„Poslední představení hry My Own Sweet Love. V hlavní roli Frances Barklay (Ann Sothern),“ hlásá velký neon na Broadwayi. Po představení za Frances přijde brazilský impresário Ricardo Domingos (Fortunio Bonanova), který přijel z Ria, aby jí nabídl velkou roli na hostování. Je milý, ale později večer řekne jejímu manažerovi, že myslel, že Frances je mnohem mladší a že z toho asi nic nebude, navíc když neumí ani slovo portugalsky. Na párty uvidíme i jejího otce Gregoryho (Louis Calhern), také herce a sedmnáctiletou dceru Nancy (Jane Powell). Nancy matku obdivuje a chtěla by být stejně dobrá a stejně slavná. Když ji Ricardo uvidí, má jasno a nabídne jí roli, aniž by jí řekl, že má nahradit vlastní matku. Té ale nic neřekne, dokonce s ní nasedne na loď do Ria a nechá ji studovat hru. Nancy ještě dohraje roli v Connecticutu a vydá se do Ria za matkou. Na lodi se kuriozně seznámí s bohatým Paulem Bertenem (Barry Sullivan). Ten ji slyší, jak se učí roli, a dostane pocit, že je opuštěná a čeká dítě. Je mu dívky líto a pošle svou obchodní partnerku Mariny Rodrigues (Carmen Miranda), aby jí pomohla. V Riu zase pro změnu Nancy uslyší, jak se matka učí roli a okamžitě jí dojde, že ji má nahradit. Je z toho zoufalá a hledá útěchu u Paula, který ale miluje tajně její matku, nikoli dceru. Marina mezitím matku informuje o Nancyině domnělém těhotenství, takže zmatků a záměn je, jako ve správném muzikálu být má, nad hlavu. (Peabody)