Zrodila se hvězda

A Star Is Born

Zrodila sa hviezda

Drama / Romantický / Hudební

USA, 1976, 139 min

34. Zlatý Glóbus za rok 1976 - cena (5) - *Nejlepší film (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Barbra Streisand, *Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Kris Kristofferson, *Nejlepší hudba - Kenny Ascher, Paul Williams, *Nejlepší filmová píseň - "Evergreen (Love Theme From A Star Is Born)" - Hudba Barbra Streisand, text Paul Williams(31.12.2008)

Známý příběh o tom, jak hvězda, která si dává kokain k snídani a zapíjí to lahví neidentifikovatelného pití potká něžnou a tímto nedotčenou ženu, která je stejně nadaná jako on...A sláva je tu :) Dvojice Streisand a Kristofferson mi k sobě sedí :) Éra bezpodrsenkové Streisand byla také dobrá :) a ta hudba - hmmm...mrazilo mi při ní po celém těle :) Je to krásný film, sice předvídatelný, ale nádhernou ukázkou toho, jak jsme si všichni vlastními strůjci života a přílišná popularita je smrtící...Závěrečná píseň je bomba - ráda bych ji slyšela od Streisand někdy naživo :)(16.7.2015)

Největší výhodou tohohle filmu je to, že představitelé hlavních rolí jsou oba dobří herci a ještě lepší zpěváci. Navíc to mezi nimi jiskří tak, jako se to málokdy ve filmech povede. Písničky z úst obou zpěváků/herců jsou výborné (nezapomenutelná je asi oscarová Evergreen), takže plně vynahrazují o něco skromnější, nijak světobornou, dějovou stránku filmu, která se nevyhne některým klišé, ale shrnu-li to, tak film jako takový je rozhodně fajn podívanou (tedy hlavně pro obdivovatele Barbry :)), a na konci možná s Barbrou (Esther) i soucítíte... EDIT Srdcovka. Guilty pleasure? Možná. Ale tenhle film své výše zmíněné kvality rozhodně má. Barbra, písničky, Kris, doba, emoce... 5*(30.7.2011)

Film vypovídající o době, o stylu života. O rockerech a jejich údělu na scéně. Kris Kristofferson tu jednoduše dominuje. To že má být film o Barbaře je věc jiná a ani mě moc nezajímá. Je to příběh, který je postaven na jednoduchých základech, ale má drive a nakonec působí hluboce, je to výpověď doby na pozadí typické Lovestory.(2.2.2009)

• Tamdydam

Tenkrát vznikala opravdu dobrá huba, dnes se točí opravdu dobré filmy o těch, co jí tvořili. Tenhle film mě opravdu nezaujal. Přestože rockerské zákulisí vykreslil možná věrohodně a herci se také předvedli..., ale prostě tomu něco chybělo. A bylo toho dost. Kdyby mi někdo nakukal, že se jedná o životopisný film nějakého slavného rockera, možná by to trochu pomohlo...(3.1.2009)

• - Původně byla do hlavní role obsazena Cher, nakonec však úlohu převzala Barbra Streissand. (Streeper)

• - Barbra Streisand chtěla do muzikálu původně obsadit Elvise Presleyho. Bohužel plán ztroskotal na přílišných finančních požadavcích jeho manažera. (Krissty)