Reklama

Reklama

Epizody(3)

Obsahy(1)

Východný Berlín, 1988. Na oslavu 40. výročia založenia Východonemeckej republiky, je v Paláci Friedrichstadt generálka veľkolepého predstavenia, zvaného Jubileum. V týchto vzrušujúcich chvíľach sa mladá tanečnica Christine stretne tvárou v tvár s jej dvojníčkou. V publiku sedí Marlene, mladá obchodníčka zo západného Nemecka, ktorá v NDR rokuje s Ministerstvom zahraničného obchodu. Obidve ženy, sestry – dvojičky, sú hlboko ohromené. Prečo ich takto rozdelili a prečo o sebe nevedeli?  Christine a Marlene sa chcú o svojich životoch dozvedieť viac. Vzhľadom na politické okolnosti rozdeleného Nemecka, sa rozhodnú podstúpiť obrovské riziko a vymenia si svoje role. Marlene ostane vo Východnom Nemecku a Christine odcestuje na západ. (RTVS)

(více)

Recenze (2)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Zajímavý námět je průměrně zpracován. 1)  Rozvláčné vyloženě televizní pojetí klade důraz na limonádové telenoveloidní rodinné vztahy. Ocenil bych spíš střet s režimem u obou sester a více událostí kolem jejich přechodu hranic._____ 2)  Nikdy jsem nechápal, proč se varietní show považuje za umění (přinejmenším protagonisté seriálu ho za ně považují). Pro mě je to jen poněkud pokleslá forma zábavy, podobně jako třeba opereta či travesti show. Jistě je třeba znalost řemesla - čím lépe umějí zpívat a tancovat, tím kvalitnější výkon podávají, o tom není sporu. Ale umění?_____ 3)  Polské lokace dobře posloužily ve snaze zobrazit ošuntělý vzhled východního Berlína. Většina spolupracovníků jsou podle titulků Poláci. Mám jisté podezření, že i vystoupení baletu natáčeli v Polsku - mizerná synchronizace a nejednoznačné výkony by tomu nasvědčovaly. Možná se ale mýlím._____ 4)  Historické okénko o Fridrichstadtpalastu. 1867 - první berlínská krytá tržnice, později sklad potravin, od 1873 cirkus, od 1919 divadlo (velké hry a hudební show). Za nacistů operety. Od 1949 Fridrichstadt-Palast v "dnešní" podobě. 1980 divadlo kvůli bezpečnosti uzavřeno a později zbouráno. 1984 - nový Palast Berlin. U nás známý jako dějiště estrád, mj. i pořadu Ein Kessel Buntes._____ 5)  Dnes má sál kapacitu 1895 míst, jeviště je největší na světě. Uvádí velké estrádní programy, patří k němu The Ballet Company, Show band (orchestr), Dětský a mládežnický soubor (250 dětí). V suterénu je Quatch Comedy Club (stand-up) a od roku 2009 slouží (vedle dalších objektů) i pro Mezinárodní filmový festival Berlinale._____ 6)  Zaujala mě 28letá Svenja Jungová (dvojrole sester), i když vlastně bych měl spíš ocenit režii a kameru za nápadité snímání zejména v dialozích obou sester._____ 7)  Nejpřitažlivějším mužem byl 40letý (!) August Wittgenstein (Christinin přítel Georg). K zahození by nebyl ani 29letý Nicolas Wolf (Wenninger v mládí)._____ 8)  31letý Daniel Donskoy (choreograf Steven Williams) má za sebou pestrou minulost. Jeho otec (Rus) a matka (Ukrajinka) přesídlili v roce 1991 do Německa jako židovští uprchlíci (Kontingentflüchtlinge). Po rozchodu rodičů se 12letý Nicolas s matkou a jejím novým partnerem přestěhoval do Tel Avivu. Po šesti létech se vrátil zpět do Berlína. Později studoval herectví v Londýně, kde získal i další profesní příležitosti. Dnes žije střídavě v Berlíně a v Londýně. Mluví rusky, hebrejsky, německy a anglicky. Hraje na klavír, na kytaru, zpívá, tancuje._____ ()

kolemjdouc

všechny recenze uživatele

Typicky natočené po "německu".Ale téma ,které zabloudilo do  rozdělení Německa ,nikoliv válečné ale dopad na jednu rodinu.Rozdělení dvojčat a Ein Kessel buntes.Na tv vyysílání toho pořadu jsem se vždy těšila.Němci fakt estrády umí. ()

Reklama

Galerie (60)

Reklama

Reklama