Co dělat v Denveru, když člověk nežije

Things to Do in Denver When You're Dead

Čo robiť v Denveri, keď je človek mŕtvy

Krimi / Drama / Romantický

USA, 1995, 115 min

Gangsterský film o jedné zpackané akci, který by evidentně chtěl dosáhnout kvalit "Gaunerů", ale Fleder není Tarantino a Garcia není Keitel. Nicméně určitě nadprůměrný film.(24.3.2003)

Kvalit a výjimečnosti Pulp Fiction ani Gaunerů to nedosahuje, ale stejně má dost co nabídnout. Třeba Christophera Walkena coby Zadumaného Muže nebo Steva Buscemiho v jeho jednoznačně nejnamachrovanější roli. A ještě tu je gangsterská láska, zajímavá vypravěčská metoda a leccos dalšího. Rozhodně doporučuju.(23.3.2003)

Inspirace Tarantinovek je zde zcela zřejmá a bohužel v porovnání se snímky Pulp fiction a Gauneři by Co dělat v Denveru, když člověk nežije nespíš nedopadl nejlíp. Pokud se však na chvíli odprostíte od geniality těchto dvou filmů, zjistíte, že i tenhle film má rozhodně co nabídnout...(20.5.2003)

Rozpočet $8miliónovTržby USA $529,766Tržby Celosvetovo $2,700,000(4.4.2010)

Z žánru tarantinovské "postmoderní" gangsterky se jedná určitě o nadprůměrnou záležitost, která se většinou nebere příliš vážně - a ta sentimentální místa o lásce, přátelství a dokonce rodičovství představují odlehčení, které se dá vcelku snadno překousnout. Zaujmou rozhodně dobré herecké výkony (mě překvapil zejména Treat Williams) a celkově "konsistentní" galerie klaďasů i těch "zlých" vrahounů.(3.9.2005)

Docela to šlo kvůli Buscemimu a Walkenovi. Andy Garcia je sympatickej akorát sem nemoh přenýst přes srdce že Mr. Pššta oddělá magor co žere hovna.(2.1.2005)

(spíš 3,5*, ále co, docela jsem se bavila a možná bych někdy mrkla znova ... Buscemi potěšil; to, jak dopadl, už méně)(29.9.2008)

Po úspechu Quentina Tarantina zrazu chcel každý producent svoje „Pulp Fiction“ – a musím povedať, že Garymu Flederovi sa to náhodou celkom svižne podarilo. Dal dokopy zaujímavý herecký tím (Andy Garcia, Steve Buscemi, Christopher Walken...), zvláštne záhadnú atmosféru a vôbec, scenár Scotta Rosenberga ("Príbehy z hrobky") odsýpa ako sa patrí, o napätie a svojský zmysel pre humor taktiež nie je núdza.(25.12.2004)

Gangsterka inspirována Tarantinem, ovšem poněkud temnější se skvěle obsazenými magory Buscemim a Treatem Williamsem.(27.5.2003)

Pro chlapce byla určena troška akce, pro holky Garciův pohled, po kterém měly tampony vyletovat z drážek a intimky bobtnat do nečekaných rozměrů. Obzvláště když dámy viděly že jim konkurují takové exempláře, jako Balková a to druhé, jen o krapátek pohlednější strašítko. Tak - to asi vyšlo, ne? S odstupem let je zjevné, že kultem se film nestal, protože jde spíše o druhořadou gangsterku, kde je vše ,,o něco horší, než tam, odkud se čerpala inspirace". Za poznámku stojí role mého oblíbeného Buscemiho. Hodil se na ni asi tak, jako Hurvajs na proděkana pro akademické záležitosti. Kromě toho si málokterý (úspěšný) nájemný řezník počíná natolik zhovadile, riskantně a nápadně, jako bylo dáno do vínku jeho figuře.(3.6.2017)

Výborná gangsterka, ktorá naviazala na vtedajší úspech Pulp fiction s výborným hereckým obsadením, kde každý z hercov má dosť silný part a celkovo aspoň ja mám taký pocit, že sa režisérovi výborne podarilo každej postave nadeliť primerane vyrovnanú dávku sympatií. A.Garcia sa do úlohy perfektne hodil a všetci, ktorých si vybral do partie sú viac či menej známy a kvalitní herci. Asi najväčším prekvapením je Ch.Loyd, ktorý si zahral asi najepšiu (hoci malú) postavu v celej svojej kariére. V úlohe nájomného vraha sa predstaví skvele nenápadný S.Buscemi, postupne likvidujúci partiu "svätého Jimiho", ktorá zbabrala dosť jednoduchú, ale netradičnú úlohu. Chladný a invalidný boss pre nich zvolil slávne nepopulárny spôsob smrti-pohanku. Každý z partie sa rozhodol čeliť rozsudku smrti po svojom... Jeden z malých veľkých gangsterských filmov, ktoré zatiaľ nevydal žiaden z distribútorov na DVD. Svojho času som tento film na VHS zbožňoval. Film 80%.(26.5.2009)

