Las Vegas, nejznámější město zábavního průmyslu a hazardu má svou historii. Byl o tom napsán nejeden příběh a natočen nejeden film. Toto akční drama je jedním z nich. Když ovládáte obchod s hazardem a policajti vám nedají nikde pokoj, přijdete jednoho krásného dne na nápad založit si vlastní město plné hotelů a heren ve státě, kde vás zákony nechají žít. Nezbývá, než k nápadu přesvědčit ostatní mafiánské klany, spojit síly s kapitálem, město postavit, zavést pravidla a nepsané zákony Las Vegas. (oficiální text distributora)

George Stobbart

Dnes som sa náhodou dostal k pozretiu tejto staršej a pomerne neznámej gangsterky a keďže tu nemá žiadny komentár a dokonca ani hodnotenie, rozhodol som sa pridať aspoň svoju trošku. Film mapuje príbeh amerického mafiána Juniora, ktorý počas prejazdu cez Las Vegas (v tých časoch ešte pokrytého iba púšťou, niekoľkými domami a reštauráciou) dostane víziu premeniť ho na vysvietené hráčske veľkomesto. Tento plán sa stane jeho dlhodobou posadnutosťou, no cestu mu kríži jednak neprispôsobivý a zásadový miestny cowboy Frank Weston (ktorého sympaticky stvárnil Gary Busey) a jednak niektorí jeho mafiánski súperi, ktorí by si radi utrhli sústo pre seba. Nakoniec tu je, ako v správnom mafiánskom filme jeho pravá ruka Vic a osudová žena; speváčka Lucy, ktorú hrá sexi Linda Fiorentino. Inak je film prakticky tradičnou, obyčajnou gangsterkou, bez nejakých prekvapení či dejových zvratov. Miestami je zbytočne zdĺhavý a chcelo by to skrátiť stopáž, ale plusom je, že sa na nič nehrá a pôsobí dosť uveriteľne. Odporučil by som ho však zrejme iba žánrovým fanúšikom, ostatných by mohol skôr nudiť. ()

Campbell

Vznik hazardu, na film jsem se těšil nýbrž gangsterky mám celkem rád, tohle bylo sice dost odlehčený ale i tak si myslím že za to film stojí. Busey nevypadá tak špatně, ani moc necení zuby, a ostatní herci působí dobře. Navíc Schifrinova hudba byla takřka geniální, jen je pravda že film je až zbytečně roztahanej a tím dost pomalu utíká, tenhle film spíše doporučuji fandům gangsterek. ()