Zrodila se hvězda

Zrodila sa hviezda

A Star Is Born

Drama / Romantický / Hudební

USA, 1976, 139 min

Novou verzi jsem ještě neviděl, ale tadle je dokonalá. Film skvěle zobrazuje prostředí šoubyznysu, a všechny jeho stinné stránky, slávu a otravný fanoušky. Zároveň je to silný milostný příběh a oba dva hlavní představitelé jsou mimořádně přesvědčiví. Celkově jde o jeden z nejlepších filmů s hudební tematikou, jaký jsem dosud viděl.(3.12.2018)

• Martin741

Hladat v tomto planom podpriemere nejaku nadcasovost je cisto mimo realitu. Film skor vypoveda o dobe 70. rokov a o sposobe zivota tej dvojky... nema to uz ani cim zaujat. Zarobilo to akurat na seba dost dobre no a ak niekoho zaujima ako jeho kariera upada a jej kariera ide hore - taxi moze film kludne pozriet. Takze suverenne najslabsi clanok zo serie A star is born. 40 %(20.10.2018)

Já jsem z filmu nadšená! Mezi Barbrou a Krisem to na plátně jiskří a to na filmovém plátně nebývá tak přesvědčivé jako v tomhle filmu. Navíc ty písně, které film posouvají o kategorii víš. Barbra má úžasný hlas a vždy jsem z jejích písní na větvi. Kris je neohrabaný a sexy herec a zpěvák. Na konci filmu mě ovládly emoce. Co víc si ve filmu přát? Láska, emoce, písně, skvělá Barbra a sexy Kris.(29.4.2013)

34. Zlatý Glóbus za rok 1976 - cena (5) - *Nejlepší film (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Barbra Streisand, *Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Kris Kristofferson, *Nejlepší hudba - Kenny Ascher, Paul Williams, *Nejlepší filmová píseň - "Evergreen (Love Theme From A Star Is Born)" - Hudba Barbra Streisand, text Paul Williams(31.12.2008)

Rozpočet $6miliónovTržby USA $80,000,605Tržby Celosvetovo $88,870,102║ Koncept je jasný už hneď na začiatku, kam sa to bude uberať ale dobre. Ústredná dvojica nie je zrovna z tých sympatických, hudobne alebo teda po speváckej stránke Kris Kristofferson moc toho nedá, pri Barbre Streisand je skoro neviditeľný. Iskra medzi nimi je len minimálna, dejovo ako na hojdačke lepšie scény sa striedajú zo slabšími, je to také rozlietané. /60%/(17.3.2010)

• - Původně byla do hlavní role obsazena Cher, nakonec však úlohu převzala Barbra Streissand. (Streeper)

• - Barbra Streisand chtěla do muzikálu původně obsadit Elvise Presleyho. Bohužel plán ztroskotal na přílišných finančních požadavcích jeho manažera. (Krissty)