Jízda sedmi statečných

• Česko Sedm statečných přijíždí (více)

Snímek je závěrečným pokračováním Sedmi statečných. V této kapitole se hlavní střelec již usadil s novou ženou a stal se šerifem jednoho malého městečka. Jeho mírumilovný život ale naruší příjezd psychotického zlosyna, který vyloupí banku, postřelí šerifa a nakonec znásilní a zabije jeho novou ženu. Šerif poté dostane za úkol chránit ovdovělé ženy před nemilosrdnými bandity. Na pomoc si vezme novináře z Východu a pět otrlých trestanců a společně pak učiní řádění zloduchů přítrž. (oficiální text distributora)

T2

Veľmi nešťastný nápad bol natočiť takéto niečo, čo nemá absolútne nič do seba a s originálom o Siedmych statočných to nemá takmer nič spoločné okrem názvu filmu. Dejovo nejde o nič iné len o nezáživný vícuc určitej šablónky a postupnosti vo verbovaní tých čo majú niekoho chrániť. Postavy sú to prehliadnuteľné, prázdne, bez skutočnej osobnosti, rovnako tak tomu bolo aj v predošlom filme Návrat siedmich statočných , kde to aspoň ako tak zachraňoval Yul Brynner, kdež to tu nefunguje takmer nič. "Nehorázne zlý prešľap, ktorý si nezaslúži názov filmu aký dostal." __/25%/ ()

tron

„Prišli vám pomôcť.“ – „Prečo?“ – „Majú dobré srdce.“ V roku 1954 vznikla klasika SEDEM SAMURAJOV. O šesť rokov neskôr fenomenálny americký remake SEDEM STATOČNÝCH s neskutočným hereckým obsadením. V roku 1966 štúdio prišlo so zúfalo matnou dvojkou, NÁVRATOM SIEDMYCH STATOČNÝCH, ale situáciu v nej z posledných síl zachraňoval aspoň elektrizujúci diabol Yul Brynner, ktorý neodolal a na rozdiel od tiež preživšieho Stevea McQueena sa do hlúpeho pokračovania vrátil. SEDEM STATOČNÝCH V SEDLE (1972) je však už vážne mimo. Nevrátil sa nikto zminula, je tu len zopár (pardon, sedem) nezaujímavých postáv. Bezradne sa motajú v nedôveryhodných westernových štúdiových kulisách, uprostred si chalani párkrát vystrelia a na konci väčšina z nich, logicky, zomrie. Tí, čo prežijú, si nájdu prsnaté dlhovlasé štíhle ženy a miesto na zostarnutie. Nefunguje to až tak, že keď sa raz za čas ozve náznak legendárneho hudobného motívu originálu, je to takmer rúhanie. Jedine náčelník statočných, frajer Lee Van Cleef, čo-to zachraňuje, ale oproti Brynnerovi, či komukoľvek z originálu, je mačka vo vreci oproti bengálskemu tigrovi. ()

Falko

Lee Van Cleef - (Chris Adams) +++ Stefanie Powers - (Laurie Gunn) +++ Pedro Armendariz Jr. - (Pepe Carral) +++ Gary Busey - (Hank Allan) +++ Ed Lauter - (Scott Elliot) +++ Luke Askew - (Mark Skinner) +++ Hudba: Elmer Bernstein +++ ()

MM_Ramone

Po všetkých stránkach zbabraný western. Scenár je úplna fraška. Herci, vrátane Lee Van Cleefa, sú viacej ako úbohí. Ich náramne premotivované výstupy pôsobia v réžii bezvýznamného Goerge McCowana skoro až trapne. Nezachránili to ani akčné scény. Prestrelky a ich trikové spracovanie je na tom rovnako ako všetko ostatné v tomto filme - velice biedne. O nelogickosti viacerých scén sa nejdem radšej ani rozpisovať. Dobrý western mám rád, ale takto si ho teda rozhodne nepredstavujem. * ()

Wacoslav1

No z původním filmem už to opravdu nemá nic společného, ale zase na druhou stranu po otřesných Pistolích kterým jsem dal se sebezapřením dvě hvězdy je tohle vlastně ničím neoslňující průměrný western, který, ale prostě limituje ten název, protože se holt porovnává. Akorát finále mě nasralo SPOILER hlavního padoucha furt ne a ne ukázat. Furt jenom plky o něm, že je ďábel, že má pohled jak šílenec, tak jsem se na něj těšil a on se objevil až na konci stihnul odprásknout svou ženu načež ho Chris sestřelil z koně. Hmm slabota přesto však 50% ()

Hrabka

Vykrádačka jedničky. Některé bitky jsou solidní, ale jinak film stojí za prd. Děj není moc originální. 45% ()

SOLOM.

