Když vlivný mafiánský boss (Christopher Walken) požádá bývalého gangstera Jimmyho Světce (Andy Garcia) o poslední službu, nemůže Jimmy odmítnout. Shromáždí svou starou partu, aby společně provedli zdánlivě jednoduchý úkol - odradili nežádoucího nápadníka mafiánovy dcery. Když ale při akci někdo neplánovaně zemře, Jimmy i jeho kumpáni se ocitnou na seznamu "mrtvých mužů". Jimmymu zbývá pouhých osmačtyřicet hodin na to, aby dal všechno do pořádku a zachránil život kamarádům i ženě svých snů. (HBO GO)

0verseer

”I am Godzilla! You are Japan!” Garcia, Walken a Buscemi, na prvý pohľad vskutku zaujímavá trojica, na ktorej sa už dá stavať (za predpokladu, že je prítomný aj kvalitný scenár). Ten, žiaľ tento počin s nekresťansky dlhým názvom nemal. Celé mi to v konečnom dôsledku prišlo také nevýrazné a obsahovo rozpoltené. Na jednej strane Garcia a jeho sentimenálny Jimmy The Saint, na druhej strane jeho psycho spoločníci, čo spôsobuje balansovanie medzi skoro až romantickým filmom a tarantino-coenovsky ladenými akčnými pasážami. Táto kombinácia mi tak úplne nezapasovala a film ako taký okrem dvoch celkom ikonických psychošov Critical Billa a Mr. Shhh neponúkol už nič, čo by ma prinútilo pustiť si ho niekedy ešte znova. Takže taký priemer => 6/10 ()

Pete

Garcia celý film pořád chodí odnikud nikam, a všichni ostatní jsou tady vlastně jen figurky a karikatury. Zábavné je to jenom chvílema. Do Denveru se teda zrovna nechystám. 50% ()

jopal

Nadpriemerny film s vybornym hereckym obsadenim avsak nepochopitelne spravanie niektorych osob po vyneseni rozsudku nedokazem pochopit. ****SPOJLER: Ked sa nasi tvrdi hrdinovia dozvedia o polovacke na nich, preco sa aspon nepokusili zadavatela odstranit, ale len pasivne cakali na svoj koniec, je nad moje pochopenie. **** V kazdom pripade si ho rad opat pozriem. ()

petulik

Garcia má charizmu ktorou ťahá tento film. Dej je pomalý akcia skoro žiadna i tak ťa to ťahá pozerať ďalej. Niečo vyznieva až parodicky. Fajn gangsterka ()

jackalsc

Pokud mám srovnat gaunery a toto, tak jednoznačně vyhrává toto, bylo to fajn, až na některé nelogické věci na kterých se staví základ, takový ten teror tam určitý byl, ale negradoval. Rozhodně se z toho dalo vytáhnout víc, některé pasáže byly i trochu absurdní, ale celkově se mi film líbil, avšak měl na víc. ()

Velislav

Analógia s Tarantinom nevhodná (to už skôr s Coenovcami, s prižmúrením oboch očí a iných otvorov), film a dej prazvláštny, situácie absurdné, charaktery postáv nekompatibilné s hereckými predstaviteľmi. Škoda toľkého hviezdneho materiálu pre takúto kvalitu. Slabota. 3/10 ()

brasek

Nielen spackaná akcia vo filme, ale aj spackaný film. Príbeh šiel absolútne mimo mňa, komentáre Jacka Wardena k príbehu mi liezli na nervy, Christopher Walken nedôveryhodný a nielen on, nakrúcanie odkazov dosť trápne... Pravá gangsterka vypadá inak, toto je také pochybné za vlasy pritiahnuté nevlastné dvojča. ()

Lars2

Príbeh za 2 ** herci za 3 *** kamera za 4 ****. Matematicky to nesedí, ale len na vysvetlenie prečo som dal 5 *****. Kamera a strih nádhera. ()

PTuranyi

Slušný thriller z gangsterského prostredia. Jimmy je gangster gentleman. So zločinom už skončil a snaží sa viesť normálny život. Lenže je tu niekto vyššie, kvôli ktorému musí vytiahnuť svoju partičku späť do akcie no samozrejme sa všetko pokazí a Jimimu ide o život rovnako ako všetkým z jeho partie. To je dobrý príbeh a Andy Garcia, Christopher Walken, Steve Buscemi ako gangstri nič nepokazia. ()

Kopřivák

Christopher Walken v roli zadumaného muže a Steve Buscemi v roli pana Pšt naprosto excelují. Zvlášť se mi ale líbil způsob, jakým je příběh podáván ()

josmart

Veskrze povedená gangsterka, Garcia a Walken jsou vynikající, příběh taky nemá vážnější trhliny. Překvapením je Christopher Lloyd, kterého snad poprvé vidím v civilnější podobě a sedne mu to. ()

TVManiac

Bývalý gangster na volný noze Jimmy "Svatej" alias Andy Garcia je požádán od starýho bosse Christophera Walkena o laskavost. Musí dát dohromady bývalou partu a mají provést ... totiž zvorat jistou prácičku aby se nakonec ocitli na seznamu pana Pšt (hraje ho Buscemi). Zní to skoro tarantinovsky ale tarantinovka to zdaleka není. Je to kvalitní devadesátková gangsterka, která nenadchne, ale ani neurazí. Film s atmoškou a skvělým obsazením, zkrátka biják, který se neodmítá. "My new motto: Fuck the head!" 70% ()

Bluerider

Slabé, slabé, slabé. Zmatená zápletka, postavy jsou buď samúčelně podivínské nesympatické kreatury (T. Williams), nebo maníci, kteří vypadají zajímavě, ale zase nedostanou téměř žádný prostor (W. Forsythe) a v neposlední řadě nulový humor. V eklektických a Tarantinem posedlých devadesátých letech to možná mohlo někoho zaujmout, ale po dvaceti letech už vážně ne. Hvězdičky za sympaťáka Jacka Wardena a zabijáka Steva Buscemiho. ()

Zabriskie

Na tomto filmu není žádná zásadní chyba, ale celkově působí nekonzistentním a nevýrazným dojmem. Mísí se tu několik žánrů (gangsterka, romance, sentimentální příběh o přátelství), které se ale nepodařilo skloubit do fungujícího celku. Snímku neprospěly ani nechutné řeči, které celý film měly udělat drsnější a snad i šokující, ale místo toho působí uboze a samoúčelně. ()

lenka26

Výborný film, Mě zaujal asi i proto, že Garciu mám moc ráda, jeho charisma je hlavně v tomto dramatu nepřehlédnutelné. Parta pitka. Jeden z mých best of. Velmi doporučují...Rádi se k němu budete vracet. U mě možná lepší než Donnie Beasco... ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams