poster

Příběhy z temnot: Film

 • anglický

  Tales from the Darkside: The Movie

Fantasy / Horor / Povídkový

USA, 1990, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bloody13
  ***

  Slušná antologie několika povídek (tři v jedné), která stále zavání osmdesátkovým feelingem. První je určitě nejlepší, dvě zbývající se můžou pochlubit snad jedině skvělými závěry, v nichž se ke slovu dostanou parádní monstra a do huby lezoucí kočka - obzvláště ta je nejlepším momentem celého filmu. Jinak si nelze nevšimnout pestrého hereckého obsazení, z něhož mladá Julianne Moore to hezky schytá a Steve Buscemi oživí prastarou mumii.(14.9.2012)

 • Koly
  ****

  Škoda té úvodní povídky, protože kdyby to nebyla taková kravina, klidně bych dal plný počet. Asi nejlepší je příběh č.2 o kočce přímo z pekla. Nikdo ať se nenechá mýlit začátkem. Opravdu nejde o žádné ukolébavky na dobrou noc, navíc se zde vyskytuje pár docela povedených gore záběrů. Určitě nejsem proti podobným počinům, i když na celovečerní filmy TALES FROM THE CRYPT - Demon Kinght, nebo Bordello Of Blood to v žádném případě nestačí.(23.5.2006)

 • cariada
  ****

  No neustále se nestačím divit co všechno je možné natočit. Tohle je jakási parafráze na pohádku o Jeníčkovi a Mařence ,ale bez Mařky ta asi neměla čas. Ježibaba poměrně pohledná blondýna povídá před klukem coho má upéct ,že asi hodinu a půl se bude smažit v troubě hodinu že bude trvat vykuchání . Kluk se to snaží sdržovat a tak jí čte povídky z knížky kterou má u sebe . Jedna povídka je ujetější než druhá. Nejdřív oživlá mumie co vraždí ,pak následuje krásný Mikeš co je tak šikovný ,že ani najmutý zabiják si sním neví rady a ještě se schová v jeho těle. a Pak jakási socha co ožívá se změní v krásnou černošku a zpět. Pak už ale není čas a jde se kuchat ,ale co pak následuje nebudu popisovat to mě docela dostalo a dávám za 4 .(6.10.2008)

 • Han22
  ***

  Tradiční povídkový horor k seriálu, který jsem ještě bohužel neviděl, ale stál by nejspíše za to. Spojující příběh je o moderní čarodějnici, která se chystá upéct moderního Jeníčka. Ten ji vypráví příběhy, aby přežil, přičemž pointa je velice tradiční - 3/5. Jednotlivé povídky: 1. Lot 249 - Naštvaný student (Buscemi) oživí mumii, aby se pomstila těm, co ho podrazili. Jedna z obětí (Slater) se ale ukáže jako připravený soupeř. Mumie vraždí stylově a stejně stylově je zlikvidována, závěrečný twist mě ale docela zklamal. Nicméně solidní horor s mumií - 3/5. 2. Cat from Hell - Starý boháč si najme zabijáka, aby ho zbavil kočky, která pobila všechny jeho přátele. Jednoduchá záležitost se mění v psycho a ve finále v pořádně brutální souboj. Krásně stylové vzpomínky a také temný, krvavý a nechutný příběh se solidním zakonečním - 5/5. 3. Lover´s Vow - Neúspěšný umělec je svědkem toho, jak monstrum zabije jeho barmana a téže noci začíná jeho spokojený rodinný život i kariéra. Velice předvídatelná pointa a celkem nudný děj s pěknou příšerou - 2/5. Celkově solidní záležitost a silné 3*.(3.2.2017)

 • Morholt
  **

  Soubor tří nevalných a nemastných historek, které zastřešuje zmodernizovaná pohádka o Perníkové chaloupce. První příběh s mumií zaujme především hereckým obsazením, protože se v ní představila trojice Juliane Moore-Christian Slater-Steve Buscemi. Vyprávění o mumii coby nástroji pomsty mě příliš neupoutalo. Druhá část je asi nejlepší. Pojednává o šílené kočce a lovci. Ani tohle mě sice nijak neusadilo, ale polykací scéna byla parádní. V závěrečném díle se objeví holka z Komanda, ale jinak se jedná o průhlednou monstr báchorku. Pár procent nahoru všemu dodává punková diva Deborah Harry v roli lidožroutky, ale jinak mi to celé přišlo úplně zbytečné. Určitě by se našly mnohem lepší díly příběhů z temnot, které by se daly shrnout v jednom filmu. 30%(20.3.2014)

 • - Prostřední příběh "Kočka z Pekla" je adaptací stejnojmenné povídky Stephena Kinga. (Terva)

 • - Stephen King a George Romeo odmítají spekulace, že film měl být snímek součástí série Creepshow. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace