poster

Příběhy z temnot: Film

 • USA

  Tales from the Darkside: The Movie

Fantasy / Horor / Povídkový

USA, 1990, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PetrPan2
  ***

  Ať se na mě nikdo nezlobí, ale mě se naopak první povídka zdála nejpovedenější. Svým černým humorem a poentou připomínala daleko známější seriál Tales from the Crypt. Za zmínku stojí především herecké výkony Buscemiho a Julianne Moore (i když uznávám, že záporaci se asi hrají líp než klaďasové - sorry Slatere). Zbylé dvě povídky už neměly takovou šťávu. Kočka z pekla by vystrašila lidi tak cca před sto lety, ale dnes už sotva a třetí povídce o létajícím nočním zabijákovi chyběla i marginální logika.(9.5.2007)

 • eraserhead666
  *

  Horrorová filmová antologie s ještě osmdesátkovým oparem, to člověka jako já hodně natěší. Jenže pak u toho zdechne nudou. Když je z filmové povídkové antologie nejlepší propojovací příběh, je něco špatně. Zaujme tak akorát první povídka a to hlavně hereckým obsazením - Slater, Buscemi a nebezpečně kučeravá Juliane Moore. Jasně, ve druhé povídce je parádní scéna s kočkou lezoucí ústy do lidského těla, jenže tady je obrovský předpoklad, že než se k tomu divák dostane, tak usne nudou. O čem vlastně byla ta třetí povídka?(27.2.2017)

 • Morholt
  **

  Soubor tří nevalných a nemastných historek, které zastřešuje zmodernizovaná pohádka o Perníkové chaloupce. První příběh s mumií zaujme především hereckým obsazením, protože se v ní představila trojice Juliane Moore-Christian Slater-Steve Buscemi. Vyprávění o mumii coby nástroji pomsty mě příliš neupoutalo. Druhá část je asi nejlepší. Pojednává o šílené kočce a lovci. Ani tohle mě sice nijak neusadilo, ale polykací scéna byla parádní. V závěrečném díle se objeví holka z Komanda, ale jinak se jedná o průhlednou monstr báchorku. Pár procent nahoru všemu dodává punková diva Deborah Harry v roli lidožroutky, ale jinak mi to celé přišlo úplně zbytečné. Určitě by se našly mnohem lepší díly příběhů z temnot, které by se daly shrnout v jednom filmu. 30%(20.3.2014)

 • cariada
  ****

  No neustále se nestačím divit co všechno je možné natočit. Tohle je jakási parafráze na pohádku o Jeníčkovi a Mařence ,ale bez Mařky ta asi neměla čas. Ježibaba poměrně pohledná blondýna povídá před klukem coho má upéct ,že asi hodinu a půl se bude smažit v troubě hodinu že bude trvat vykuchání . Kluk se to snaží sdržovat a tak jí čte povídky z knížky kterou má u sebe . Jedna povídka je ujetější než druhá. Nejdřív oživlá mumie co vraždí ,pak následuje krásný Mikeš co je tak šikovný ,že ani najmutý zabiják si sním neví rady a ještě se schová v jeho těle. a Pak jakási socha co ožívá se změní v krásnou černošku a zpět. Pak už ale není čas a jde se kuchat ,ale co pak následuje nebudu popisovat to mě docela dostalo a dávám za 4 .(6.10.2008)

 • Koly
  ****

  Škoda té úvodní povídky, protože kdyby to nebyla taková kravina, klidně bych dal plný počet. Asi nejlepší je příběh č.2 o kočce přímo z pekla. Nikdo ať se nenechá mýlit začátkem. Opravdu nejde o žádné ukolébavky na dobrou noc, navíc se zde vyskytuje pár docela povedených gore záběrů. Určitě nejsem proti podobným počinům, i když na celovečerní filmy TALES FROM THE CRYPT - Demon Kinght, nebo Bordello Of Blood to v žádném případě nestačí.(23.5.2006)

 • - Prostřední příběh "Kočka z Pekla" je adaptací stejnojmenné povídky Stephena Kinga. (Terva)

 • - Stephen King a George Romeo odmítají spekulace, že film měl být snímek součástí série Creepshow. (Terva)