Zrodila se hvězda

Zrodila sa hviezda

Drama / Romantický / Hudební

USA, 1976, 139 min

• ripo

Keď vypnem obraz , tak musím skutočne priznať, že Barbra má božský hlas. Len prečo sa derie aj do hraných úloh ?!? Mohla síce sebelepšie zahrať - aj tak by som mu nedal ani o jedinú hviezdičku viac. Neuveriteľný príbeh, kde zhýraleho rockera v priebehu jediného mesiaca obráti naruby začínajúca hviezdička pop-music, ktorej sláva prerastie nad hlavu jej proťajška .... Tento film je hybrid muzikálu, rodinného filmu, romantickej limonády, a ten hybrid je až taký prekombinovaný, že človek nevie, čo si má o tomto dielku myslieť .....(28.1.2004)

• Rodin

Nevím tedy, kdy Krise napadlo, že je herec, ale pokud je to vůbec možné, byl ještě podstatně slabší, než Barbra. Ta se dokáže v muzikálově laděných filmech vylhat ze své herecké nemohoucnosti alespoň svým hlasovým rozsahem a barvou hlasu, což Krisovi rozhodně nehrozí. Film byl utahaný a nudný, předimenzovaná stopáž mu rozhodně neprospěla. Ovšem věřím, že své zastánce si tenhle kousek najde. Za sebe tak 45%.(1.4.2010)

• revere

Jak mám rád oba hlavní protagonisty, musím konstatovat, že se tady nic nepovedlo. Poetický písničkář Kristofferson nezní jako rocker o nic víc, než kdyby ho hrál Felix Holzmann. Ani Barbra Streisand tu nezpívá věci, které by rozvášnily davy. Naprosto bizarní je scéna, kdy Barbra zpívá jakýsi swingový kuplet za doprovodu hardcore-rockové kapely s obřím portrétem indiánského náčelníka v pozadí a salónní publikum šílí, jakoby si právě na pódiu Elvis s Michaelem Jacksonem navzájem měnili trenýrky. Skutečnost, že tahle slátanina obdržela šest Glóbů a jednoho ze čtyř navrhovaných Oskarů, jakoby byla pokračováním plytkého a nevěrohodného scénáře.(17.2.2016)

34. Zlatý Glóbus za rok 1976 - cena (5) - *Nejlepší film (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Barbra Streisand, *Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Kris Kristofferson, *Nejlepší hudba - Kenny Ascher, Paul Williams, *Nejlepší filmová píseň - "Evergreen (Love Theme From A Star Is Born)" - Hudba Barbra Streisand, text Paul Williams(31.12.2008)

Známý příběh o tom, jak hvězda, která si dává kokain k snídani a zapíjí to lahví neidentifikovatelného pití potká něžnou a tímto nedotčenou ženu, která je stejně nadaná jako on...A sláva je tu :) Dvojice Streisand a Kristofferson mi k sobě sedí :) Éra bezpodrsenkové Streisand byla také dobrá :) a ta hudba - hmmm...mrazilo mi při ní po celém těle :) Je to krásný film, sice předvídatelný, ale nádhernou ukázkou toho, jak jsme si všichni vlastními strůjci života a přílišná popularita je smrtící...Závěrečná píseň je bomba - ráda bych ji slyšela od Streisand někdy naživo :)(16.7.2015)

• - Původně byla do hlavní role obsazena Cher, nakonec však úlohu převzala Barbra Streissand. (Streeper)

• - Barbra Streisand chtěla do muzikálu původně obsadit Elvise Presleyho. Bohužel plán ztroskotal na přílišných finančních požadavcích jeho manažera. (Krissty)