Reklama

Reklama

Saint Seiya: Rytíři zvěrokruhu – Počátek

  • USA Knights of the Zodiac (více)
Trailer 2
Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi
Japonsko / USA, 2023, 113 min

Obsahy(1)

Film Saint Seiya: Rytíři zvěrokruhu – Počátek, natočený podle mezinárodně úspěšného anime, přivádí ságu Saint Seiya poprvé na velké plátno v podobě hraného filmu. Seiya (Mackenyu), svéhlavý pouliční teenager, tráví čas boji o peníze, zatímco pátrá po své unesené sestře. Když Seiya při jednom ze soubojů nevědomky využije svých mystických sil, o nichž zatím neměl ani tušení, ocitne se ve světě válčících svatých, ve světě prastarého magického výcviku a reinkarnované bohyně, která potřebuje jeho ochranu. Pokud má přežít a zaujmout právoplatné místo mezi Rytíři zvěrokruhu, bude muset přijmout svůj osud a obětovat úplně vše. (Falcon)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (21)

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Aj tie dve hviezdy sú len zo súcitu. Toto že išlo do kín? WTF? Veď to tak na produkciu Disney Channel, alebo Hallmark kedysi. Do tohto sa upísal Sean Bean či Mark Dacascos? Alebo Nick Stahl či Famke Janssen? Veď toto bolo tak tupé, tak slabé, tak odfláknuté, ako keby sa k filmu dostal niekto, kto si práve kúpil kolekciu Adobe After Effects a Premiere, nejakou blbou stávkou dotiahol do filmu pár známejších mien a scenár napísal počas troch po sebe nasledujúcich návštev WC. Nemôžem uprieť snahu, či tých pár známejších mien, ale v podstate je to plýtvanie peniazmi, plýtvanie časom a talentom zúčastnených (okrem hlavného hrdinu, ktorý je bez talentu) a dve hviezdy fakt že len a len zo súcitu. Neodporúčam s tým márniť čas. ()

Nevka 

všechny recenze uživatele

Když už se někdo pokusí natočit film s fantasy prvky, mám tendence mu lehce nadržovat. A to stejné jsem měl v plánu i zde. Jenže... I když se začátek jeví jako celkem zábavná mlátička, nápaditost se velmi rychle vytratí, lokace se ve smyčce opakují a vy jen znuděně sledujete, jak se po plátně prohání několik naprosto nezajímavých postav, které se mezi sebou občas pohádají nebo poperou. Vývoj charakterů tam sice nějaký je, jenže je zabalený do takového balastu šedi a průměrnosti, že vás to vlastně vůbec nezajímá. Když už tedy po hodině a půl podřimování konečně dojde na finále, které si hraje na x-menovský „Poslední vzdor", můžete si v klidu dát zase šlofíka a o nic zásadního nepřijdete. Na Disney Channel asi dobrý. ()

Reklama

Lenka.Vilka 

všechny recenze uživatele

O čem je film Saint Seiya: Rytíři zvěrokruhu - Počátek? O čem je film podle distributora? Seiya, svéhlavý pouliční teenager, tráví čas boji o peníze, zatímco pátrá po své unesené sestře. Když Seiya při jednom ze soubojů nevědomky využije svých mystických sil, o nichž zatím neměl ani tušení, ocitne se ve světě válčících svatých, ve světě prastarého magického výcviku a reinkarnované bohyně, která potřebuje jeho ochranu. O čem je film podle diváka?Převážně o tom samém. Je to skvělý koncept, který se skvěle povedlo převést na velké plátno do live-action z anime předlohy. Ale je Saint Seiya pro rok 2023 předvídatelnost podobně jako filmy se Seanem Beanem? ***** Umře Sean Bean? Jestli ne, tak už filmy nejsou, co bývaly... Saint Seiya je svým způsobem povedený snímek. Jsem si jistá, že kdyby byl uvedený na nějaký streamovací platformě, lidé by k němu byly o dost přívětivější. Takhle ale prohučel kiny jako čtrnáct dní starý kefír střevy. Ale je to vážně až tlakový propadák? To rozhodně ne. Kromě toho, že má film Seana Beana, má další hodně sympatické herce. Jako na celek se necelé ty dvě hodiny strašně dobře koukalo. Ale co bylo úplně nejlepší? ***** Akce, akce, akce...a zase akce... Musím říct, že akce je dokonalá. Čistá, přehledná, zábavná a neskutečně krásná. Ale jsem skromná, pro mě je přehlednost nejdůležitější, takže ten zbytek je pouze příjemný bonus. Jasan, po dějové stránce je to předvídatelný až hamba, ale...ono to funguje a zabaví. Což je za mě základ. Jediné, co jsem nepochopila: Proč ten film natočili? Protože všem muselo být už dopředu jasný, že si to nevidělá na pokračování. Možná kdyby to nebyl film do kin, tak by se na něj asi dívak asi koukal nějak...měkčeji. Ale já byla i tak moc spokojená. Navíc co si budeme, když je navíc hlavní hrdina neskutečný sympaťák, jde to všechno už tak nějak samo. ***** Příjemné akční fantasy... Celý film je vedený jako vážný příběh, ale zároveň to působí, že se postavy neberou zase až tak vážně. A to všemu vážně moc pomohlo. Občas je fajn odpočinout si u podobných filmů. Nikomu to ještě nikdy neublížilo a navíc to je pořádná zábava. ***** 9/10 ()

jokino 

všechny recenze uživatele

Pre mňa taká čistá "jednohubka".. Vôbec som netušil, o čo ide, história animé mi je neznáma a všetko tam bolo vysvetlené len akosi okrajovo, ale ani mi to vlastne nevadilo. CGI boli celkom obstojné (videl som už podstatne horšie a na porovnanie vo vizuálne podstatne drahších filmoch), takže za mňa OK a aj príbehovo sa to dalo. Akurát dejovo to mohlo mať väčší drive, mohlo to tak rýchlejšie "odsýpať", bolo to trochu zbytočne "rozvlečené".. Ale inak, ok. ()

Flopik 

všechny recenze uživatele

Absolútne som netušil čo to je, vedel som len, že takéto fantasy ja môžem a nemýlil som sa. Rovno poviem, že tu pochopím to nižšie hodnotenie, ono popravde nie je to nejako úžasné, alebo niečím výnimočné. Príbeh je dosť plochý, málo vysvetlený, postavy tam proste sú ale záujem o nich skoro nemáte. Na druhú stranu vizuál je pomerne dosť dobrý, akčné scény za mňa skvelé a presne toto som od toho očakával. Akčnú, fantasy blbinu, so sympatickými hercami, na ktorú sa dobre pozerá a to som aj dostal. Medzi 3 a 4*, ako fanúšik žánru dávam 4*. A priznám sa, že dvojku by som rozhodne bral, šance na ňu ale skončili ešte pred premiérou. ()

Galerie (38)

Reklama

Reklama