Zrodila se hvězda

A Star Is Born

Drama / Romantický / Hudební

USA, 1976, 139 min

• Rodin

Nevím tedy, kdy Krise napadlo, že je herec, ale pokud je to vůbec možné, byl ještě podstatně slabší, než Barbra. Ta se dokáže v muzikálově laděných filmech vylhat ze své herecké nemohoucnosti alespoň svým hlasovým rozsahem a barvou hlasu, což Krisovi rozhodně nehrozí. Film byl utahaný a nudný, předimenzovaná stopáž mu rozhodně neprospěla. Ovšem věřím, že své zastánce si tenhle kousek najde. Za sebe tak 45%.(1.4.2010)

Rozpočet $6miliónovTržby USA $80,000,605Tržby Celosvetovo $88,870,102║ Koncept je jasný už hneď na začiatku, kam sa to bude uberať ale dobre. Ústredná dvojica nie je zrovna z tých sympatických, hudobne alebo teda po speváckej stránke Kris Kristofferson moc toho nedá, pri Barbre Streisand je skoro neviditeľný. Iskra medzi nimi je len minimálna, dejovo ako na hojdačke lepšie scény sa striedajú zo slabšími, je to také rozlietané. /60%/(17.3.2010)

• ripo

Keď vypnem obraz , tak musím skutočne priznať, že Barbra má božský hlas. Len prečo sa derie aj do hraných úloh ?!? Mohla síce sebelepšie zahrať - aj tak by som mu nedal ani o jedinú hviezdičku viac. Neuveriteľný príbeh, kde zhýraleho rockera v priebehu jediného mesiaca obráti naruby začínajúca hviezdička pop-music, ktorej sláva prerastie nad hlavu jej proťajška .... Tento film je hybrid muzikálu, rodinného filmu, romantickej limonády, a ten hybrid je až taký prekombinovaný, že človek nevie, čo si má o tomto dielku myslieť .....(28.1.2004)

Známý příběh o tom, jak hvězda, která si dává kokain k snídani a zapíjí to lahví neidentifikovatelného pití potká něžnou a tímto nedotčenou ženu, která je stejně nadaná jako on...A sláva je tu :) Dvojice Streisand a Kristofferson mi k sobě sedí :) Éra bezpodrsenkové Streisand byla také dobrá :) a ta hudba - hmmm...mrazilo mi při ní po celém těle :) Je to krásný film, sice předvídatelný, ale nádhernou ukázkou toho, jak jsme si všichni vlastními strůjci života a přílišná popularita je smrtící...Závěrečná píseň je bomba - ráda bych ji slyšela od Streisand někdy naživo :)(16.7.2015)

Film vypovídající o době, o stylu života. O rockerech a jejich údělu na scéně. Kris Kristofferson tu jednoduše dominuje. To že má být film o Barbaře je věc jiná a ani mě moc nezajímá. Je to příběh, který je postaven na jednoduchých základech, ale má drive a nakonec působí hluboce, je to výpověď doby na pozadí typické Lovestory.(2.2.2009)

• - Původně byla do hlavní role obsazena Cher, nakonec však úlohu převzala Barbra Streissand. (Streeper)

• - Barbra Streisand chtěla do muzikálu původně obsadit Elvise Presleyho. Bohužel plán ztroskotal na přílišných finančních požadavcích jeho manažera. (Krissty)