Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Reacher je při návštěvě malého města Margrave v Georgii neprávem obviněn z vraždy. (Prime Video)

Recenze (22)

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Aby bolo jasné, vážim si aj stvárnenie Tomom Cruiseom. Ale faktom je, že Alan Ritchson je predsa len dokonalejší typ herca, ktorý by mal stvárniť niekoho, ako je Jack Reacher. Super je, že okrem vzhľadu je to aj dobrý a sympatický herec, takže fanúšik Childovým kníh môže byť o to viac spokojný. Na prvej časti ma príjemne prekvapilo, aká je svižná, vtipná a pritom (keď treba) brutálna (pánske sprchy, cela). K tomu fajn soundtrack a parádna južanská atmosféra/výprava. Trochu mi vadil snáď len jeden detail (fakt zanedbateľný, ale zas ako vraví Reacher, dôležité sú práve detaily) a to hanblivá (?) reakcia policajtky po tom, čo sa pred ňou od pol pása hore vyzlečie chlap. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Otevírák jako blázen. Seriálový Reacher je fyzicky daleko přesnější předloze a přitom to není zdaleka tak prkenný kolohnát, jak to v prvních minutách na začátku vypadá. Tvůrcům se daří navodit solidní atmosféru chlapácké detektivky, optimálně vybalancovat chytré hlášky v kopě s těmi zábavnými a na závěr to okořenit pořádnými fighty. Jedeme dál. ()

Reklama

MoiJe 

všechny recenze uživatele

Hora svalov s medzinárodnou minulosťou, ktorá rada ukazuje, aká je chytrá a pekná... a ktorá rieši jednu mŕtvolku na jednom malom mestečku. Bitky sú ok a na machovstvo by som si zvykla, len to malé mestečko pre mňa nemá veľmi potenciál, lebo už v pilote musia príbeh hrozne barličkovať, aby ho tam mohli zasadiť. E2 ešte pozriem. ()

Ouwen

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Moje setkání s prvním dílem nedopadlo moc úspěšně, ale naštěstí jsem si od toho příliš moc nesliboval. Knížky jsem nečetl, takže mi je jedno že Cruise neměl takovou postavu (i když naprosto chápu veškeré ty námitky). Bohužel, Alan Ritchson když nepočítám jeho postavu, nemá takové charisma jako Cruise a hlavně mu... vůbec nic nevěřím. Nevěřím mu, že on je schopnej vyřešit nějakej případ. Jmenuje různé zvyky vedlejších postav, které divák uvidí až po tom co je vyjmenuje (viz s tím prstenem) a hodně těch věcí působí náhodně, jen aby on za každou cenu působil dominatně a nad věcí. Na Cruisovi se mi právě líbilo, jak nenápadně a záhadně působil - neviděl jsem druhej díl, ale právě na tom prvním se mi moc líbilo, že to nebylo ani tolik o něm, jakožto o tom případu. Cruise navíc působil dost inteligentně, charismaticky a uvěřitelně. Alan krom té postavy nemá potřebné charisma a hlavně se kolem té postavy podle mě zbytečně moc odkrývají soukromé záležitosti, takže nějaká mystická aura prostě neexistuje. Na můj vkus působí v tomhle pilotu jako další generická akční mašina - hláškuje, působí jako korba, působí že je nad věcí a nikdy se mu nic nemůže stát, což zmíním v dalším bodě: bitka na toaletách není podle mě zajímavá co se týče choreografie. Cruisův Reacher přinesl KFM (unikátní bojovej styl, kterej se myslím krom Batmana nikde nevyskytl) a každej úder působil fatálně a dost brutálně. Spoustu úderů z té bitky ve sprchách, šlo mimo kameru a vůbec nic jsem z toho nepocítil - né protože by byla málo brutální, ale protože při tom nehrozí žádné nebezpečí. Reacher se z toho vždycky dostane, nepocítí vůbec nic. Na filmové adaptaci se mi líbilo, že i Cruise dělal nějaké chyby a sem tam dostal zabrat od enemáků, takže se tam vyskytovalo napětí. K tomu je potřeba připočítat béčkovej scénář, jež je nadopován klišé dialogama a podprůměrnou, nezávižnou režií a tím pádem mi z toho nevychází nic moc pozitivního. Pár dílů ještě zkusím, protože se nějak bavím, ale mám spíš z toho srandu než že bych byl investovanej do charakterů či akce či zápletky. Jediný momenty, při kterých jsem se bavil, tak jsou scény kdy Reacher působí civilizovaně a má normální dialogy (třeba scéna u holiče byla výborná). Tam mi ten charakter přišel snesitelný. Asi mi i dost vadí, že hodně věcí působí dost na sílu a místo nějakých důkazů, se tam sypou teorie na základě kterých i Reacher jde do vězení. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Proboha, on nemá Snapchat, Facebook ani Instagram. Na změny zvyklý syn vojáka, který svobodně cestuje po Spojených státech, nespoután závazky. Když se mu někde líbí, zakotví. A jakmile zavětří bezpráví, nedokáže jen tak sednout na další autobusový spoj. Nemá hypotéku, pojistné nároky, bankovní účet ani řidičák. Jediný důkaz, že nějaký Jack Reacher existuje, je ten, že sedí na policejní služebně. Tedy přímo v cele, protože ho zatkli předtím, než jeho obří tělo mohlo ochutnat místní vyhlášený broskvový koláč. Postava samotáře z pera Lee Childa i agresivní mukli ve vězení varuje, že by měli raději couvnout. Marně. A vzápětí už Reacher vyšetřuje v americkém zapadákově Margrave sérii vražd, kdy jedna z nich se pro něj stane až nečekaně osobní. A to se jen toužil podívat na místa spojená se známým bluesovým muzikantem. Rozjezd fajn, líbí se mi, že si tvůrci na nic nehrají a předkládají správně oldschoolovou a přímočarou podívanou. A fanoušky předlohy musí těšit, že zpracování hlavního charakteru je podstatně bližší než ve filmové podobě s Tomem Cruisem. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Oscar Finlay (Malcolm Goodwin) řekne o Reacherovi, že měří 6' 4" (193 cm). Reacher ho razantně opraví a uvede 6' 5" (196 cm). Alan Ritchson ve skutečnosti měří 6' 2" (188 cm). (Rominator)

Reklama

Reklama