Drahá manželka

• Itálie Cara sposa (více)
všechny plakáty

Po návratu z vězení zloděj zjistí, že manželka se synem si zatím zařídili život po svém a bez něj. Vymyslí proto plán, jak je získat zpátky. (Netflix)

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 24.7.1982 - réžia českého znenia (ČST Praha) = ZDENĚK HRUŠKA (3.4.2009) ()

charles3

Na tento film jsem byl dlouhá léta docela zvědavý a jeho zveřejnění na Netflixu jsem tudíž ocenil. Po shlédnutí ovšem hodnotím jen průměrně. Hlavní hrdina neprochází žádným vývojem, ke konci se dokonce zdá, že se mění v záporáka a že skutečnou (a kladnou) hrdinkou filmu je ona titulní manželka. Konec filmu a jeho celkové vyznění se tak stává diskutabilní. Mj. mě na onom konci zarazily Alfredovy vulgární nadávky, pronášené přímo před synem. Nicméně šlo ve své době (čs. kinopremiéra byla v létě 1979) o jeden z prvních závanů italské erotiky v našich kinech (spolu s Taxikářkou a povídkovými Třemi tygry) a o jedno s prvních setkání s Johnnym Dorellim, jehož pozdější filmy (Jak se zbavit manželky..., Podívejme se na to jasně) se mi již líbily více. A Agostině Belli to ve filmu docela sluší, i oblečené. ()