Dr. Stefan Frank (TV seriál)

• Česko

Doktor Stefan Frank

• Německo

Dr. Stefan Frank - Der Arzt dem die Frauen vertrauen

Dr. Stefan Frank

Německo, 1995, 104x45 min

Axel Witte

Sigmar Solbach, Hans Caninenberg, Cecilia Kunz, Marion Mitterhammer, Andreas Elsholz, Sabine Petzl, Hans Kraus, Lisa Kreuzer, Ursela Monn, Nina Petri, Michael Zittel, Mona Seefried, Dirk Martens, Irina Wanka, Christopher Barker, Anja Freese, Dirk Galuba, Karin Boyd, Anja Knauer, Karin Thaler, Lambert Hamel, Hartmut Becker, Christine Reinhart, Matthias Kupfer, Olivia Pascal, Camilla Renschke, Gerd Silberbauer, Eva Maria Bauer, Christian Polito, Claudia Wenzel, Siemen Rühaak, Vanessa Jung, Björn Casapietra, Susanne Bentzien, Heinz-Josef Braun, Wilfried Klaus, Hermann Giefer, Luise Deschauer, Gerd Fitz, Lisa Fitz, Pit Krüger, Horst Kotterba, Hans Georg Panczak, Michaela Mazáčová, Lenn Kudrjawizki, George Inci, Till Kretzschmar, Thomas Meinhardt, Oliver Broumis, Thomas Naumann, Peter Rappenglück, Franziska Bronnen, Michèle Marian, Udo Thomer, Esther Maria Pietsch, Olivia Silhavy, Mathias Eysen, Jochen Senf, Andrea Kathrin Loewig, Michael Kausch, Nikolas Lansky, Jenny Marie Muck, Claudio Maniscalco, Barbara Schroth, Oliver Deska, Lola Müthel, Patricia Lueger, Sascha Heymans, Peter von Strombeck, Wolfgang Wahl, Jana Julie Kilka, Monika Peitsch, Hans Wyprächtiger, Claudia-Sofie Jelinek, Christian Schneller, Ingrid Sattes, Christiane Brammer, Patrick Elias, Astrid Polak, Anette Hellwig, Oliver Grober, Pinar Erincin, Viktoria Brams, Siegurd Fitzek, Imo Heite, Ditte Schupp, Pierre Franckh, Maximilian Haas, Jörg Vincent Malotki, Monika Schwarz, Constanze Roeder, Hans-Günter Martens, Dirk Mierau, Claudia Lössl, Ernst Cohen, Dimitri Guldener, Silvia Rachor, Ilse Zielstorff, Klaus Dahlen, Hans Jürgen Diedrich, Thomas Stroux, Andreas Stoek, Nirit Sommerfeld, Erna Wassmer, Heribert Czerniak, Stefan Rutz, Holger Petzold, Sven Koller, Josef Baum, Christine Merthan

Melanie Brozeit
  • Melies

3 / 10 Typický nemecký seriál, ktorý určite neohúri originalitou námetu, či zápletiek, a koniec koncov ani svojim výsledným prevedením, no na druhej strane, v svete plnom násilia, drog, vojen a politikov je celkom príjemné nahliadnuť aj do zákulisia šťastného života. Netvrdím, že takto to v skutočnosti niekde funguje, ale každý z nás sa niekedy musí vedieť odpútať od reality a preniesť sa do sveta, kde dobro vždy zvíťazí, spravodlivosť a čestnosť poráža chamtivosť a zlobu a o vaše zdravie sa stará sám Dr. Stefan Frank. A taký svet tu uvidíte v plnej paráde.(10.1.2006)

• Necrotongue

Po tom,co jsem viděl dva díly tohoto seriálu,jsem zjistil,že mi lobotomie nepřipadá až tak hrozná.Němci umí natočit kvalitní film,ale nesmí být romantický,seriálové tvorby by se raději měli vzdát úplně.Tohle "dílo" je jasná katastrofa,k hereckým výkonům v něm prakticky nedochází,herci oddeklamují naučený text,aniž by změnily výraz v obličeji,nebo nasadí výraz tak přehnaný,že se jejich projev dá označit jen jako absurdní.Scénář je příšerný,děj je krajně předvídatelný a dialogy zoufalé.(2.1.2017)

Stefan Frank je původně veleúspěšný neměcký seriál románových sešitů, které u nás vydává nakladatelství MoBa (dál třeba westerny GF Unger, horrory John Sinclair, Courts-Mahlerka, Vampýra, Dinoland atp). A převedení do seriálu se povedlo nadmíru dobře. Pravda, s Pohotovostí nebo jinými seriály z lékařského prostředí se to nedá srovnávat, ale i tak se člověk pobaví. Je to něco ve stylu Herriotova Když se zvěrolékař ožení. Samozřejmě pozdější série už jsou příliš natahovaný, zápletky jsou neuměle umělý, postavy se chovají dost často nelogicky a hloupě, jen aby měli o čem točit, příběh prostě dost vaří z vody. Ale první tři jsou opravdu dobré a i když se tam občas taky nevyhnuli mučení diváka trapárnama, nedá se to například se Sestrou Stefanii srovnat a ostatně ani s tuzemskou novodobou seriálovou produkcí. Navíc, představitel Franka (Sigmar Solbach) je docela charismatickej a hlavní záporák doktor Roehrs (Siemen Rühaak) má přesně tu slizkost a eleganci podvodníka, co by měl každý správný zločinec mít.(12.10.2006)

• lesumir

Proc, proc, proc, proc... Proc ne? :)) Ne, tohle je vazne dalsi dno nemecke produkce!(6.7.2007)

• Huguette

No jo, umělecky je to asi strašný, uznávám, ale musím se přiznat, že jsem na něj poctivě koukala, protože atraktivní Claudii Wenzel namluvila paní Zuzana Slavíková, mezi jejíž věrné fanoušky se počítám a Siemen Rühaak byl sexyyyyy. Takže tak nějak osobně dám 2*, které neberte moc vážně. Objektivně by to bylo asi míň.(30.5.2012)