Stříbrná kulka

• slovenský

Strieborná guľka

Horor / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 1985, 95 min

V poklidném městečku Tarker´s Mills začne řádit krvelačná šelma. Jeho obyvatelé začínají doslova ztrácet hlavu, jelikož oběti jsou rozcupovány na kusy. Při útoku na postiženého mladíka Martyho však bestie přijde o oko. Chlapec zjistí, že jde o vlkodlaka, a svěří se svému strýčkovi. Jejich plán je jasný: zastavit vraždící monstrum. Stačí jen nalézt osobu, která bude mít pásku přes oko... Stříbrná kulka je díky hlavnímu hrdinovi spíše dětským hororem, ale mordy jsou přesto řádně krvavé, masky povedené a slušná je i atmosféra městečka uprostřed hlubokých lesů. Zajímavostí může být i účast Gary Buseyho v netypicky kladné a sympatické roli Martyho strýčka... Chybí mi tyhle werewolf-horory s poctivou maskérskou prací.(6.8.2011)

Zřejmě nejlepší werewolf film, co jsem kdy viděl. Já mám prostě pro snímky natočené podle literární předlohy Stephena Kinga strašnou slabost, to je holý fakt, který se doufám nikdy nezmění. Tento první a zatím i poslední film režiséra jménem "Daniel Attias" je nadprůměrý horor s výborným příběhem a já jej nemůžu ohodnotit níž, než čtyřmi hvězdami. 70%(27.11.2012)

Pohodový osmdesátkový horor s dětskými hrdiny, který mi v mládí unikl. Nic zásadního, ale King si napsal scénář a je v tom dostatečně cítit, třeba i tak, že nehororové pasáže jsou zajímavější než hororové. Hlavní hrdina je obyčejný kluk, ozvláštněný tím, že nemůže chodit a jezdí na cool motorovém kolečkovém křesle Stříbrná kulka, které mu postavil strejda, jakého by chtělo mít každé dítě. A později mu strejda postaví ještě nadupanější verzi, která předjede i auto, a je využita k fajn honičce. K tomu pár krvavých vražd, nějaká ta utrhnutá hlava a roztrhání dítěte mimo obraz, které je působivě opsané tím, že šerif nese zakrváceného papírového draka. A Gary Busey a Everett McGill.(1.12.2017)

Natočeno podle novely "Cycle of The Werewolf" Stephena Kinga. CHYBA VE FILMU - Marthy (Corey Hainz) a Brady (Joe Wright) pouštějí asi ve 27 minutě draky. V jejich okolí i na okolních stromech se však nehne ani lísteček. Není vítr, ale draci létají v poryvech silného větru.......... CITÁT - Neboť tvář bestie vyjde vždycky na jevo a její čas se vždy musí naplnit......... Scéna okolo 40 minuty "v mlze" působí jako komedie. Naopak zase scéna v kostele u reverenda je nádherná a temná. Víte, to je takový vtip, na co by se asi střílelo ze čtyřiačtyřicítky stříbrnou kulkou ? Co třeba na vlkodlaka ? Chvilkama nudný příběh z několika nelogičnostma a špatnejma trikama. Lehce podprůměrný snímek. CITÁT - Dobrou noc Marty.........(8.5.2012)

Ďalšia z kingových adaptácií, ku ktorej si sám napísal scenár, u mňa je niekde na hranici troch a štyroch: sympatický klaďas gary busey, príjemný detský cast, podarené masky, v závere chýba napätie a práca s gradáciou a tiež je prítomná istá pre niektoré kingovské horory typická nerozhodnosť v poňatí filmu ako Ačka alebo Bčka (téma vlkodlakov v Ačkovej podobe = Vlk s Nicholsonom, v Bčkovej napríklad Underworld, niečo medzi - Silver Bullet);(13.1.2009)

• - Předlohou pro film byla novela Stephena Kinga Cycle of the Werewolf. (mahler)

• - Marthy (Corey Hainz) a Brady (Joe Wright) ve 27. minutě ve větru pouštějí draky. Jejich okolí a stromy kolem nich však naznačují, že je bezvětří. (Terva)

• - Film byl natáčen od října do prosince roku 1984. Do kin se ale dostal až 11. října 1985. (mahler)