehrává v roce 1946. A správně je v žel. stanicích a ve vlaku slyšet zvuk parní lokomotivy, avšak v jednom záběru lze ale spatřit v čele historické soupravy motorovou lokomotivu z druhé poloviny šedesátých let, běžnou v provozu v době natáčení. (Ganglion)

• - Děj filmu se podle kalendáře nadporučíka odehrává v roce 1946. Příslušníci na sobě však mají zelené uniformy, které se začaly u VB používat až na konci let šedesátých. Do té doby oblékali uniformy modré. (Smells)