Pierre Vergne (Claude Chabrol) je šedesátiletý podvodníček, která se dostane do nemocnice v Honfleur s podezřením na infarkt. Přesvědčí mladou sestřičku Francoise (Valérie Allain), že je bohatý bezdětný umírající stařík, který by své poslední dny chtěl dožít někde v rodině, která by se o něj postarala a které by za to odkázal svůj obrovský majetek. Pierre ale u Francoise a jejího manžele Jacquese (Fabrice Luchini) rychle ožije, oba baví vyprávěním o penězích a po večerech se schází u vína se svým starým kamarádem. Francoise postupně pochopí, že jde o podvodníka, ale kupodivu ji celá situace baví a sleduje, jak si Pierre užívá života. Její manžel ale není tak vnímavý a plánuje, co s penězi udělá, jak přestane dělat řidiče sanitky a pořídí si malý bar, dokonce už podepíše kupní smlouvu. Když ale smrt bohatého muže a dědictví nepřichází, rozhodne se, že tomu pomůže a pozve ho na výlet lodí na nedaleký ostrov s tím, že se Pierre nešťastnou náhodou utopí. Jenže do akce se zapojí i policie, která hledá staříka pro ukradenou šekovou knížku, a také Francoise, která se bojí o svého manžela. Vražda, smrt, utopení, šok, zatčení, šťastný konec? (Peabody)

rivah

THE LARK....česky asi SKŘIVÁNKU, JÁ TĚ OŠKUBU. Milá komedie hlavně díky ústřednímu hereckému triu -:). /Bohužel nikde nejsou titulky/ ()