Vítězové či poražení? (festivalový název)

Went the Day Well?

Thriller / Válečný

Velká Británie, 1942, 92 min

• StaryMech

Čekal jsem něco na úrovni Powellovy a Pressburgerovy "Canterburské povídky", dočkal jsem se zklamání. Nepravděpodobnost výchozí situace (nacističtí výsadkáři v nákladních vozech obsadí vísku v Devonu a konverzují s nic netušícími místními div ne jejich nářečím) a naprostá podřízenost díla dobovému agitačnímu záměru (český název by stěží prošel !) mi nedovolovaly naplno ocenit jeho nepopiratelné kvality - třeba rychlost, s jakou tvůrci odstraňují i kladné postavy, nebo šerosvitnou kameru. Snímek podle mého názoru většina kritiků přeceňuje.(21.8.2016)

Aneb jak se z propagandy stala výborná komedie. Ony všechny ty Sedmé roty a Haló, haló! mají počátek ve skutečných válečných filmech jako je právě tento. Ealing Studio je plné překvapení. #LFŠ(31.7.2016)

• Noddy

Zapadnutú dedinku na anglickom vidieku obsadia nemecký parašutisti prezlečený za britských vojakov.(12.11.2008)

Docela mě ten film zklamal. Popis je zajímavější než děj samotný.(4.8.2016)