Jack Reacher

• USA Reacher
USA, (2022–2024), 12 h 46 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvůrci:

Nick Santora

Předloha:

Lee Child (kniha)

Hudba:

Tony Morales

Alan Ritchson, Maria Sten, Malcolm Goodwin, Willa Fitzgerald, Serinda Swan, Shaun Sipos, Ferdinand Kingsley, Robert Patrick, Bruce McGill, Chris Webster (více)

Série(2) / Epizody(16)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (15)

Jack Reacher (2022)

1.seria: Konecne ustredna postava v Lee Child-ovych knihach odpoveda konstituciou a primociarostou postave na obrazovke. Oproti skrckovi 1,7m, Tom iste odpusti, je to vitany "upgrade". Sadnut do kresielka a zhltnut tento pohodovy akcak za jeden den bolo vitane "vyhodenie si z kopytka". Hoci to obcas scenaristicky zakopne a blondava slecna policajtka sem-tam dava hlasky az s prilis velkym nadsenim, klise v ramci zanru je pomerne uspesne drzane na uzde. Prosta zabavicka, nemajte prilisne ocakavania. Alan je sympos z posilky, co vie rukami lamat venezuelske nohy a Willa....je kocka. :) Odporucam. 70% Ostava nam len dufat, ze sa rozhodnu, vdaka uspechu, sfilmovat aj dalsie Lee-ho knizocky, co mam v knihovni....hehe.                                                       2.seria: Tentokrat Reacher riesi pripad z partiou podobnych cool-ovych kladasov, akym je sam. Zial, prave ta "tvrdena" B-ckovost a cool-ovost a naivita mi vadila. Preto vnimam druhu seriu, len ako lahsi nadpriemer. Fanusikom urcite odporucam, ale vidim, ze su mnohi ako ja, ktori maju podobne dojmy. Najlepsou postavou serie je za mna vyborny Domenick Lombardozzi, ktoreho pozname z mnohych akcnych kuskov. Dufal som tiez, ze inteligentny "obleckovy" zaporak dostane viac priestoru, aby mohol byt dostojnejsim protivnikom. 60% ()

Vítejte v Margrave (2022) (S01E01)

Pecka, konecne herec odpovedajuci konstituciou a primociarostou postave v Lee Child-ovych knihach. Oproti skrckovi 1,7m, Tom iste odpusti, je to vitany upgrade. Ano, obcas to ocarena blondava policajtka prehana, ale pripisme to sexappealu svalnaca. Spokojnost, nakladacka vo vazeni mala stavu a celkovo je dej zabavny a jednoduchy. Konecne sa len tak uvelebit v kresielku a vypnut. :) Odporucam, otvarak sa vydaril, len "nespustit nohu z plynu". 75% ()

První střet (2022) (S01E02)

Z plynu sa neubralo a my s prajucim uskrnom sledujeme ako Jack ide odrobinku za odrobinkou smerom k cielu. Mnamka. :) Kolka to zdrzanclivost na motelovej izbe, kocka v gatkach, polonahy hrdina meter od nej....co tam zlyhalo?  ..myslim, ze scenar.  :)))) ()

V síti (2022) (S01E04)

Fajn, avsak zavratnou rychlostou pribudaju typicke naivne a skratkovite klise. Come on, snad trosku zvaznieme. ()

Neomlouvej se (2022) (S01E05)

Zabavnejsie a trosku viac "pri zemi" ako predosly diel, ale ano, opat znacna nadsazka. ()

Reacher nic neříkal (2022) (S01E07)

Premisa i zradcovske postavy velmi podobne tej z filmu s T.C. Akcia vsak uchadzajuca, len som ich sakris opat predvidal. 65% ()

Koláč (2022) (S01E08)

"Ah, excuse me...", said Lee Child, "Sorry", Reacher answered. :) Ano, prestrelka v sklade prirpominala mnohe "zuctovania". (najviac asi podareneho Equalizera) a ano, logika obcas udesne zlyhavala, avsak stale to bolo zabavne a celkom to pribehovo drzalo po kope. Citlivy kolohnat a drobna mila bloncka....typicke ustredne dvojice v knihach oblubeneho spisovatela. Tiez mam vo vlastnej knihovni zo styri jeho kusky. Odporucam, dobre sa to cita. 75% ()

