Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ve vyschlé studni je nalezeno tělo ženy, kterou nenáviděla celá vesnice. Podezřelých je mnoho, navíc se brzy ukáže, že lidé si vzájemně kryjí záda a nejsou ochotní s policií spolupracovat. Dana Skálová a její tým budou muset přijít na způsob, jak vesnici ke spolupráci přimět. Podaří se jim odhalit, kdo stojí za smrtí nenáviděné Zlobáby? (TV Nova)

(více)

Recenze (63)

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Tak vida, všeobecně nenáviděná titulní Zlobába byla nakonec světice a piča, která všechny svorně od začátku srala svým ustavičným buzerováním a neskutečnou uvědomělostí, lvím podílem přispěla ke šťastnému rozuzlení a je na nejlepší cestě stát se všemi oblíbenou, uznávanou a milovanou. Sladké. Až k zblití. ()

Rian_witcher 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První díl spíše naznačuje rozjezd směrem k budoucím dramatům jednotlivých kriminalistů. Zřejmě uvidíme jak si povede osamělý alkoholik Hofmann, Hilmerová vyšetřovaná komisí v souvislosti s drsným postupem vyšetřování únosu dítěte a naznačeným zabitím pachatele, workoholička Zmrzlá (divně přehrávající) má zaděláno na problémy s manželem kvůli práci a zatím civilní Suchánek, který zvládl držet svůj trapný humor na uzdě a zahrál svou postavu velice uvěřitelně. Samotný děj prvního případu byl jen kulisou pro představení party kriminalistů. Vyšetřování probíhalo nudně (ale tak to prostě ve skutečnosti je) a finální výslech partičky nezletilých byl hlavně díky pochybným hereckým výkonům vyslýchaných smutným finále Zlobáby. ()

Reklama

rublik05 

všechny recenze uživatele

Vzhledem ke slibnému hereckému obsazení byl pro mě Odznak Vysočina zpočátku takovým menším favoritem letošních kriminálek, to jsem ale netušil, že se bude opět jednat o klasickou lacinou televizní kriminálku nevalných kvalit. Nevím čím to je, ale postavy jsou strašně nesympatické, přitom dobrou polovinu herců mám jindy docela rád, příběh je neskutečně nudný a snadno předvídatelný, celý je navíc podbarven naprosto nevhodnou hudbou, žádný zásadní zvrat se zde nekoná, tempo je těžce uspávací, logiku aby člověk pohledal. Chvílemi jsem měl dojem, jestli se náhodou nejedná o parodii, leccos by se tím vysvětlovalo. Zbytečně ztracených 45 minut života, ani nevím, za co je ta jedna hvězda, patrně za to letní počasí. Další epizody už v zájmu zachování duševního zdraví raději vynechám. 2/10. ()

Chudobka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pokud by to mělo lehce připomínat Policii Modravu, tak bohužel. Nesahá jí to ani po kotníky. A to jsem z Vysočiny! Hilmerová jako šéfka byla naprosto nevěrohodná, Suchánek u mě není herec, Hofmann je dobrý vždycky. Simona Zmrzlá je určitě výborná herečka, moc se mi líbila v Hastrmanovi. Ta by si tedy zasloužila lepší roli. Ale ani ona to nemůže zachránit. A navíc mě vždycky rozesměje, když jsou v týmu chlapů vyšetřovatelky, které vypadají jako modelky. Že by to tak bylo i ve skutečnosti? ()

sorrow odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tohle bylo ale opravdu příšerné, nejhorší fakt ta hudba, to se nedalo. Takový hybrid Policie Modrava a Temného Kraje (záběry do krajiny, pohodička při vyšetřování, na nic není spěch). Zlobába nalezena v jímce všemi obyvateli vesnice, vyšetřování velice pochybné, kdy o vyšetřování se snaží vlastně jen aktivní Zmrzlá, ostatní to obtěžuje a těší se na odpolední pivko v hospůdce, šéfová taková mouchy snězte si mě, ta by nikdy nemohla vést vyšetřovací skupinu. SPOILER. Nakonec k vyšetření dojde vlastně tím, že se vražedkyně sama dozná, ale proč vlastně, když policie nemá v ruce jediný důkaz (otisky prstů byly v domě od plno lidí, mohla tam být v jinou dobu apod.)? A ten motiv? Jako vážně zabiju člověka, aby nerozmlouval náš vztah mému partnerovi??? Chvílemi jsem přemýšlel, zda jsou větší vidláci ti vesničané nebo ta policejní grupa… Jediná zajímavá postava je Zmrzlá. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Premiéru první epizody zhlédlo 1,39 milionu diváků (15+). (rublik05)

Reklama

Reklama