poster

Příběhy z temnot: Film

 • USA

  Tales from the Darkside: The Movie

Fantasy / Horor / Povídkový

USA, 1990, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ruut
  ***

  1990, to je rok vzniku této povídkové kompilace a svým pojetím ještě o fous patří do osmdesátých let. Klidně bych si je ale zaměnil za několikeré pokračování Creepshow, protože na to krásně béčkové původní určitě nemají a originalitu by tu těžko pohledat. Příběhy z temnot bohužel nemají žádný vlastní trademark. Příšery a příšerky jsou celkem odfláké. V porovnání s Příběhy ye záhrobí a už zmiňovaným Creepshow vypadají jako chudý příbuzný. ----- První povídka je nejzábavnější. Je v ní mladý Steve Buscemi, šťourající se ve vnitřnostech 3000 let staré mumie a je to správně brakově fajn. ----- Druhý kousek je jedna velká nuda. Až na jednu scénu vetřelčí kočky snažící se poznat útroby lidského těla po vzoru Scottových a Cameronových Alienů, ale obráceně - tedy pusou dovnitř. ------ No a poslední kousek je o jakemsi poloupíru, poloobluďáku co je na lovu ve městě. Ale maska je strašně gumová a obluďák vypadá ze všeho nejvíc jako přerostlý gremlin obarvený na černo. No jediným jeho plusem je že se občas promění v hezkou nahatou ženskou ... ----- Celkově obstojný průměr.(30.11.2008)

 • Flaxik
  **

  Ze všech povídkových filmů, co jsem viděl, je tenhle asi bezkonkurenčně nejslabší. Kromě mumijácké první části to stojí strašlivě za hovno a v roce 1990 používat gumová monstra ze 60. let je opravdu pouze pro příznivce guilty pleasure, případně pro velkou a opilou skupinu diváků na nějakém nudném večírku.(20.6.2014)

 • Bloody13
  ***

  Slušná antologie několika povídek (tři v jedné), která stále zavání osmdesátkovým feelingem. První je určitě nejlepší, dvě zbývající se můžou pochlubit snad jedině skvělými závěry, v nichž se ke slovu dostanou parádní monstra a do huby lezoucí kočka - obzvláště ta je nejlepším momentem celého filmu. Jinak si nelze nevšimnout pestrého hereckého obsazení, z něhož mladá Julianne Moore to hezky schytá a Steve Buscemi oživí prastarou mumii.(14.9.2012)

 • Koly
  ****

  Škoda té úvodní povídky, protože kdyby to nebyla taková kravina, klidně bych dal plný počet. Asi nejlepší je příběh č.2 o kočce přímo z pekla. Nikdo ať se nenechá mýlit začátkem. Opravdu nejde o žádné ukolébavky na dobrou noc, navíc se zde vyskytuje pár docela povedených gore záběrů. Určitě nejsem proti podobným počinům, i když na celovečerní filmy TALES FROM THE CRYPT - Demon Kinght, nebo Bordello Of Blood to v žádném případě nestačí.(23.5.2006)

 • Han22
  ***

  Tradiční povídkový horor k seriálu, který jsem ještě bohužel neviděl, ale stál by nejspíše za to. Spojující příběh je o moderní čarodějnici, která se chystá upéct moderního Jeníčka. Ten ji vypráví příběhy, aby přežil, přičemž pointa je velice tradiční - 3/5. Jednotlivé povídky: 1. Lot 249 - Naštvaný student (Buscemi) oživí mumii, aby se pomstila těm, co ho podrazili. Jedna z obětí (Slater) se ale ukáže jako připravený soupeř. Mumie vraždí stylově a stejně stylově je zlikvidována, závěrečný twist mě ale docela zklamal. Nicméně solidní horor s mumií - 3/5. 2. Cat from Hell - Starý boháč si najme zabijáka, aby ho zbavil kočky, která pobila všechny jeho přátele. Jednoduchá záležitost se mění v psycho a ve finále v pořádně brutální souboj. Krásně stylové vzpomínky a také temný, krvavý a nechutný příběh se solidním zakonečním - 5/5. 3. Lover´s Vow - Neúspěšný umělec je svědkem toho, jak monstrum zabije jeho barmana a téže noci začíná jeho spokojený rodinný život i kariéra. Velice předvídatelná pointa a celkem nudný děj s pěknou příšerou - 2/5. Celkově solidní záležitost a silné 3*.(3.2.2017)

 • - Prostřední příběh "Kočka z Pekla" je adaptací stejnojmenné povídky Stephena Kinga. (Terva)

 • - Stephen King a George Romeo odmítají spekulace, že film měl být snímek součástí série Creepshow. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace