Divnosvět

• USA Strange World (více)

Celovečerní snímek Divnosvět představuje legendární průzkumnickou rodinu Cladových, kteří se snaží proletět skrz neprobádaný, zrádný a především divný svět. Doprovází je barvitá posádka obří vzducholodi, rošťácký tvor přezdívaný Flek a třínohý pes. Společně musí čelit nejen neznámému prostředí, ale i mnoha prapodivným a všežravým tvorům. Původní animovaná laskavá komedie inspirovaná klasickými dobrodružnými příběhy mapuje vztah tří generací rodiny Cladových, které musí vyřešit vzájemné neshody a společně překonat nástrahy nádherného, avšak i velmi nebezpečného Divnosvěta. (Falcon)

R.A.D.E.K

Pokud se odprostím od toho, že žena hlavní postavy je tmavé pleti, syn je gay a pes má tři nohy, tak mě tahle záležitost bavila. Divnosvět byl plný nápadů a barev. Nenudil jsem se od začátku do konce. Jsme od Pixaru zvyklý na propracovanější děj, ale i v jednoduchosti může být krása. Je to příjemná oddechovka na nedělní odpoledne. Také jsem se na to v neděli odpoledne díval... ()

Detak

Velice uvědomělá a pěkná pohádka, a to jak vizuálně, tak i příběhově. Milé, nevtíravé, a přitom opřené o závažná témata. V tomhle podporování dětí k vážení si své planety Disnymu opravdu moc fandim a má za to u mě u svých nových počinů vždy palec nahoru. Jen tak dál a možná lidstvo konečně překlene svou nenasytnost. (že by konečně inteligence a rozum překonaly svaly a krásu?) ()

vydumnica

Pocit strateného času!!! Jedna veľká nuda!!! Nevedela som sa dočkať konca filmu. Veľmi chabý scenár, nudné dialógy, nesympatické postavy - ešte najsympatickejší tu je pes! Dobrý animovaný film má diváka pobaviť, zahriať pri srdiečku, pohladiť po duši - z hľadiska animácie to má byť výlet do sveta fantázie, pastva pre oči, u disneyoviek som zvyknutá na krásne pesničky a celkovo kvalitný soundtrack, no hlavne (!!!) tam nesmie chýbať zaujímavý príbeh!!! Toto ani vlastne neviem o čom bolo. Asi nejaká inšpirácia Avatarom alebo čo. Zdalo sa mi to nekonečne dlhé. Humor na bode mrazu. Animácia zaujala chvíľu, keď to bolo celé také pekné farebné, no po chvíľke to už pôsobilo jednotvárne. Naposledy ma z disneyoviek takto sklamali Pinocchio s Tomom Hanksom a Turning Red. Čo sa týka splnených kvót, už mi fakt začína vadiť zoženšťovanie mužov a zmužšťovanie žien - what a strange world (!!!) we live in - už Encanto malo ženskú postavu, čo dvíhala budovy, Raya sa nebila len s drakom ale aj s inou princeznou a teraz tu máme ženskú, čo dviha chlapa a tlačí dopravný prostriedok, kým mužskí hrdinovia sedia vo vnútri. Mne sa to zdá divné a až príliš feministické. Vo filme pre deti od 6 rokov sexuálna orientácia tiež nemusela byť nevyhnutná, malé deti vrátane tých mojich tomu aj tak ešte nerozumejú. Z filmu som si ale jednu a podotykám len jednu vec odniesla a to nápad a recept na chutné raňajky 🍞🥑🍳. Kedysi boli Disney filmy zážitkom! Smutné. ()

Olík

Teď si nejsem úplně jist, jestli to hlavní bylo, že ten pes měl jenom tři nohy, rodiče byli black and white, a ten míšenec před holkami preferoval vdolky a kluky, protože jinak to bylo úplně tuctové dobrodružství. Vlastně šlo ještě o to, že si podřezáváme větev, na které sedíme. To my ale všichni víme. Mulatský gay? Nemám problém! Naše planeta jde do kopru! Samozřejmě, že mi to vadí. Rodina je základ státu. Ano, je to v každém druhé animáku. Ale já si přišel odskočit do světa dětské fantazie a v tomto ohledu mi Divnosvět úplně neposloužil, protože tam kam mne on zavedl, jsem již mockrát byl. ()

corpsy

Musí to naozaj všetko byť? Preháňať to v tej korektnosti, ktorá už korektnosťou absolútne nieje, ale radikálne liberálne podsúva niečo, čo doteraz plynulo svojou vlastnou cestou a nikoho nezaťažovalo? Ani jednu, ani druhú, ani tretiu a ani x-tú stranu ( ak sa vôbec dá spočítať, koľko toho na svete máme ). Toto nieje vytvorenie harmónie, toto je jednostranná propaganda. Snímok tým ale trpí a množstvo divákov tento animák odsúdilo práve preto. Kvôli násilnému vnucovaniu a vlezdoprdelkovaniu. Viď tržby! A pritom to nieje nič zlé. Je to pohodové dobrodružstvo, ktoré zaujme non-stop akciou a skvelou animáciou. Disney natočil zatiaľ svoj najhorší PR. ()

• Rodinný trojnohý pes nebol pôvodne súčasťou príbehu. Radu zahrnúť takúto postavu dostal pracovný tím od legendárneho scenáristu Burnyho Mattinsona. (Arsenal83)
  • Dokončenie celého výrobného cyklu trvalo približne štyri roky. (Arsenal83)
  • Štýl písma názvu filmu je inšpirovaný franšízou Indiana Jones. (dwdb)