Ve vyschlé studni je nalezeno tělo ženy, kterou nenáviděla celá vesnice. Podezřelých je mnoho, navíc se brzy ukáže, že lidé si vzájemně kryjí záda a nejsou ochotní s policií spolupracovat. Dana Skálová a její tým budou muset přijít na způsob, jak vesnici ke spolupráci přimět. Podaří se jim odhalit, kdo stojí za smrtí nenáviděné Zlobáby? (TV Nova)

Enšpígl

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jako největší fanoušek Simonky Zmrzlé na zdejší databázi jsem si samozřejmě nemohl nechat ujít premiéru nového seriálu na Voyo, ve kterým hraje titulku. Jo samotný díl byl takový všelijaký, nemyslím si, že krimnálka na Vysočině jsou takový vidle jak se nám scénáristi snaží ukázat, ani to nemá nějaký zásadní napětí a pachatelé zřejmě budou objevovány jako houby v lese, na druhou stranu, při sklence vína docela pohodový koukání, Nevylučuji že zvednu v budoucnu i na tři, uvidíme jak další epizodky. Z herců krom Simony se mě ještě docela líbí Monika Hilmerová a Martin toho vždycky rád vidím. ()

salahadin odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

To bolelo. Nemusím mít v rámci standardně prosťoučké kriminálky do puntíku realistické vyšetřování, ale toto napsal člověk, co neviděl práci policie ani z vlaku. Dialogy bolí. Když se Skálová snaží být v hospodě jakože fakt drsná cajtka, tvář se mi zkřivila bolestí. Když vám je trapno za herce, kteří na tohle kývli, je něco moc špatně. Dobrá kamera v exteriérech ale nenapraví nic. Nalezení vraha bylo k pláči. To jako fakt???? Velmi špatný počin, byť herecké obsazení v první chvíli lákalo převelice..... ()

korbitch22 odpad!

Já chápu České herce i dejme tomu tvůrce. Složenky, úvěry, leasing a život plný párty a kokainu stojí nemalé peníze. Je mi jasný, že Soukupa neuživí Lesapán, ale tohle se prostě nedá. Ta tvůrčí impotence je naprosto děsivá. Odpudivé a dementní scénáře, strašné lokace, příšerná dramaturgie. To je prostě klasika naší produkce. Ti herci a režiséři prostě nemůžou v těchto ubohých podmínkách vytvořit něco zajímavého. Policie Modrava, Odznak Vysočina, Slunečná, Zoo....tvl strašný, prostě ubohý. Nejlepší na tom je, že všichni vědí jaký strašný sračky vytvářejí, ale když jim to zaplatí další dům a auto, kdo by to řešil. BTW Suchánek jako policajt je ještě větší vtip, než Taclík v Andělovi. Jako policajt z předměstí byl dobrej, ale tohle je ultimátní komedie. Díl stačil. Typická žumpa, nehodné dalšího komentování, nebo nedej bože sledování. ()

Crocuta

Tak vida, všeobecně nenáviděná titulní Zlobába byla nakonec světice a piča, která všechny svorně od začátku srala svým ustavičným buzerováním a neskutečnou uvědomělostí, lvím podílem přispěla ke šťastnému rozuzlení a je na nejlepší cestě stát se všemi oblíbenou, uznávanou a milovanou. Sladké. Až k zblití. ()

honajz

Jako exteriéry - tuším Jevišovice nebo Ledeč, ale Ledeč nejde moc brát jako Vysočinu - jsou kouzelné, záběry na hrad super. Vztahy postav už jsou ale hodně vachrlaté (fakt nevěřím, že by starší policistka nedala mladé přes hubu, když ta jí pitomoučce prozradí, že se ten starý případ otevře - mimochodem je mi úplně jedno, jak se tahle linie bude vyvíjet). Děj pak již vývar vývarů, policisté se opět chovají jak debilové (to je snad normální, že se křížně prověří jednotlivé výpovědi, a poldu, který to neudělá a ani nechce, by měli z fleku vyhodit) a vesničané (i když jde o maloměsto) jsou opět pojati pražským klišé ohledem jako vidláci. Pachatel/-ka/-é mi tedy také nepřišel/-la/-li jako moc uvěřitelný/-á/í. Docela by mě zajímalo, co poldové pili na pivo, protože plznička se pije jen v Práglu, na Vysočině máme daleko víc a lepších pivovarů. No každopádně, žádná sláva. Málem bych zapomněl - Hofmann hraje pořád jako v Mostu a nehodí se to sem, Suchánek je totální úlet a přešlap vedle. Kdyby aspoň uměl mluvit, místo polykání slov a vět. Jo a taky mi přišlo, že chlapi jsou tady až příliš moc uprdění pod vedením devítiocasé kočky, tedy dvou nebo snad hned tří moudrých, rázných a chytrých bab. ... Nu a do budoucna se těším na Kriminálky Krkonoše, Krušné Hory nebo Jeseník, prostě něco, kam noha pražských televizních tvůrců ještě nevkročila. ()

• Premiéru první epizody zhlédlo 1,39 milionu diváků (15+). (rublik05)