Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Soubor třech povídek - o mumii, která zabíjí, o černé kočce jako poslu trestu a o kamenném monstru toužícím po lásce - je spojen postavou chlapce, který má být upečen a snězen. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (33)

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Horrorová filmová antologie s ještě osmdesátkovým oparem, to člověka jako já hodně natěší. Jenže pak u toho zdechne nudou. Když je z filmové povídkové antologie nejlepší propojovací příběh, je něco špatně. Zaujme tak akorát první povídka a to hlavně hereckým obsazením - Slater, Buscemi a nebezpečně kučeravá Juliane Moore. Jasně, ve druhé povídce je parádní scéna s kočkou lezoucí ústy do lidského těla, jenže tady je obrovský předpoklad, že než se k tomu divák dostane, tak usne nudou. O čem vlastně byla ta třetí povídka? ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Ježibaba Deborah Harry (stále půvabná Blondie) chystá pro své přátele večírek. Podávat se bude pečený Jeníček. Práce je to nad hlavu, jelikož ho musí vyvrhnout, připravit a hodinu a půl péci do měkka. Jeníček se snaží oddálit svou smrt, co se dá, a tak po vzoru Pohádek tisíce a jedné noci začne předčítat Ježibabě jeden strašidelný příběh za druhým. Potěší začátky několika budoucích hvězd, méně pak samotné příběhy. Strašidelné příliš nejsou, s mumií si mnohem lépe poradil Hammer. Vcelku potěší triková stránka, především proměna démona s využitím mechanických efektů je excelentní. Snad jen u kočky jsem očekával vetřelčí efekt, ale takhle to bylo možná zábavnější. Pokud se ale těšíta na závěrečný masakr Jeníčka....nu...konec mě zklamal. Ano, musím odpovědět na položenou otázku v závěru filmu. ()

Reklama

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Slušná antologie několika povídek (tři v jedné), která stále zavání osmdesátkovým feelingem. První je určitě nejlepší, dvě zbývající se můžou pochlubit snad jedině skvělými závěry, v nichž se ke slovu dostanou parádní monstra a do huby lezoucí kočka - obzvláště ta je nejlepším momentem celého filmu. Jinak si nelze nevšimnout pestrého hereckého obsazení, z něhož mladá Julianne Moore to hezky schytá a Steve Buscemi oživí prastarou mumii. ()

Ruut 

všechny recenze uživatele

1990, to je rok vzniku této povídkové kompilace a svým pojetím ještě o fous patří do osmdesátých let. Klidně bych si je ale zaměnil za několikeré pokračování Creepshow, protože na to krásně béčkové původní určitě nemají a originalitu by tu těžko pohledat. Příběhy z temnot bohužel nemají žádný vlastní trademark. Příšery a příšerky jsou celkem odfláké. V porovnání s Příběhy ye záhrobí a už zmiňovaným Creepshow vypadají jako chudý příbuzný. ----- První povídka je nejzábavnější. Je v ní mladý Steve Buscemi, šťourající se ve vnitřnostech 3000 let staré mumie a je to správně brakově fajn. ----- Druhý kousek je jedna velká nuda. Až na jednu scénu vetřelčí kočky snažící se poznat útroby lidského těla po vzoru Scottových a Cameronových Alienů, ale obráceně - tedy pusou dovnitř. ------ No a poslední kousek je o jakemsi poloupíru, poloobluďáku co je na lovu ve městě. Ale maska je strašně gumová a obluďák vypadá ze všeho nejvíc jako přerostlý gremlin obarvený na černo. No jediným jeho plusem je že se občas promění v hezkou nahatou ženskou ... ----- Celkově obstojný průměr. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Poviedkové hororové filmy nie sú mojou srdcovkou, ale tento je celkom fajn. Pozostáva z trojice príbehov, ktorých spojivom je zmodernizovaná verzia o Jankovi a Marienke (!). Druhý príbeh je adaptáciou poviedky Stephena Kinga Pekelný kocour, pričom scenár napísal Kingov starý kamoš George A. Romero (ktorý s Kingom tri roky predtým spolupracoval na inom hororovom poviedkovom filme a to na Creepshow). Ale páčila sa mi aj prvá poviedka o múmii podľa A.C. Doylea. Naopak, posledný nebol zlý, ale ku koncu bol dosť obskúrny (tak som si predstavoval, s kým mal hrdina vlastne sex v skutočnosti...) a jednak doplácal na nemastného neslaného (a nesympatického) ústredného hrdinu s matnou tvárou Jamesa Remara (to je ten, ktorý mal hrať Hicksa vo Votrelcoch a nehral). Film sa môže pochváliť temnou, dobrou atmosférou, zaujímavým kastingom (Steve Buscemi, Christian Slater, Rae Dawn Chong, Julianne Moore...) a prekvapivo drsnými scénami. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (2)

  • Stephen King a George Romeo odmítají spekulace, že film měl být snímek součástí série Creepshow. (Terva)
  • Prostřední příběh "Kočka z Pekla" je adaptací stejnojmenné povídky Stephena Kinga. (Terva)

Reklama

Reklama