poster

Příběhy z temnot: Film

 • anglický

  Tales from the Darkside: The Movie

Fantasy / Horor / Povídkový

USA, 1990, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  **

  Soubor tří nevalných a nemastných historek, které zastřešuje zmodernizovaná pohádka o Perníkové chaloupce. První příběh s mumií zaujme především hereckým obsazením, protože se v ní představila trojice Juliane Moore-Christian Slater-Steve Buscemi. Vyprávění o mumii coby nástroji pomsty mě příliš neupoutalo. Druhá část je asi nejlepší. Pojednává o šílené kočce a lovci. Ani tohle mě sice nijak neusadilo, ale polykací scéna byla parádní. V závěrečném díle se objeví holka z Komanda, ale jinak se jedná o průhlednou monstr báchorku. Pár procent nahoru všemu dodává punková diva Deborah Harry v roli lidožroutky, ale jinak mi to celé přišlo úplně zbytečné. Určitě by se našly mnohem lepší díly příběhů z temnot, které by se daly shrnout v jednom filmu. 30%(20.3.2014)

 • Bloody13
  ***

  Slušná antologie několika povídek (tři v jedné), která stále zavání osmdesátkovým feelingem. První je určitě nejlepší, dvě zbývající se můžou pochlubit snad jedině skvělými závěry, v nichž se ke slovu dostanou parádní monstra a do huby lezoucí kočka - obzvláště ta je nejlepším momentem celého filmu. Jinak si nelze nevšimnout pestrého hereckého obsazení, z něhož mladá Julianne Moore to hezky schytá a Steve Buscemi oživí prastarou mumii.(14.9.2012)

 • Ruut
  ***

  1990, to je rok vzniku této povídkové kompilace a svým pojetím ještě o fous patří do osmdesátých let. Klidně bych si je ale zaměnil za několikeré pokračování Creepshow, protože na to krásně béčkové původní určitě nemají a originalitu by tu těžko pohledat. Příběhy z temnot bohužel nemají žádný vlastní trademark. Příšery a příšerky jsou celkem odfláké. V porovnání s Příběhy ye záhrobí a už zmiňovaným Creepshow vypadají jako chudý příbuzný. ----- První povídka je nejzábavnější. Je v ní mladý Steve Buscemi, šťourající se ve vnitřnostech 3000 let staré mumie a je to správně brakově fajn. ----- Druhý kousek je jedna velká nuda. Až na jednu scénu vetřelčí kočky snažící se poznat útroby lidského těla po vzoru Scottových a Cameronových Alienů, ale obráceně - tedy pusou dovnitř. ------ No a poslední kousek je o jakemsi poloupíru, poloobluďáku co je na lovu ve městě. Ale maska je strašně gumová a obluďák vypadá ze všeho nejvíc jako přerostlý gremlin obarvený na černo. No jediným jeho plusem je že se občas promění v hezkou nahatou ženskou ... ----- Celkově obstojný průměr.(30.11.2008)

 • PetrPan2
  ***

  Ať se na mě nikdo nezlobí, ale mě se naopak první povídka zdála nejpovedenější. Svým černým humorem a poentou připomínala daleko známější seriál Tales from the Crypt. Za zmínku stojí především herecké výkony Buscemiho a Julianne Moore (i když uznávám, že záporaci se asi hrají líp než klaďasové - sorry Slatere). Zbylé dvě povídky už neměly takovou šťávu. Kočka z pekla by vystrašila lidi tak cca před sto lety, ale dnes už sotva a třetí povídce o létajícím nočním zabijákovi chyběla i marginální logika.(9.5.2007)

 • Koly
  ****

  Škoda té úvodní povídky, protože kdyby to nebyla taková kravina, klidně bych dal plný počet. Asi nejlepší je příběh č.2 o kočce přímo z pekla. Nikdo ať se nenechá mýlit začátkem. Opravdu nejde o žádné ukolébavky na dobrou noc, navíc se zde vyskytuje pár docela povedených gore záběrů. Určitě nejsem proti podobným počinům, i když na celovečerní filmy TALES FROM THE CRYPT - Demon Kinght, nebo Bordello Of Blood to v žádném případě nestačí.(23.5.2006)

 • - Stephen King a George Romeo odmítají spekulace, že film měl být snímek součástí série Creepshow. (Terva)

 • - Prostřední příběh "Kočka z Pekla" je adaptací stejnojmenné povídky Stephena Kinga. (Terva)