Season 2 (2023) (S02)

Bankomat (2023) (S02E01)

"I have righteousness on MY side". :) Velmi slubny otvarak, hoci som trosicku dufal, ze co sa z uvodu stalo v lesoch, tam i ostane. My sa vsak v zapati presuvame do velkomesta. Uvidime, zatial je to pomerne genericky a jednoduchucky pribeh, ktore vsak Lee Child vzdy majstrovsky knizne spracoval. Bavim sa a tesi ma tiez i to, ze mily chameleon v oblecku nie je ziadne "orezavatko" a vyzera byt dostojnym zaporakom. Takato oddychovka vo vianocnej atmosfere...co viac si mozeme ako filmovi fanusikovia priat? :) ()

Co se stane v Atlantic City (2023) (S02E02)

Pobavil ma drobny detail s odkazom na James-a Barra v rozhovore v aute. Osviezenim su i nove charaktery z byvalej particky a eroticka iskra so zrelou zenskou kolegynkou. Aspon nevyzerala tak nepatricne ako drobna detska blondynecka z predoslej serie. :) Fajnova oddychovka. Vyzera to tak, ze konecne sa "k slovu" dostane ulizany profik. ()

Jedna fotka řekne víc než tisíc slov (2023) (S02E03)

Domenic Lombardozzi je vyborny herec a videli sme ho v mnohych, vacsinou vedlajsich rolach. A hoci sa podobaju na jeho typicky nasrdeny charakter, ako je to i v tomto pripade, vzdy sa potesim. V tejto epizode je to viacej o tej "cool-ovosti", co ja moc nemusim, hoci samozrejme nasej neohrozenej skupinke fandim. Len som z tych drobnych hluposticiek, naivity a hlaskovania uz davnejsie vyrastol. Z doterajscih troch, slabsia cast. Btw. ako mali agenti na letisku spoznat nasho sympatickeho vraha? ()

Noční symfonie (2023) (S02E04)

"Find a new line of work, asshole". :) Prijemny vyletik nasej particky za dalsim z voditok. Sympaticky zabijak si ide svoju solo-jazdu a zrejme k stretu dojde az neskor, co je velka skoda. Dalsia vyhrazka po telefone a mila "potycka" v gala s motorkarskym gangom. Trosku uplacane, ale hlasky mi tentokrat nevadili a bavil som sa. 70% ()

Pohřeb (2023) (S02E05)

Az na ten nezmysel na pohrebe s dalekonosnou puskou pomerne hlupuicko-zabavna cast. Staci jeden strelec a na tu vzdialenost nemozete v realite robit absolutne nic, len sa krcit pri zemi. Straaaasne to bilo do oci. A zial i situacia pri truck-och, ak nemate opancierovane auto. Zaverecny ohnostroj sa uplne nukal. Slabsi priemer. Snad par inovacii prinesie i vysporiadanie sa s AM, pretoze dostava pomerne malo priestoru. ()

Přes mrtvoly (2024) (S02E07)

Klasika, Reacher je dostatocne "opancierovanie" a volu na to, aby mohol, ked chce, "padnut pod kombajn". :) Skoda, ze mi akcnejsie sceny v epizode a i "hlaskovanie" neprisli az tak zabavne. Zrejme je to tym, ze nie su zdaleka tak striedmo a trefne davkovane ako tomu bolo v prvej serii. ()

Letec (2024) (S02E08)

Konecne akcia, na ktoru sme tak dlho cakali. A hoci je pomerne efektna, a ano, Reacher tu ma opat dalsi heroicky moment, dufal som v epickejsi zaber. Cakal som tiez, ze s "master-mind prostrednikom" bude trosku lepsia "partia". Ale tak, zaver zahrial pri srdiecku a kladasi su tou "spravnou" partiou kladasov. Zial, pre mna je to prilis naivne a preto vnimam i zabavu celej druhej serie za slabsiu ako z tej prvej. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD