V neděli vždycky prší (festivalový název)

It Always Rains on Sunday

Krimi / Drama

Velká Británie, 1947, 92 min

• Hwaelos

Unylý, nezajímavý film, který byl právem zavát prachem a z něhož vyčnívá pouze poslední scéna s naháněčkou na vlakovém nádraží, jež je napínavě vystavěná a esenciálně noirová v práci se světlem a stínem, párou apod.(1.8.2016)

Téměř celou dobu film nenabízí nic zajímavého, převratného nebo zapamatováníhodného. Trochu to vylepší napínavý závěr na vlakovém nádraží.(8.8.2016)

Hlavní hrdinka ukryje ve svém domě, kde žije s manželem, synem a dvěma nevlastními dcerami, svého bývalého milence, který je na útěku z vězení. To je poměrně dobrý nápad, ale bohužel je tento hlavní příběh rozmělněn vedlejšími dějovými linkami popisujícími milostné trable obou dcer a to už tak záživné nebylo. Závěrečná noirová naháněčka se dost povedla.(31.10.2016)

Zajímavý pohled do možná tehdy "běžné" měšťácké domácnosti bylo asi tak jediné, co mne na tomto poněkud léty již vyčpělém snímku zaujalo. Ale dovedu si představit, že ve své době takovýto film musel být v dobrém smyslu slova zjevením především pro přiměřeně uvěřitelný průběh story i pro dvě hlavní postavy, trestance a jeho dávnou přítelkyni, které nejsou černé ani bílé ale sledujeme jejich vývoj a proměnu.(1.8.2016)

Dark side of the moon.(9.8.2016)