No nevím, asi budu za divného, ale tento díl se mi vcelku i líbil. Jasně na původních Sedm statečných to nemá ani omylem, ale že by to byl zas až takový průser? To se říci nedá. Našel jsem tu několik zajímavých postav, ani souboje a přestřelky nebyli zas až tak špatné. Prostě v mých očích jde o šedý průměr. Nic víc nic míň. ()

Karamanlis

Rovnaký odvar ako predchádzajúce mdlé pokračovania Return of the Seven (1966) a Guns of the Magnificent Seven (1969), nesiahajúci pôvodným Siedmym statočným ani po členky. Je zaujímavé, ako si Yul Brynner a Lee Van Cleef v 70-tich rokoch "prehodili" úlohy. Kým Van Cleef v roku 1972 stvárnil postavu Chrisa Adamsa, ktorú navždy preslávil Yul Brynner v štvrtom pokračovaní legendárnych Magnificent Seven, Brynner za Van Cleefa zaskočil rok predtým v pre neho typickej roli chladnokrvného pištoľníka Sabatu v jednom z voľných sequelov sabatovskej série s názvom Adios Sabata! ()

Lacike

Chris zase zmenil tvár. Tentoraz má ksicht westernového veterána Lee Van Cleefa, ktorý má oveľa bližšie k vážnemu a nekompromisnému stvárneniu Brynnera ako k pohodovému Kennedyho. Páčila sa mi zápletka v ktorej v prvej tretine sledujeme Chrisovu snahu viesť normálny život, ale keďže sme na divokom západe a pobehuje tu mladý zloduch Gary Busey, tak to nebude mať dlhé trvanie a Chris sa musí vrátiť k tomu, čo vie najlepšie. Strieľaniu zloduchov po desiatkach. A pokiaľ sa jedná o Mexičanov, tak o to lepšie, muhehe. Vydarila sa aj jeho nová parta. Okrem Eda Lautera síce nie je medzi nimi žiadny pre mňa známy herec, ale je to zábavná zberba zloduchov. A zatiaľčo v minulých dieloch sa dalo dosť ľahko uhádnuť, kto zo sedmičky to prežije, tak tentoraz som okrem Chrisa a jeho pisálka netušil, kto ďalší by mohol mať také šťastie, keďže každý z nich si smrť zaslúžil. Vydarilo sa aj akčné finále, ktoré bolo jednak dobre natočené a obsahovalo aj nejakú tu prepracovanejšiu taktiku pri bránení. Prvýkrát v sérii sa objavili aj nejaké pekné ženy. Síce len podávali chlapom zbrane, ale oko potešili. Sklamaním je snáď len hlavný zloduch, ktorý je len anonymným zlom a akonáhle sa objaví, tak veľa pušného prachu neminie. Celkovo to je nadpriemerný western, ktorý má tak nízke hodnotenie len pretože to každý porovnáva s ikonickou jednotkou. Čo je nefér a podľa mňa sa jedná o najlepší diel zo všetkých pokračovaní. 6/10. ()

Dexter1

Dopozerať tento filmový "výkvet", je naozaj silné kafe aj pre tých najzarytejších. Nudný dejový spád, nepresvedčivé výkony, ale zato pár scén, ktoré sa brali tak strašne vážne až to bola komédia. ()