Celkom fajn oddychová, gangsterská filmová zábava s humorným nadhľadom. Niečo v štýle Tarantina alebo Guy Ritchieho, no nebolo to tak celkom ono. Chýbal tomu nejaký hlbší zmysel, viac hlášok a lepšie, prípadne i zábavnejšie rozuzlenie na záver. Ale pár scénok sa celkom vydarilo, najviac asi tak tá samotná pobabraná akcia, tá nemala chybu. Lepší priemer. 65/100(6.1.2017)

Díky zvučným jménům jsem čekal více. Srovnání s garážovými Gaunery se nabízí díky zpackané akci, kterou mafiáni zvorali. Tím ale srovnávání končí. I když se všichni snažili co to dalo, bylo to o level níž. Mám rád mafiánské filmečky, ale tohle byl takový filmík na sobotní večer který vám adrenalin moc nenapumpuje.... Průměr. * * *(11.4.2013)

For ME 81%(23.10.2011)

Mnozí tu vidí podobnost s Tarantinem, já spíše s bratry Coenovými. Parta rozdílných charakterů a jednoduchý plán, který končí masakrem a dalšími vraždami. Bohužel Fleder není ani jeden z Coenů a scénárista se také nijak nevytáhl. Jediným originálním prvkem, tak je obsazení Buscemiho do role super zabijáka.(22.9.2016)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 4.4.2014, réžia slovenského znenia (STV pre RTVS 2013) = JULIANA ĎURIŠOVÁ (5.4.2014)(5.4.2014)

Jimmy si najmä na prácičku, na ktorú je najatý uber gangstrom- Walkenom s mŕtvym vtákom, päť ksichtov na pohľadanie a musí mu byť hneď zrejmé, že s nimi ide to poriadneho rizika. A nevyplatilo sa, holt jednoduchá záležitosť sa skomplikuje vzbŕklosťou aktérov. Až máte dojem, že nie sú mentálne úplne v poriadku a vlastne ani vzhľadom na priebeh celej akcie som nenašiel dôvod, prečo by som im mal držať nasledujúce minúty palce pri unikaní nájomnému vrahovi. Sympatický tu sú v podstate iba Garcia v nevkusnom deväťdesiatkovom XXL obleku a jeho milá. To je aj Lloyd, ale keďže má na svedomí to, čo má, si nič dobré nezaslúži. Filmársky sa Fleder chcel trochu vytiahnuť a tak tu máme vsuvky s odkazmi od mŕtvych a snové, patrične gýčovo ladené scénky.(3.7.2018)

Ať jde přeceňovaný Tarantino někam. Tohle má styl, šťávu a svižnou dějovou linii. Gauneři jsou proti tomuto skoro poloviční a Garcia je lepší jak Keitel. Jo, tohle bych si někdy klidně pustil znovu. 75%(18.7.2012)

Klasická gangsterka dle mého gusta, drsná jízda zpříjemněná humorem a odlehčená milostnou zápletkou aneb Zadumaný muž, svatý Jimmy a krásná žena. Chyby se tu neodpouštějí a zpackaná akce znamená rozsudek smrti. Novinkou pro mě je, kde mají muži těžiště, co znamená pohanka a jak vypadá parta pitka. Plus suprskvělý hudební podmaz, v neposlední řadě.(8.1.2017)

Takovéhle filmy tenkrát v devadesátkách frčely a bavily mě, na VHSkách v regálech videopůjčoven jich byly spousty. Tedy baví mě dodnes, jen od repete 'Denveru' jsem si sliboval něco víc, měl jsem dojem, že je mnohem syrovější, temnější, a zatím... Začne jako dobrá coenovská gangsterka, pak přijde vata, vata, spousta vaty, kterou se divák trpělivě prokousává v očekávání pořádného finále, no a když to finále nakonec nastane, není z něj dvakrát nadšený, protože ho čekal jaksi... finálovější. A neoslazené nějakými patetickými žvásty a výjevy na konci. Největší plus: Herecká sestava, o tom žádná. No... i když ta Walkenova paruka... Největší mínus: Nadbytečná dějová linie s přiboudlým románkem Jimmyho a Dagney (úplně plochá postava). Nejhezčí scény: Policejní hlídka v akci, mrtvý boxovací pytel a Williams kontra Buscemi, jen kdyby takových scén bylo ve filmu víc...(11.1.2017)

<< předchozí 1 2 3 4