Reklama

Reklama

Saint Seiya: Rytíři zvěrokruhu – Počátek

  • USA Knights of the Zodiac (více)
Trailer 2
Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi
Japonsko / USA, 2023, 113 min

Obsahy(1)

Film Saint Seiya: Rytíři zvěrokruhu – Počátek, natočený podle mezinárodně úspěšného anime, přivádí ságu Saint Seiya poprvé na velké plátno v podobě hraného filmu. Seiya (Mackenyu), svéhlavý pouliční teenager, tráví čas boji o peníze, zatímco pátrá po své unesené sestře. Když Seiya při jednom ze soubojů nevědomky využije svých mystických sil, o nichž zatím neměl ani tušení, ocitne se ve světě válčících svatých, ve světě prastarého magického výcviku a reinkarnované bohyně, která potřebuje jeho ochranu. Pokud má přežít a zaujmout právoplatné místo mezi Rytíři zvěrokruhu, bude muset přijmout svůj osud a obětovat úplně vše. (Falcon)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (3)

Lenka.Vilka 

všechny recenze uživatele

O čem je film Saint Seiya: Rytíři zvěrokruhu - Počátek? O čem je film podle distributora? Seiya, svéhlavý pouliční teenager, tráví čas boji o peníze, zatímco pátrá po své unesené sestře. Když Seiya při jednom ze soubojů nevědomky využije svých mystických sil, o nichž zatím neměl ani tušení, ocitne se ve světě válčících svatých, ve světě prastarého magického výcviku a reinkarnované bohyně, která potřebuje jeho ochranu. O čem je film podle diváka?Převážně o tom samém. Je to skvělý koncept, který se skvěle povedlo převést na velké plátno do live-action z anime předlohy. Ale je Saint Seiya pro rok 2023 předvídatelnost podobně jako filmy se Seanem Beanem? ***** Umře Sean Bean? Jestli ne, tak už filmy nejsou, co bývaly... Saint Seiya je svým způsobem povedený snímek. Jsem si jistá, že kdyby byl uvedený na nějaký streamovací platformě, lidé by k němu byly o dost přívětivější. Takhle ale prohučel kiny jako čtrnáct dní starý kefír střevy. Ale je to vážně až tlakový propadák? To rozhodně ne. Kromě toho, že má film Seana Beana, má další hodně sympatické herce. Jako na celek se necelé ty dvě hodiny strašně dobře koukalo. Ale co bylo úplně nejlepší? ***** Akce, akce, akce...a zase akce... Musím říct, že akce je dokonalá. Čistá, přehledná, zábavná a neskutečně krásná. Ale jsem skromná, pro mě je přehlednost nejdůležitější, takže ten zbytek je pouze příjemný bonus. Jasan, po dějové stránce je to předvídatelný až hamba, ale...ono to funguje a zabaví. Což je za mě základ. Jediné, co jsem nepochopila: Proč ten film natočili? Protože všem muselo být už dopředu jasný, že si to nevidělá na pokračování. Možná kdyby to nebyl film do kin, tak by se na něj asi dívak asi koukal nějak...měkčeji. Ale já byla i tak moc spokojená. Navíc co si budeme, když je navíc hlavní hrdina neskutečný sympaťák, jde to všechno už tak nějak samo. ***** Příjemné akční fantasy... Celý film je vedený jako vážný příběh, ale zároveň to působí, že se postavy neberou zase až tak vážně. A to všemu vážně moc pomohlo. Občas je fajn odpočinout si u podobných filmů. Nikomu to ještě nikdy neublížilo a navíc to je pořádná zábava. ***** 9/10 ()

Athree 

všechny recenze uživatele

Plakát je asi to nejlepší, co na filmu najdete. Je to béčkový film s celkem dobrými bojovými scénami, každopádně mě to neodradilo v kině chvilkami usínat. Kamarád, který viděl anime předlohu, mi řekl, že je to spíše inspirované mangou, než-li podle mangy. Nečekejte tedy zázraky. A Sean Bean se ani zde nezbavil prokletí svých postav. ()

Reklama

Nevka 

všechny recenze uživatele

Když už se někdo pokusí natočit film s fantasy prvky, mám tendence mu lehce nadržovat. A to stejné jsem měl v plánu i zde. Jenže... I když se začátek jeví jako celkem zábavná mlátička, nápaditost se velmi rychle vytratí, lokace se ve smyčce opakují a vy jen znuděně sledujete, jak se po plátně prohání několik naprosto nezajímavých postav, které se mezi sebou občas pohádají nebo poperou. Vývoj charakterů tam sice nějaký je, jenže je zabalený do takového balastu šedi a průměrnosti, že vás to vlastně vůbec nezajímá. Když už tedy po hodině a půl podřimování konečně dojde na finále, které si hraje na x-menovský „Poslední vzdor", můžete si v klidu dát zase šlofíka a o nic zásadního nepřijdete. Na Disney Channel asi dobrý. ()

Galerie (37)

Reklama

Reklama