Pravda z díry

• Thajsko The Whole Truth

Dva sourozenci narazí v domě prarodičů na podivný otvor ve stěně a pak dojde k děsivým událostem, při kterých vyjdou najevo hrozivá tajemství o jejich rodině. (Netflix)

Adramelech

Asijské horory nebývají špatné a ani tento thajský film není špatný. Duchařský příběh spojený s psychologickým a kriminálním dramatem je docela slušně prokombinovaný, někdo by možná řekl překombinovaný. Já jsem byl celkem spokojený. Normálně bych dal tři hvězdičky, ale jednu přidávám za to, jak představitelka role dcery kulila oči, což dělala často, ať už překvapením nebo hrůzou. Když totiž Asiatka vykulí oči, vypadá naprosto úchvatně. ()

SpicyNugget

Pim se svým bratrem Puttem se dostanou po nehodě své matky ke svému dědovi a babičce. Jenže jsou zmatení - neznají své prarodiče, protože máma o nich nikdy nemluvila. Jsou to vůbec jejich prarodiče? Poté sourozenci objeví v domě babičky a dědy díru ve zdi a podívají se dovnitř. To, co tam uvidí, je přinutí pátrat po tajemství, které obestírá jejich rodinu… Nooo, tohle byl dobrý film. Ta hudba, ta kamera, ten námět (myslím, že jsem tohle téma ještě na plátně neviděla). Všechno skvělé. Hutná atmosféra, která se dá krájet, finální rozuzlení přišlo opravdu až na konci, já jsem si tenhle film fakt užila. ()

Trevor

Je pravdou že thajské a celkovo ázijské horory nie sú pre každého ale z môjho pohľadu to určite nie je najhorší ázijský horor za posledných 15 rokov ako tu niekto spomína a práve naopak. Je to jeden z najlepších hororov za posledných 15 rokov celosvetovo. Jasné že Pinya mohla byť vytvorená oveľa lepšie avšak to všetko je nahradené skvelou kamerou a hudbou a aj keď film nápadne pripomína jeden britský céčkový horor treba povedať že spomínané dve hodiny nie sú vôbec prehnané a mňa film zaujal od prvej do poslednej minúty. Zdá sa mi že thajským hororom budem musieť dať väčší priestor. ()

*CARNIFEX*

Len pre okrajové publikum. Thajská tvorba je nesmierne špecifická nie len v detailoch, no najmä v záberoch, budovaní atmosféry, dialógoch, ale aj samotných hororových prvkoch. Zabudnite nato, že Vás to bude baviť ak ste doposiaľ nenatrafili na horor Thajskej tvorby, ktorý by Vás zaujal. Toto je proste klasické Thajsko so všetkými “chybami a krásami” ktoré sú pre neho príznačné. Podivne odvíjajúci sa prešpekulovaný príbeh je ako vždy základom, bez toho by to ani nešlo, všetko ostatné je o navnímaní a vkuse, pričom “Whole Truth” v prvom rade disponuje výborným hudobným doprovodom, od ktorej sa odráža aj samotné budovanie atmosféry. Ja osobne som celkom spokojný, story ako taká je dostatočne pútavo podaná, i keď o nejakom vystrašení nemôže byť ani reč. ()

VanTom

Po thajsku atmosférické napínání s intenzivní hudbou se celkem vleče, ovšem zvrácený pokoj viděný za (červí) dírou ve zdi v domě podezřele se chovajících prarodičů, o kterých matka nikdy ani nemluvila, jitří zvědavost dvojice sourozenců i diváka. Jenom ta digitální krev zvracející, deformovaná modrá(?) holčička občas namísto strachu vyvolá spíš nechtěné pozdvihnutí obočí a vedlejší odbočky (kapitánka roztleskávaček, potrestání viníka autonehody) pak nepřinášejí vůbec nic, pouze natahují. ()