Willy Fog: Cesta kolem světa za 80 dní (TV film)

• španělský

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Španělsko / Japonsko, 1995, 75 min

Předloha:

Jules Verne (kniha)

Komentáře uživatelů k TV filmu (15)

• ARI50

Kreslená pokoukáníčko.(28.9.2018)

Raději mám hraný film, ale tohle je legendární :)(21.8.2015)

• VooDoom

Sakra, celovečerní verzi jsem neviděl... :-)(6.12.2009)

Okolo sveta za 80 dní je najlepšia verneovka, ktorú španielsko-japonská koprodukcia vyprodukovala. A napriek tomu, že je tento videofilm iba zostrihom seriálu, stráca z neho iba málo - hlavne teda dejovú skratkovitosť, ktorá sa viac prejavuje smerom k záveru. Stále si drží vysoké tempo a dobrodružnosť. Pochváliť musím tiež slovenský dabing, ktorý je hlasovo vyvážený a aj vtipný. Škoda, že sa Španieli v tých rokoch nepustili aj do spracovania ďalších dobrodružných verneoviek.(1.7.2018)

Veľmi vydarený kreslený film .... 80%(2.11.2011)

Tohle jsem miloval, i když v seriálové podobě. Rozhodně velmi milé, velmi inteligentní a nevtíravé. Naopak vás to docela usadí do pohovky, což je u kreslených záležitostí problém, když vám není osm let.(17.12.2012)

Seriál si nepamätám, a 75 minút sa na 80-dňovú cestu môže zdať málo. Mne to celkom stačilo aj v takejto zrýchlenej verzii. Možno mi oproti knihe chýbala na konci finta s časovým posunom, ale pre deti bol lepší napínavý záver oproti zložitému vysvetľovaniu.(1.9.2016)

Na tomhle seriálu jsem vyrůstal. Naprosto dokonalé pohádky pro malé děti. Nemohl jsem vynechat ani jeden díl! Pan Fog vás nadchne svoji zdvořilostí, elgancí a hezkým řešením všech úkolů, které se vyskytnou na cestě kolem světa. Navíc je v příbězích obsaženo morální ponaučení.(16.3.2013)

Pěkně zpracované, dobře nadabované a pěkná úvodní písnička.(18.4.2014)

• Kri-kri

Buď se uživatelé ČSFD zbláznili a nebo nemají dostatek úcty k původnímu 26-dílnému seriálu! Ale dávat téhle zmršené, nesmyslně prostříhané kreatuře 83% a posunout ji tak dokonce o 2 % výš, než má seriál, to snad nemůže nikdo normální myslet vážně. Zřejmě jediní powell a Pampa chápou rozdíl mezi kvalitním seriálem a tímto nepovedeným sestřihem, naprostá většina uživatelů bohužel ani pořádně neví, co vlastně hodnotí, viz. cepice a Olczyk. Nebudu zde zdlouhavě vypisovat, co všechno bylo vypuštěno, ostatně, z devíti a půl hodin čistého času (bez znělek) udělat sestřih trvající něco přes hodinu, z toho zákonitě musí vyjít strašný šunt, v mnoha případech vůbec nedávající smysl. Ze všech Chidlingových léček tu zbyly jen tři - zajížďka po Paříži, krádež pasu v Suezu a podpálená loď. U sestřihů z druhého seriálu, tj. filmů Cesta do středu země a 20 000 mil pod mořem jsem dal alespoň jednu hvězdu, ale tentokrát musím dát čistý odpad. Přinutil mě k tomu nejamatérštější dabing, jaký jsem kdy slyšel, připomínající spíš domácí parodii na dabing. Hlasy splývají, jako by za všechny postavy mluvili dva nebo tři dabéři a jen se snažili měnit hlasy. Ani se nedivím, že tvůrci CZ znění nebyli zmíněni, evidentně se za toto faux pas stydí. Alespoň že v tomto sestřihu ponechali počeštělá jména Čiko, Barnabáš a Chidling, nicméně ani toto nepatrné pozitivum tento zbytečný film od odpadu nezachrání.(12.9.2015)

• powell

Bohužel tento film narozdíl od seriálu, který byl vynikající, je naprosto děsný. Nechápu proč 26-dílny seriál zhustili do 75 minutového filmu.(9.2.2013)

Stejně tak jako seriál je celovečerní Willy Fog pecka :-)(25.3.2010)

• Pampa

Seriál miluju, tam mě zajímalo jak dopadl sestřih do filmové podoby. Podle mě zbytečný film. Zkuste 26 dílů po cca 25 minutách sestříhat do 75 minut a výsledek je jasný :( Hodně věcí a zápletek schází, nedává to smysl a napětí je taky pryč.Nedoporučuju. Jedna hvězda z úcty k petihvězdičkovému seriálu.(7.1.2015)

pro děti je to výborný film(3.5.2013)

To je úžasné. Sestřih seriálu se povedl. Hlavně to neztratilo kouzlo.Dabing, zpracování a úvodní písničky- úžasné(30.8.2016)