silentname

Aj keď som si myslel, že "It Takes A Christmas Village" bude nakoniec príjemným vianočnou romantikou, opäť to skĺzlo do svojich tradičných klišé, ktoré tomu skutočne odoberajú body. Na jednu stranu poviem, že úvod je podľa mňa vynikajúci. Vidieť našu roztržitú starostku ako sa snaží hneď počas rána stíhať robiť 300 veci naraz je celkom dobre spracované. Má dobré srdce, chce pre svoje mestečko to najlepšie a musí vymyslieť plán ako zachrániť maloobchodných predajcov, ktorí sú "šikanovaní" údržbou hlavnej cesty, o ktorej nikto nevie, kedy bude dokončená. Ale obchádzka ide úplne mimo centra a tak začínajú prichádzať o klientelu. Romanca je v pohode, atmosféru to celkom má a je asi pravda, že oproti iným čo som tento rok videl mal tento film aspoň nejaký skutočný šarm, ktorým si ma vedel získať. No stále ide o veľmi ľahký romantický film, ktorý nemá v sebe veľa prekvapení alebo zaujímavých momentov. Najlepší je (ako som povedal) práve ten úvod, ktorý tak trošku budoval aj charakter. Okey romantika, ale to je tak všetko. Hodnotenie: B- ()