OG_Swifty

Takže Chris Adams se konečně usadil a tím ukončil ságu o sedmách. Ale teď k filmu - skutečně příšernýho George Kennedyho nahradil Lee Van Cleef, který sice místo doutníku kouří dýmku, jinak má ale k Brynnerově postavě znatelně blíž. Touto skutečností jsem se mohl v klidu soustředit na děj, který je zpočátku překvapivý (Shelly Donavan byl teda nečekaná svině + cameo mladýho Buseyho) a než se děj dopracuje k formátu 7 vs 50, tak to nějakou dobu trvá a výsledek nepůsobí jako nastavovaná kaše. Volba herců do počtu byla taky mnohem lepší, než tomu bylo v Pistolích, a ačkoliv většina z nich měla už předem na čele napsanou smrt, pořád jsem doufal v záchranu jednoho z trestanců (nakonec jsem měl pravdu, ale zachránil se ten, co by si to zrovna moc nezasloužil). Finální bitva navíc působila lépe než přestřelka v pevnosti a tak se závěrem filmu jsem měl skutečně dobrý pocit. Akorát ten villain De Toro byl vlastně jen obyčejnej košilatej mexickej bandita - ve filmu nemá žádný prostor kromě dvou rozkazů ve španělštině, takže to bylo docela komický. Kdyby to nebylo svázaný se sérií Magnificent Seven, možná bych dal i čtyři, ale takhle... ()

Martin741

Za najlepsi film rezisera McCowana povazujem Shadow of the Hawk - tusim ze rok 1976. Kazdopadne toto je uz slabota a plany western - v 70. rokoch po prave vymizli a s originalitou Sedmi Statecnych to uz nema ani pomaly co do cienia. Van Cleef tu bol zbytocna, fakt nechapem preco nebral bud lepsie ponuky alebo sa mal na filmy rovno vysrat . Plus veci akoze postavy sa len bezradne motaju v planych westernovych kulisach, do toho par vystrelov - z toho mam byt akoze mimo ...... 34 % ()

Aqualung

Ach to neštěstí natahování původního tématu.........Je to smutné, když tak krásný film je postupně devalvován dalšími zpracováními nízké kvality. Je s podivem, že pan Lee Van Cleef se nechal k něčemu takovému naverbovat.škoda. ()

Han22

SPOILERY! Úžasně debilní pokračování. Ve čtvrtém díle hraje Chrise opět někdo jiný, přičemž Lee van Cleef nejenže nevypadá jako Chris, on se tak ani vzdáleně nechová. Chová se totiž jako idiot a zbabělec - odmítne dvakrát pomoc kamarádovi při obraně vesnice, což stojí život všechny muže ze vsi a všechny ženské hromadné znásilnění. Co dál? Třeba propustí zdánlivě nevinného vězně, což vyústí ve smrt jeho ženy. Co udělá Chris? Najme si na obranu vesnice bandu dalších vězňů, kteří ho nenávidí. Co udělají vězni? Bez námitek s ním jedou, pracují, bojují a (většina) umřou. Prostě tragédie, herci nuloví, postavy nejsou ani nastíněné, hlavní záporák ani představený. Nebýt takticky opravu luxusní závěrečné akce, bylo by ještě míň než 2*. Jsem rád, že tahle série pro mě končí. ()

Mikino00

To bylo utrpení, naprosté znesvěcení značky Sedmi statečných. Děj, herci, hudba, akce všechno je naprosto mizerné. Čekal jsem, že Van Cleef si film ukradne pro sebe, a on místo toho zapadl to hereckého bahna svých kolegů. ()

no2

5/10 - Inspirováno vším možným, na hony však vzdáleno původnímu filmu z roku 1960. Lee Van Cleef už asi není ten původní Chris, kterého hrál Yul Brynner - co si budeme říkat, charisma Chrise ze Sedmi statečných, příp. Návratu sedmi statečných, už tam není... Že by si Brynner nechal dát facku od někoho ze svých ´podřízených´? A že by se nakonec oženil, nechal se hloupě postřelit, zabít si ženu a v závěru zase vplul do další ženské náruče? Nějak se mi to nezdá... Výsledek ale není o moc horší než předchozí dva díly, proto tak dobré hodnocení. ()

Matli

Tak to už jinde sme. Když už se hlavní hrdina rozhodl hledat partu, tak to bylo až od půlky filmu a hlavně to bylo jedním vrzem a to puštěním vězňů, takže pro mě to kouzlo sedmi statečných bylo okamžitě pryč. I celkově už ani nevím o čem to bylo, prostě nesmysl. 13% ()