Příběhy jedné generace s papežem Františkem

• Itálie Stories of a Generation - con Papa Francesco (více)
Itálie, 2021, 3 h 4 min (Minutáž: 44–49 min)

Epizody(4)

Inspirativní lidé starší 70 let se rozpovídají o důležitých rozhodnutích a dojemných životních lekcích, které ovlivnily jejich pozoruhodné osudy. (Netflix)

jedna_vrana

Popis tejto série je správny, lebo rozhovory s Pápežom Františkom príbehy len dopĺňajú. Ide o príbehy ľudí z rôznych častí Zemegule. Mám dva postrehy – všade žije Človek s veľkým „Č“. Ich posolstvá sú o tom, ako ísť ďalej a nestratiť radosť, ctiť si tradície, sloboda ako silný prvok motivácie, dôležitosť kreativity aj pri všedných činnostiach, či dôležitosť robiť veci s trpezlivosťou. Druhý postreh - všetko zavŕši pápež František príbehom zo svojho života alebo jednoduchou múdrosťou: „Člověk, který nedokáže snít, postrádá ve svém životě poezii.“„Abychom přežili, musíme bojovat.“ „Pracovní zkušenosti pro mně byly zdrojem důstojnosti. Dát něčemu život totiž postrádá sobeckost.“ Nemusíte byť pravoverný katolík, aby ste Sv. otca Františka uznávali. Tá iskra v očiach a vyrovnanosť so všetkým, čo z neho sála! Nedávno bol u nás na Slovensku a kamarátka zažila v Košicicach, keď prechádzal hlavnou ulicou. Nastal moment úplného ticha, akoby sa zastavil čas. ()